Corto Maltese - Bir Kahraman Hakkında Seçme Yazılar

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,046
10,048
11ictgz.jpg

Serüven dergisi ekidir. Tarama : Kolibri

Moderatör tarafında düzenlendi:

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,516
Profesör dostumuzun yazısı üzerine çuk oturdu sağol bozan ..Dost yayınevi sanırım bir miktar baskısını yapmıştı.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Teşekkürler bozan, gerçekten cuk oturdu. altay1944 ün dediği gibi Dost Kitabevi 10 kitap halinde Corto Maltese maceralarını yayınladı. Başka yayınlanmamış macerası var mı bilmiyorum. Hugo Pratt ın ölümü ile öksüz kaldı Corto...

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,516
Bu arada bir arkadaşın birkaç sayıyı türkçeleştirdiği hatırlıyorum.Forumda var mı bakmak lazım .Yoksa arşivimde olacaktı .Kontrolden sonra yükleme yaparım.Hugo Prattın sayın suat yalaz tarafından da sevildiğini hatırlatayım.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Alternatif Tarama

Neyi tarayayım diye düşünürken, daha önce paylaşıldığını fark etmeyip taramış bulundum bu kitapçığı. Ziyan olmasın, paylaşalım diye ekliyorum.

İçinde sözcük araması yapılabilir PDF formatındadır..

İçindekiler:
ÇOCUK, ERMİŞ ve DELİ...
Levent Cantek
CORTO MALTESE (HUGO PRATT ile söyleşi)
Çeviren: Yiğit Us
HUGO PRATT, VAROLUŞÇU YAZAR
Andrew B. Etris
TÜRKİYE’DE CORTO, TÜRKÇE’DE CORTO
Şenol Bezci
DÜŞLE GERÇEK ARASINDA BİR MASAL: CORTO MALTESE
Foti Benlisoy - Bağış Erten - Seçkin Erdi
YAŞAMAK İÇİN ÖLMESİ GEREKEN ADAM: "ENVER PAŞA"
Bülent Tellan

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,747
İstanbul
Neyi tarayayım diye düşünürken, daha önce paylaşıldığını fark etmeyip taramış bulundum bu kitapçığı. Ziyan olmasın, paylaşalım diye ekliyorum.

İçinde sözcük araması yapılabilir PDF formatındadır..

...

Teşekkür ederim, sevgili abartman. Fazla mal göz çıkarmaz herhalde. Hele konu Corto Maltese olursa.:)

Hani aslında çok mülkiyetçi değilim ama konu çizgi roman olunca hep daha fazlasını istiyorum. Sadece kendime değil elbette. Tüm dostlara, çizgi roman seven herkes adına istiyorum. Taramanın pdf formatında ve arama yapmaya müsait olması iyi olmuş. Böyle daha çok metin içeren kitaplar pdf formatında mı taransa acaba?

Ellerine sağlık.