Conan Sword Studio 13 Akem-Lizar'ın Hazinesi (Çeviri ve Balonlama)

f.erince

Süper Üye
6 Eki 2009
521
2,669
Uzun zamandır elimdeydi. Bir türlü bitiremediğim bu kitabı arkadaşım Haktanır sayesinde tamamlayabildim.
Güzel bir Conan macerası. Tanıdık bir öyküsü var. Bir artı olarak içinde Red Sonja da bulunuyor.
Sevgili Albay ve The Darkness başta olmak üzere tüm diyara armağanımız olsun.
Keyifli okumalar:cool::

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Hocam döktürmüş yine :)
Ne zamandır şu renkli Conan okumaktan gına gelmişti.
En nihayet uzun zaman sonra biri el attı ki iyide yapmış içimizi ferahlattı :)
Hocam kalemine sağlık bayıldım.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,465
Teşekkürler üstadım verilen her emek güzeldir. Hele hele ki balonlama gibi zor bir işte verilen emek.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Conan deyince akan sular durur.
Her zaman listemde birinci sıradadır.
Nezaket gösterip ismimi zikretmişsiniz.
Ayrıca teşekkür ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,638
Sonya'nın Conan maceralarında çok özel bir konumu var. Her seferinde ilginç bir şekilde üstte kalıyor Sonya. Conan senaryo yazarları için bir tabu adeta Sonya. Bu yönüyle Belit dahil tüm Conan kadınlarından daha ilginç bir karakter.

Conan okumayalı epey zaman olmuş. Bu kez hem de okumamış olduğum bir maceranın çeviri balonlaması için sayın f.erince'ye ve Haktanır'a çok teşekkür ediyorum.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,901
bu sayıyı yeni gördüm, hatırladığım kadarıyla studiolar genelde az sayfalı bir seriydi, iki tanesi çok sayfaydı galiba! içinden en kalınını seçmişsin.
50 sayfalık bir çeviriyi yapmak zor iş. conanı tercih etmiş olman iyi olmuş, ellerine sağlık. balonlamayı çok güzel yapmışsın, çeviride güzel. şahsi fikir olarak eklemek istediğim ise bence cümleleri Türkçeye çevirip balonlamaya aktarırken çeviriyi moda mod almak yerine okunduğu zaman nasıl daha akıcı olur diyerekten insiyatifle bazı cümleleri değiştirebilir, bazı kelimeleri atabilir, ekleyebilirsiniz. sanki daha iyi olur gibi...
çıkan iş çok güzel , sen ne yaparsan ben onu indirir, okurum , öyle de yapsan okurum, böylede yapsan okurum sen yeterki yap, conanı tercih et. benide anmış olmanda, oldukça onore edici ayrıca teşekkür.