Conan The Barbarian 142 - Labirent, Adam, Canavar

prospero

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Kas 2014
248
11,343
Afiyetle okuyunuz...

0183_zpsobfbuahr.jpg

0184_zps4dri86z4.jpg

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,761
İstanbul
İlgili listesini güncellemekten en çok zevk aldığım serilerden bir tanesi bu.

Sağolsun, prospero üstadımız da peş peşe paylaştığı sayılarla bizi ihya etti.

Ellerine sağlık, üstadım.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,761
İstanbul
Metinleri hazırlayarak verdiği destekle sürecin hızlanmasına katkıda bulunan sevgili shoryuken'i unuttum, Bağışlasın beni. Çok farklı alanlarda desteğini esirgemeyen dostumuza da çok teşekkür ediyorum.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Sıralı gitmeye başladık.Hadi hayırlısı sonunu görmeyi hepimize nasip etsin.Prosperoya zaten sözümüz yok o bir tane en harbi conancı damarlarında kimmerya kanı akıyor.Dostum çok sağol.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,004
İki Kimmeryalı dost bir seriyi perişan etmeye niyetlenmişler.
Cıvıl cıvıl Conan olur mu demeyin,atmosferi verişi mükemmel.
Her iki dostumuza da çok teşekkür ediyorum.Takipteyim...

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,314
Adana
Nefis paylaşım için, teşekkürler sevgili Prospero ve sevgili Shoryuken... Kapak resmi de harika... Elinize sağlık...

BRAN MAK MORN

Çeviri & Balonlama
13 Tem 2011
193
2,220
Conan paylaşımlarının muhteşem ikilisinden yine mükemmel bir sunum daha ve yine baş döndürücü bir hızla... Elleriniz dert görmesin değerli dostlarım. Her paylaşımınızla bizlere anlatılması kelimelere sığmayacak hazda nostalji ile karışık günümüzün imkanlarında eşsiz paylaşımlarda bulunmanızdan dolayı bir kez daha minnettarlıkla teşekkürlerimi sunarım.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Seriyi tekrar ve daha dikkatli olarak okumaya devam ediyorum.

Bu sayıyla birlikte yazar Bruce Jones'un Hiborya haritasına hiç bakmadığına kanaat getirdim. Bir önceki sayıda Conan Akilonya'nın güney doğusundan akan bir nehir üzerinde bir macera yaşadı. Conan bir sandal ile nehirden devam ederken mantık olarak Zingara veya Argos'a gitmesi gerekiyordu. Akilonya'dan güneye akan nehirler haritada bu iki ülkeden geçip denize ulaşır. Bunun yerine bu macerada tam tersi yöne Kimmerya'ya gittiğini görüyoruz. Öyle bir Kimmerya ki (Zingara veya Argos olması mantıklı, çünkü uyarlanan öykü Yunan mitolojisinin Minator miti.) sokakları, pazar yeri, Forbos'un şatosu hiç bir şekilde Kimmerya ile uyumlu değil. Bu ayrıntılar öyküyü sönük hale getiriyor. Yazar Kimmerya yerine Zingara deseymiş oldukça iyi bir öykü olacakmış.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,323
Bandırma
Seriyi tekrar ve daha dikkatli olarak okumaya devam ediyorum.

Bu sayıyla birlikte yazar Bruce Jones'un Hiborya haritasına hiç bakmadığına kanaat getirdim. Bir önceki sayıda Conan Akilonya'nın güney doğusundan akan bir nehir üzerinde bir macera yaşadı. Conan bir sandal ile nehirden devam ederken mantık olarak Zingara veya Argos'a gitmesi gerekiyordu. Akilonya'dan güneye akan nehirler haritada bu iki ülkeden geçip denize ulaşır. Bunun yerine bu macerada tam tersi yöne Kimmerya'ya gittiğini görüyoruz. Öyle bir Kimmerya ki (Zingara veya Argos olması mantıklı, çünkü uyarlanan öykü Yunan mitolojisinin Minator miti.) sokakları, pazar yeri, Forbos'un şatosu hiç bir şekilde Kimmerya ile uyumlu değil. Bu ayrıntılar öyküyü sönük hale getiriyor. Yazar Kimmerya yerine Zingara deseymiş oldukça iyi bir öykü olacakmış.

Bayılıyorum böyle akıl ve mantık süzgecinden geçerken okur tarafından yakalanan keskin detaylara... Sizin nokta atışı gözlemlerinize daha da bayılıyorum Değerli The_Darkness. Okurken insanın dimağı doyuyor.