Conan the Barbarian 255 - Priests Of The Purple Plague - Mor Veba

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,914
conan the barbarian serisine el atılması maksadıyla başlattığım bu girişimdeki ikinci kitabım. bu kitap 204 lük serideki 180 nolu kitaptır. aslında forumda var. daha önce paylaşılmış. ama ingilizce bilmediğim için ve hemen çevirden mantıklı bir cümle çıkmadığı için ben daha önce türkçeleri olanlardan seçtim. bu sefer bayağı bir uğraştım. her gün 3-4 saatimi ayırarak 3 günde anca yapabildim. artık balon ustası arkadaşların öncelikle forumda yer almayan sayılardan başlayarak bu seriye el atmalarını bekliyorum.

İNDİRME LİNKLERİ RESMİN HEMEN AŞŞAĞISINDADIR
eski balonlama linkimi sildim. çünkü çok kötüydü ve yenisini yaptım. 16 nisandan 2015 tarihinden önce indirip arşivleyen varsa silsin.
ÖNEMLİ:yukarıdaki açıklamalardanda anlaşıldığı gibi bu sayıyı ilk balonladığımda benim ikinci balonlamamdı. amaç bu serinin balonlamasına el atılmasını sağlamaktı. bir arkadaşımızında dediği gibi ctb ler içinde çok kötü olan balonlamalar vardı ve buda onlardan biriydi. aradan 2,5 yıl gibi bir zaman geçti. az buçuk balonlama yapabilir duruma geldim. ve bu sayınında o kötü balonlamalardan biri olduğunu gördüm. daha önce farketseydim daha önce düzeltirdim. yeni farkettim ve hemen düzelttim. yeni balonlamam 16 nisan 2015 tir.bu tarihten önce serideki bu sayıyı arşiv amacıyla daha önce indiren arkadaşlar varsa eski balonlamayı çöpe gönderip yenisini saklamaları daha iyi olur.

[/FONülT]

bu arada araya bir bilgi sıkıştıralım. bu macera conan'ın bu iskeletler ile olan ikinci macerasıdır. daha önce başka bir macerada yine aynı ortamları görmüştü.Conan the Barbarian - 8 - The Keepers Of The Crypt - Yeraltı Gardiyanı /Alfa Tam Maceralı Koleksiyon Dizisi 142/Alfa Yeni Maceralar Dizisi 099 maceralarında bu maceraların öncesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Son düzenleme:

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Ahada ikinci yaptığı bildiğin güzelleşme yoluna girmiş :)
İlk balonlardaki sarı renk çıksın birde uygun font bulunsun bu iş bildiğin olmuş :d
Takdire şayan çaban sanırım milleti azcık kıpıştıracaktır??

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,520
Bence de olma yoluna girmiş. Balonların kontörleri de yokolmamış olsaydı daha da güzel görünecekti. Hala teklifimin arkasındayım, eğer barbarian listesinin türkçeleri hangi sayılarda bilirsem ben de işin ucundan kısmen tutacağım.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
Albayım çalışmalarınız için teşekkür etmekten başka bir şey elden gelmiyor.Ama yakın yerdeyiz belki bir gün görüşürüz.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,022
denize sıfır
ben beğendim albayım barbarım karagözüm.:)rengarenk conanlar harika görünüyor.sayfaları birde filtreden geçirip,fontları uygun hale getirirsek marvelden seni arayacaklar.:)
eline sağlık..:)

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,914
Bence de olma yoluna girmiş. Balonların kontörleri de yokolmamış olsaydı daha da güzel görünecekti. Hala teklifimin arkasındayım, eğer barbarian listesinin türkçeleri hangi sayılarda bilirsem ben de işin ucundan kısmen tutacağım.

tamam, bir liste hazırlayacağım.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Bu sayıda yarım kalsa da macera gayet güzel. Balonlama iyi sayılır, derginin orjinal fontu bu mu bilmiyorum ama biraz daha küçük bir font ya da aynı fontun biraz daha sıkışık yapılandırılmasıyla gereksiz bölünmü ve taşma sorunlarının halledilebileceğini sanıyorum.

Teşekkür ederim.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,642
İzmir
Hobb çok beğendiğim bir yan karakter. Bu seride Conan tekrar ülkesine doğru yola çıkıp eski yaşatıkları gözünde canlaıyordu.

Paylaşım için teşekkürler.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
albay dostum bu işe istekli üyeler için bi resimli anlatım yaparsan
emin ol 2-3 paylaşım daha kazanır forum
hem seri çabuk biter hemde sana yardımcı paylaşımcılar doğmuş olur

12 Şub 2010
15,006
543,799
Albay'ın çabalarına destek verilmesini yürekten dilerim. Conan'a omuz verelim:) arkadaşlar. Ne yazık ki balonlama işlerine fransızım. Teşekkürler albay.

trutalbruth

Çeviri & Balonlama
23 Eki 2011
179
1,435
istanbul
Tarıyoduk ne güzel nerden çıktı bu balonlama işi :) Şaka bi yana gösterdiğin emek ve çabaya kayıtsız kalıp omuz vermemek olmaz. Paylaşımın için teşekkür ederim.