Conan The King (Marvel) (sıralı Türkçe düzenleme)

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Kral Conan serisi çok iyi başlayan ancak çok sayıda yazar ve çizer değişiklikleri sebebiyle zaman, mekan ve hikaye devamlılığını sağlayamadığı için bir yerden sonra sarpa saran, son sayıları ile ancak düzlüğe çıkan bir seridir. Ayrıca seri Conan'ın hırsız, maceracı, korsan, haydut şefi ve paralı asker dönemlerindeki öykülerine göre genel itibariyle durağan olduğu için yer yer sıkıcı olabilmektedir. Yalnız bu seri Conan'ın evlenip çoluk çoçuğa karışıp, damadını ve torununu da görmemiz açısından ilginçtir. 45 yaşında tahta çıkan Conan'ı, serinin sonlarında iyice yaşlandığını ve geçmişi yad'ederken görürüz. (alıntıdır)

19.Sayıdan sonra serinin ismi King Conan'dan Conan The King'e çevrilmiştir

01-Sislerin Cadısı (The Witch of The Mists)
02-Kara Sfenks (Black Sphinx of hlebthu)
03-Zembabwe'de Kızıl Mehtap (Red Moon of Zembabwei)
04-Kurukafa Gölgeleri (Shadows in The Skull)
05-Rakhamon Yüzüğü (Ring of Rakhamon)
06-Khitai Yolunda (Vengeance from The Desen)
07-Kralların Çarpışması (A Clash of Kings)
08-Bir Kraliçe Kurtarmak (A Queen Reclaimed)
09-Kara Adamın Kemikleri (Bones of The Brown Man)
10-Büyülü Canavarın Dişi (The Fang of Set)
11-Ölüm Verici (The Haunter of The Cenotap)
12-Başkent Altındaki Mezar (The Tombs under Tarantia)
13-Büyü Çemberi (Circle of Sorcery)
14-Ateş ve Karanlığın Krallığı (Kings of Fire and Darkness)
15-Yağmacılar (The Looters of R'Shann)
16-Akilonya Kanı (Blood of Aquilonia)
17-Amber Taşındaki Ruh (A Tyrant in Amber)
18-Darfar Şeytanı (The Devil of Darfar)
19- Kemik ve Bıçak (Bones and a Blade)
20-Prens Öldü (The Prince is Dead)
21-Gölgeler (Shadows)--- Prens Conn (1/6) (Son of The Barbarian King 1/6)
22-Kara Ejderler (Black Dragons)---Prens Conn (2/6) (Son of The Barbarian King 2/6)
23-Sınav (Ordeal)---Prens Conn (3/6) (Son of The Barbarian King 3/6)
24-Parçalar (Fragments: A Witch's Tale)---Prens Conn (4/6) (Son of The Barbarian 4/6)
25-Hançerler (Daggers)---Prens Conn (5/6) (Son of The Barbarian King 5/6)
26-Geçit (Passages)---Prens Conn (6/6) (Son of The Barbarian King 6/6)
27-Stigya'da Ölüm (A Death in Stygia)
28-Vahşetin Çağrısı (Call of The Wild)
29-Uyuyan Aslan (The Sleeping Lion)
30-Kara Nehirde İntikam (Revenge of The Black River)
31-Silah Gücü (Force of Arms)
32-Kuşatma (Juggernaut)
33-Kıyamet Günü (Day of Wrath)
34-Ölüm Hasadı (Harvest of Death)
35-Yağmalanmış Ülke (The Ravaged Land)
36-İmparatorluk Yolu (The Road to Empire)
37-Belverus'ta Yağma (The Sack of Belverus)
38-Kesişen Yollar (Crossroads)
39-Kule (The Tower)
40-Büyü ve Çelik (Of Sorcery And Steel)
41-İblisin Kanı (The Blood Of The Serpent)
42-Donanma (The Armada)
43-Fetih (Conquest)
44-Zaferin Ganimetleri (The Spoils Of Victory)
45-Caliastros (Caliastros)
46-Koth'lu Komutan (The Warlord Of Koth)
47-Ölüm ve Düşçü (Of Death And Dreamer)
48-Mutsuzluk Kışı (The Winter Of Discontent)
49-İhanet (Treachery)
50-Gece Rüzgârları (Night Wind)
51-Gece Adaleti (Night Justice) --- Kirakhan I(Prens Conn)
52-Gece İntikamı (Night Vengeance)--- Kirakhan II(Prens Conn)
53-Gece Savaşı (Night War)---Kirakhan III (Prens Conn)
54-Gece Avı (Night Hunt)---Kırakhan IV (Tsinge-Nushan)(Prens Conn)
55-Kabus (Nightmare)--- Kırakhan V (The Sword of the Elder Gods)(Prens Conn)

Son düzenleme:

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Daha önceki; Conan projesindeki bilgilendirme ve fikir alma yazımda da belirttigim gibi bu düzenlemeyi kendi koleksiyonum için sitemizdeki paylaşılan maceralardan, orjinal yayınına uygun olarak birleştirip düzenliyorum, istenirse burada da bu liste üzerinden paylaşabileceğimi söyleyip fikirlerinizi istemiştim, gerekli değil paylaşma diyen çıkmadı (gerçi iyi olur paylaş diyende sadece 2 üyemizdi hahahahaha)

sonuç itibariyle bu liste uygun görülüp gerekli yere taşınırsa bende bu 55 çizgiromanı orjinal kapakları ve içerikleriyle hazırladıgım düzenlemeleri paylaşırım, yok gerekli değil kararı çıkarsada kendime saklayacagım.

not: bu serinin tamamı alfa yayınlarının (arada başka serilerin maceralarıda olsa ) kral conan ve imparator conan serisinde; tamamı, devamı diger sayıda şeklinde yaynılanmıştır.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Değerli İlkhan kardeşim eğer bunları paylaşırsan inan bana;Direkt olarak cennetlik olursun.
Daha da başka birşey söylemiyorum,herşey ortada...

kmltuncer

Süper Üye
12 Eki 2009
1,038
2,458
Yalova
Sayın ilkhantok, paylaşımlarınızı büyük bir zevkle takip ediyor ve okuyoruz. Yaptığınız işin çok emek, çok zaman ve sabır istediğinin farkındayız. Şu anda bu planlamanıza "gerek yok" diyecek bir çizgi diyarı üyesi olacağını ,en azından kendi adıma söyleyebilirim ki.., sanmıyorum. Ve paylaşımlarınızı zevkle bekliyor, takip ediyorum. Emekleriniz için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

tuzcu

Aktif Üye
15 Tem 2013
335
846
Conan olsun çamurdan olsun! Derli toplu maceraları her zaman tercih ederiz. Eline, Piline (bilgisayarın), Yüreğine kuvvet.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Her zaman orjinaline göre sıralı bir paylaşım daha iyi olur gibi geliyor bana, ve bunu yaparsanız da size ancak şapka çıkarılır.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
OFF, Aman da aman. 55 tane. sayarken, isimleri okurken yoruldum. ilkhantok kardeş tok karnına bile bunları yer, bitirir. Neler bitmedi ki... Güzel uğraş bunlar. Okumak, okutmak. Hayırlı, uğurlu olsun. Şimdiden bol bol teşekkürler.:)

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
o vakit hafta sonu gerekli yüklemeleride yapıp pazartesinden itibaren başlıyoruz, bu arada yönetici arkadaşlarda bu listeyi sabitlenen yerinden diger listelerin oldugu yere alabilirlerse tadından da yenmez valla

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,727
Kdz. Ereğli
Değerli İlkhan Tok
Türkiye'de yayınlandığı dönemde, karmakarışık yayın sıraları nedeniyle bizi kendinden soğutan Kral Conan serisini sizin bu çabanızın ardından yeniden okumaya başladım. Tamamen farklı, daha anlaşılır bir seri olmuş. Okumaya belli bir noktadan başladım ama en sonunda hepsini bir daha okumak isteği oluştu sonra.
Kimsenin aklına gelmeyen ama çok iyi sonuç veren, çok iyi bir iş yaptınız. Tebrik ediyorum.

ÖrümcekMen

Kıdemli Üye
2 Haz 2018
140
120
En son Conan kitabımı 20 sene önce okudum tekrardan başlamak istiyorum hangi sırayla okuyayım hatırladığım Belit vardı sevgilisi birde Amra(aslanlı bir şey) olduğu zamanı hatırlıyorum

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
En son Conan kitabımı 20 sene önce okudum tekrardan başlamak istiyorum hangi sırayla okuyayım hatırladığım Belit vardı sevgilisi birde Amra(aslanlı bir şey) olduğu zamanı hatırlıyorum

Dostum öncelikle foruma hoşgeldin, insan bu foruma ilk girdiginde , bir hazine dairesine girmiş kişi gibi ilk önce bir afallıyor,ne yapayim nereden başlayayım diye, öncelikle bu normal :Ğ:Ğ:Ğ

Conanla ilgili sordugun için sana söyle bir öneride bulunabilirim;tüm paylaşımlara
bu adresten ulaşabilirsin : Conan - Çizgi Roman Diyarı

veya benim orjinal conan serilerine göre düzenledigim listelerden de başlıyabilirsin : http://www.cizgidiyari.com/forum/conan/112241-orjinal-conan-serileri-ve-turkce-cevirileri.html

yalnız dikkat et forumda kaybolma :Ğ:Ğ:Ğ, keyifli okumalar dilerim

ÖrümcekMen

Kıdemli Üye
2 Haz 2018
140
120

Dostum öncelikle foruma hoşgeldin, insan bu foruma ilk girdiginde , bir hazine dairesine girmiş kişi gibi ilk önce bir afallıyor,ne yapayim nereden başlayayım diye, öncelikle bu normal :Ğ:Ğ:Ğ

Conanla ilgili sordugun için sana söyle bir öneride bulunabilirim;tüm paylaşımlara
bu adresten ulaşabilirsin : Conan - Çizgi Roman Diyarı

veya benim orjinal conan serilerine göre düzenledigim listelerden de başlıyabilirsin : http://www.cizgidiyari.com/forum/conan/112241-orjinal-conan-serileri-ve-turkce-cevirileri.html

yalnız dikkat et forumda kaybolma :Ğ:Ğ:Ğ, keyifli okumalar dilerim

Çok teşekkürler böyle güzel bir forumu bize kazandırdığınız için yaşım itibariyle geçmişe bir özlem var. Bu yüzden eskiden bir sayfasına onlarca dakikasını ayıran (çizgi roman hayranları ne dediğimi anlarlar :) ) biri olarak tekrar o günleri yad etmek adına okumak istiyorum. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler iyi forumlar...

enatsek

Yeni Üye
18 May 2015
3
22
Merhaba,
İlkhantok forumdaşımızın Conan The King serisi paylaşımlarını yedek olması için topluca Mediafire'a yükleyip paylaştım. İsteyen buradan da indirebilir:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Atabor

Yeni Üye
12 May 2019
4
4
dostum ellerine sağlık büyük emek vermişssin. Hepsini tek seferde bir torrent linki olarak koyabilsen utorrentle indirsek.