YİĞİDİM ASLANIM NE DÜŞÜNÜYOR ACABA?

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
0ecaea5f65.jpeg

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,727
Kdz. Ereğli
Kralcılar her saldırıyı püskürtmeye hazır durdukça Arslan Sancaklı ordular Alimane’yi sığlıktan yürüyerek geçemezdi. Böyle kuvvetli bir direniş karşısında muzaffer olacak bir saldırı için bir kale surlarına tırmanırken olduğu gibi ezici bir sayı üstünlüğü gerekirdi, bu da asilerde yoktu. Ne de gerilla taktiklerine ve atlı okçuların yeni görevine bel bağlayabilirdi. Üstelik erzakları hızla azalıyordu.

Conan soğuk eti kasavetle çiğnerken kaş çattı. En azından, diye düşündü, Amulius Procas’ın birlikleri savaşmak için nehri yeniden geçmeye meyilli değil gibiydi. Ve yirminci kez, dün gece düşman kampının düzenli sükûnetini bu denli karıştıran olayın ne olduğunu düşündü.

Sınır Lejyonu, Culario yolunun suyla kesiştiği nehrin karşı tarafındaki açık alana yayılmıştı; kamplarına yer açmak için akıntının yukarısında aşağısında açıklığı genişleterek ağaçları kesmişlerdi. Kampın ötesinde yeknesak, yeşil bir surdu orman; şu anda ağaç ve çalılardaki bahar çiçekleri solmuştu. Conan izlerken bir atlı grubu kampa girdi. Borazanlar bir süre içtima için çaldı.

Conan gözlerini gölgeledi, uzaktaki kampa kaş çattı ve hizmetkâra döndü. “Git gözcü Melias’ı getir çabuk.”

Hizmetkâr tırısa kalkarak uzaklaştı, az sonra ince yapılı, kösele derili bir ihtiyarla geri döndü. Conan yüzü muhabbetle ısınarak baktı. Melias yıllar önce Pict sınırında Conan’la görev yapmıştı. Gözleri bir şahininkinden keskindi, mokasenli ayağı da kuru çalılarda bir yılan kadar sessizce kayardı.

“Şuradaki kampa giren kimdir ihtiyar?” diye sordu kralcı kampını işaret eden Conan.

Gözcü birlik caddesinden inen gruba dikkatle baktı. Sonunda konuştu: “Bir general subay— eskort büyüklüğüne bakılırsa her halükarda savaşçı sınıftan. Fiyakasına bakarsan soylu.”

Conan hanedan armalarını çözmeyi hobi edinen Dexitheus’u getirmeye yolladı uşağını. Gözcünün yeni gelenin cübbesine işli sembolü tarifi üzerine, adeta hafızasını canlandırmak için yavaş bir parmakla burnunu kaşıdı papaz-tabip.

“Bana,” dedi nihayet, “Thune Kontunun armalı giysisi gibi geldi.”

Conan sinirli bir şekilde omuz silkti. “İsim yabancı değil ama adamla hiç karşılaşmadığıma eminim. Hakkında ne biliyorsun?”

Dexitheus düşündü. “Thune Aquilania’nın doğu eyaletlerinden biri. Fakat hâlihazırdaki unvan sahibiyle karşılaşmadım. Göreve gelişiyle ilgili—galiba bir yıl önce—bir skandal hakkında söylentiler akla geliyor ama tafsilatını hatırlayamıyorum.”

Asi kampına dönen Conan yeni gelen hakkında sorgulamak için diğer liderleri aradı. Fakat Thune Kontu hakkında zaten bildiğinden pek az fazlasını söyleyebiliyorlardı; adam barışçı doğu sınırlarında subay olarak hizmet etmişti; şimdiye dek bildikleri kadarıyla ne müthiş bir kahramanlığı, ne de adını ezecek bir ayıbı vardı.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,279
Fasulyenin neden geç piştiğini düşünüyor olabilir.Fırat'ın doğusunu batısını,kredi borcunu,akaryakıt zammını,mültecilerin durumunu,vergi borcunu,belediye reis adaylarını,rabıtayı,saçını kötü kesen berberi,iklim değişikliklerini,karbon salınımını daha neler neler.Bu güzel konu için çok teşekkür ederim saygılarımla.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Fasulyenin neden geç piştiğini düşünüyor olabilir.Fırat'ın doğusunu batısını,kredi borcunu,akaryakıt zammını,mültecilerin durumunu,vergi borcunu,belediye reis adaylarını,rabıtayı,saçını kötü kesen berberi,iklim değişikliklerini,karbon salınımını daha neler neler.Bu güzel konu için çok teşekkür ederim saygılarımla.

Maalesef kahramanımız bütün bunların olmadığı bir zamanda yaşıyor.
Ve çok şanslı.

Bu güzel konuya yaptığınız bu güzel yorum için ben teşekkür ederim.
Saygılar bizden