Maceraperest Bir Denizci: Corto Maltese

karavandakiadam

Yeni Üye
22 Ocak 2019
3
33
Merhaba sevgili çizgi roman severler,

Corto Maltese, dünyaya kıyasla ülkemizde pek popüler değil. Geçtiğimiz senelerde NTV Yayınları'nın basımları ile bir popülerlik kazanmasına rağmen bir türlü hak ettiği yeri elde edemedi. Şu günlerde Yapı Kredi Yayınları yeniden basımı gerçekleştiriyor. Fakat şu an için yalnızca Tuzlu Denizin Şarkısı adlı kitabın basımı gerçekleşti. Tüm serinin tamamlanması uzun süreceğe benziyor. Bu yönde Corto Maltese'i bilmeyenlerle tanıştırmak, bilenlere de bir tanıtım yorumunu gösterebilmek adına bir video hazırladık. Sizlerle paylaşmanın güzel olabileceğini düşündük. :)

www.youtube.com/watch?v=BUyVleuYTnQ

Moderatör tarafında düzenlendi:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
Bende tüm kitapları var ama hepsini okumadım. Fakat kesinlikle tavsiye ederim Mister No denizci olsaydı aynısı olurdu diye düşünüyorum.:)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Ben de tanıtımı çok beğendim.
Umarım bizleri bu şekilde başka tanıtımlarla da tanıştırırsınız.
Özellikle de çigi romanlarla...
Sizi izlemeye devam edeceğim.
Teşekkürler.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,451
hiçbiryerde :)
Çok güzel olmuş, farklı karakterlerin
farklı seslerle seslendirilmesiyle çizgi
roman iyicè "canlanmış" . Corto Maltese
ise hemen tüm yönleriyle net olarak
yorumlanıyor. Bilmeyenler için bu videoyu
izlemek yeterli. Hugo Pratt'ın eşi benzeri
olmayan, mutlaka okunması gereken
karakterlerinden biri Corto Maltese.
Hem Öyle yüzlerce macerası da yok zaten,
toplam 12 kitabı var sanırım. Elinize sağlık, tebrik
ederim emeği geçenleri, uzun ömürlü ve
çok yararlı bir tanıtım olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:

karavandakiadam

Yeni Üye
22 Ocak 2019
3
33
Çok değerli, güzel yorumlarda bulundunuz. Biz teşekkür ederiz. Gelecek dönemde ilgi görürse başka çizgi romanları da ele almayı düşünüyoruz.

MehmetAliB.

Kıdemli Üye
2 Ağu 2018
106
187
En sevdiğim ikinci çizgi roman. Hugo Pratt' savruk görünen, ince, basit, ancak ustalıklı çizgileri ve alışılmış çizgi roman öykülemesinden farkı özgün öyküleriyle ve tabiki özgün kahramanı Corto Maltese ile oluşturduğu çizgi başyapıt.

Keşke Hugo Pratt'ın diğer çizgi romanları da Türkçeye kazandırılsa:rolleyes:

Son düzenleme:

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
Dost Kitapevi 1999 2004 yılları arasında 10 adet Corto Maltese'i büyük boy, mat kağıda çok kaliteli olarak basmıştı. Hala kitaplığımda durur. Daha sonra ki baskılar (NTV) kareler sağından solundan kırpılarak küçültülüp, küçük boy olarak basıldı. YKY'nın serisi (şimdilik 2 adet) büyük boy, daha kaliteli gibi. Ama Dost Kitapevi'nin bastığı maceralardan basılmayanları yayınlasa daha iyi olurdu. 3. kez tekrara gerek yoktu...