Türkiye'de yayınlanmamış Conan serileri

sbasak

banned
7 Mar 2015
449
2,848
Conan manyağı biri olarak Marvel döneminde çıkan ve Türkiye'de yayınlanmamış tüm Conan serilerine sahibim. Eğer bunları tercüme edip yayınlamayı düşünürseniz, diğer Conan severlerle paylaşmak isterim. Ancak taratıp gönderme imkanım olmadığı için ne şekilde yardımcı olabilirim bilemiyorum. Ayrıca aynı şekilde Dark Horse'a ait one shot'lar ve The Barbarian ile King Conan'larda elimde mevcut. Eğer çevirip siteye koyma düşüncesinde olan bir arkadaş olursa yardımcı olabilirim.

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,146
İSTANBUL
Elinizde kitap olarakmı var bu seriler?yoksa pdf.cbr dosyaları olarak pc nizdemi mevcut bulunuyor.Daha açıklayıcı bilgi verirseniz seviniriz.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Zaman zaman çeviri yapılıyor bu serilerde.
Sizde kitap olarak varsa taramanız gerekmez internet üzerinden her zaman ulaşmak mümkün.
Eğer pc de dosya olarak kayıtlıysa zaten paylaşabilirsiniz birinin istemesine gerek yok ki.
Burada karşılıksız, beklentisiz paylaşım esastır.

sbasak

banned
7 Mar 2015
449
2,848
elimde hepsi kitap olarak mevcut. Conan, Red Sonja, Kull ve Solomon Kane kitaplarının Türkiye'de yayınlanma olasılıkları oldukça az olması ve bu kitapların benim ve çok sayıda çizgi roman sever tarafından tahmin ediyorum ki baş tacı olması dolayısı ile mutlaka Türkçe'ye çevrilmiş olarak yayınlanmaları gerektiğini düşünüyorum.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,901
şu marvel conanlardan bir tanesini inceleme imkanı bulsaydık iyi olurdu. hakikaten yayınlanmamışmı merak ettim. bir tanesini tarayıp koysanızda bi baksak iyi olmazmı ? 275 lik serideki 12 taneden başka Türkçeye çevrilmemiş yok diye biliyordum, zaten çizgi diyarında Türkçeleri var artık. sizde madem reklamını yaptınız en azından dediğiniz gibimi bizde bakalım. bekliyoruz.

cemsultan

Aktif Üye
25 Eyl 2009
403
394
Ben bir tane 90'lı yıllarda Günaydın gazetesinde cuma günleri yayınlanan çocuk ekinde hatırlıyorum.Üstelik renkli ve gayet güzel, önceki çizerlerden farklı birisine aitti.
Ama ne macera adı ne de yazar-çizeriyle ilgili bir şey yoktu.Haftada 2 sayfalık bir şekilde yayınlanıyordu.Belki tamamlanamadan ek yayından kaldırılmıştır.Alfa yayınlarının yayınladığı hiç bir Conan yayınında bu maceraya rastgelmedim.

sbasak

banned
7 Mar 2015
449
2,848
Türkiye'de yayınlanmış olan Conan The Barbarian ol.1 (255 sayı) ve Savage Sword of Conan (235 sayı) haricinde Marvel dönemi yayınlanmamış Conan'lar aşağıdadır:

1 - Conan The Barbarian Vol.2 : 24 sayıdır. 18 sayısı 6 cilt halinde Lal tarafından yayınlandı. Yayınlanmayan 3 sayılık bir macera Sensei arkadaş tarafından siteye kondu. En son hiç yayınlanmamış 3 fasiküllük The Usurper macerası var.
2 - Conan The Barbarian Vol.3 : 11 fasikül
3 - Conan VS. Rune : One Shot
4 - Conan The Adventurer : 14 fasikül
5 - Conan The Savage : 10 fasikül (1-2 tanesi Aksoy Conan'da yayınlandı.)
6 - 2 adet Marvel Draphic Novel : - The Ravagers Out Of Time - The Skull Of Set (Diğer MGN'ler Alfa döneminde yayınlandı.)

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,727
Kdz. Ereğli
Eğer bir çeviri ekibi oluşturulursa, bir iki sayıda destek verebilirim. Birilerinin metinleri word belgesine aktarması, birilerinin çevirmesi, birilerinin de balonlaması gerek. Doğru düzgün bir imece yapılırsa birkaç ay geçmeden hepsi hallolur bence.

sbasak

banned
7 Mar 2015
449
2,848
El birliği ile tüm Conan külliyatı bir tamamlanabilse. Hatta Red Sonja da fena olmaz.

sbasak

banned
7 Mar 2015
449
2,848
Bahsettiğim Conan serilerinden bazılarını aşağıdaki adreslerden indirilebilir:

Giant Size Conan 5 sayı:

Conan The Usurper:

Conan The Adventurer 14 sayı:

Conan The Savage 10 sayı (Bazı maceralarını Aksoy yayınlamıştı.):

Conan Vs. Rune one shot:

Marvel Super Special Serisi 41 kitap (İçinde 4 adet Conan kitabı var, 2'si TR'de yayınlanmadı.):

Conan The Annual 12 sayı:

Conan Sword Studio 26 sayı:

Son düzenleme: