Conan the Barbarian 051 Man Born Of Demon - İblis’ten Doğan Adam

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,236
Kamlançu

Conan’ı tanımayan çizgi roman sever yoktur herhalde. Benim tanışmam da yaklaşık olarak 20 küsur yıl önceydi. Abimin getirdiği çizgi romanları bekletmeden okurdum. Conan aralarında en sevdiğim idi. Yalnız bir hafta okuduğum macerada Kral olan Conan’ın bir hafta sonraki macerasında hırsız ya da korsan olmasına bir türlü anlam veremezdim. Nihayet internet aracılığıyla yeniden Conan ile buluştum ve maceraların sıralamasını öğrendim. Her şey bir mantık çerçevesine oturdu..

Conan The Barbarian serisindeki eksikler neden tamamlanmıyor, kimsede yok mu, tarasalar da okusak diye beklerken bu serinin orijinalinden Alfa çevirisi kullanılarak yeniden balonlandığını öğrendiğimde neden ben de aynısını yapmayayım ki dedim kendime. Eksik olan sayıları tesbit edip balonlamaya başladım. Alfa yayınları ile Lal Kitap’ın çevirisini karşılaştırdım ve Lal Kitap çevirisini baz almaya karar verdim. Çünkü Alfa mealen çevirmiş, Lal ise motamot çeviri yapmış. Bu durumda aslına daha yakın olan Lal çevirisini kullanmak daha mantıklı olurdu. Ben de öyle yaptım…

İç kapak çalışmasında Nireng üstaddan yardım aldım. Yardımları için ona çok teşekkür ediyorum.

Conan The Barbarian serisinin ilk maceralarını balonlayan sayın Ekenciz şahsında tüm Conan severler için…

Alternatif Link :

Alternatif link için Albay'a teşekkür ediyorum.

İndiren bir arkadaş Mediafire'a yüklerse sevinirim, çok uğraştık ama olmadı maalesef..

Not: Çalıştığım kurumda dosya paylaşım siteleri engellendiği için tuhaf yollarla paylaşımı açıyorum. Buradan KralarthaS arkadaşıma, Teamviewer'ı icat edenlere, sistemi engelleyenlere selam ederim :)

Son düzenleme:

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
Renklide bunun gibi pastel renklileri seviyorum, yeni çıkan parlak renklileri hala sevemedim, eline sağlık üstadım, gerçekten çok güzel olmuş :)

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
48,010
Amacın ve sonuçlandırman çok güzel Shoryuken, çizgiroman severler
adına çok teşekkür ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,669
Kasımpaşa
Bir parmak bal gibi.. İnsan nerede bunun gerisi diye sormadan edemiyor.. Emek verenlere çok teşekkürler.. Uzmanlar beğendiğine göre yapılan iş de iyi.. Eline sağlık..

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,236
Kamlançu
Onlar da gelecektir, emin olun. Bizimki suya bir taş atmak mevzusu, suyun üzerindeki halkalar gibi yayılmasını ümit ediyorum. Olmadı, elimiz mouse tuttuğu sürece bir şeyler yapmaya çalışırız. Şimdilik 50 ile 60. sayılar arasındaki boşluğa talibim. Bunları ben orijinalinden balonlayacağım. Zamanla diğerlerini de gücüm yettiğince yapmaya çalışacağım. Çevrilmemiş sayılar için destek bekliyorum tabii ki...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,773
İstanbul
Bu serinin balonlaması uzunca bir süredir durmuştu. Sevgili Shoryuken'in hem bu sayısı hem de sonraki sayılar için verdiği müjde hârika. Onun verdiği enerji ile seriye el atacak yeni dostlar da çıkar belki.

Teşekkür ederim.

borkum

Yeni Üye
5 Haz 2014
73
108
Conan'ı tamamlamak ve iyileştirmek harika fikir... Gerçekten de Conan biraz ihmal edilmiş gibiydi... Allah, ellerinize kollarınıza dert vermesin :)

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
752
1,589
Gotham
Renklide bunun gibi pastel renklileri seviyorum, yeni çıkan parlak renklileri hala sevemedim, eline sağlık üstadım, gerçekten çok güzel olmuş :)

Tam içimden geçenleri okudun Ozan abi :) Uzun zaman aradan sonra yeni Conan için teşekkürler sevgili Murat abicim okumaya başladım bile :D Bir de yeni konu açmayayım bana yardımcı olursanız sevinirim : Forumda böyle pastel tarzı renkli çizgi romanlar hangileri , neler var acaba ?

Son düzenleme:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,236
Kamlançu
Tam içimden geçenleri okudun Ozan abi :) Uzun zaman aradan sonra yeni Conan için teşekkürler sevgili Murat abicim okumaya başladım bile :D Bir de yeni konu açmayayım bana yardımcı olursanız sevinirim : Forumda böyle pastel tarzı renkli çizgi romanlar hangileri , neler var acaba ?

Dostum yeni konu değil, bayağı zaman oldu bu konuyu açalı. Sadece Barbarian serisinin en sonuncu paylaşımı olduğu için yukarıdaki konuşmalar yapılmıştı. :)

Pastel tarzı renkli çizgi romanlar konusunda yardımcı olamayacağım, kusura bakma.