Conan the Barbarian 187 - Yeniden Diriliş

prospero

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Kas 2014
248
11,343
Conan'ın ruh yiyici ile karşılaştığı bu maceraların çevirisi genel olarak garip sadece bu sayıya has bir durum değil. Eminim ki müdahalelerin orjinal çeviriden daha iyi olmuştur. Çalışma için çok teşekkürler...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,235
Kamlançu
Conan'ın ruh yiyici ile karşılaştığı bu maceraların çevirisi genel olarak garip sadece bu sayıya has bir durum değil. Eminim ki müdahalelerin orjinal çeviriden daha iyi olmuştur. Çalışma için çok teşekkürler...

Orijinal metin hem küçük puntolu, hem de uzun. Bizim çeviriler ise büyük puntolu ve daha kısa. Uzun metin olan kısımlarda net olarak büyük puntodan dolayı yazı sığmıyor ve otomatik olarak ikinci cümleyi kesiyorlar. Dolayısı ile iki cümlelik metinler tek cümle ile bitirilip atılıyor. Zaten çeviriler mealen yapılmış, biraz da sanki resimlere bakıp burada şu söylenmiştir herhalde der gibi bir havaya sahip...
Neyse, bir sonraki bölümde bu macera dramatik bir şekilde tamamlanacak. Onu da kaçırmamak lazım.
Bütün çizgi romanseverlere tavsiye ederim. Keyifli okumalar.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Keiv, Simeon, Maddoc, Anelka, Ruh Yiyici, Yediler Kondeyi, zaman zaman Tetra ve daha bir çok kahramanın yer aldığı çok uzun bir seriden bir bölüm daha...
Sevgili shoryuken'in gelecek bölüm için verdiği tüyoda değindiği üzere gerçekten dramatik bölümleri de var..
Bu uzun seri boyunca Conan'ın dostları da değişken özellikler gösteriyorlar.
Bazen Conan'a ölümüne bağlı, bazen arkasından dolaplar çeviriyorlar, Keiv en ilginç örneklerden biri bu bakımdan, keza Tetra da öyle, hatta Anelka bile
Ben Conan'ın en bahtsız olduğu ve en fazla nankörlüğe uğradığı bir seri olarak niteliyorum
Aslında bu konuda söylenecek şey çok ama
Kısa keserek sevgili shoryuken'e teşekkürlerimi sunayım

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,020
Kapağı görünce indirmeye bile korkuyor insan. :) Neyse korkunun ecele faydası yok.Conan'a elinde kılıç oldumu saygı dıuyarım ama,balonlama yapanlara ve eserlerine daha fazla saygı duyarım.Gerçekten zor iş.
Emeklerinize teşekkürler üstadım....

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,315
Adana
Kapak resmi harika... Çeviri harika... Balonlama harika... Paylaşım harika... Teşekkürler sevgili Shoryuken... Elinize sağlık...