Conan the Barbarian 244 - Fiends Of The Flaming Mountains - Ateş Dağının İblisleri

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,168
Far Far A Way
Hemen geçelim sayıya :D

conanthebarbarianv124400fc.jpg

Biliyorum 2,5 aylık bir gecikme var :) Fakat anlayışla
karşılayacağınızı biliyorum. E sonuçta 3 haftada 4 Conan da
çıkarmıştım :) Bunu kime hediye edebilirim merak ediyorum :)
Aha da aklıma geldi. Son göreve getirilen yöneticilere(lotoloto
abim de dahil :) ) gelsin.

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,871
Emeğine, eline koluna sağlık Şükrü.
Bu seriye verdiğin önem için teşekkür ederim.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,047
Sarıyer
Conan üstü Red Sonja + Zula olunca tadından yenmeyecek bir macera çıkmış ortaya. "Bana göre" balonlanmasını gayet güzel geliştiren Şükrü kardeşimin iyi yazdığı bulutlar da gayet rahat okunuyor.

Teşekkürler, Şükrü.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,743
İstanbul
Şükrü çok emek veriyorsun foruma. Ellerine sağlık.

Font seçimin orjinale yakın. Yazıların balonlara yerleşimi de 1-2 örnek dışında iyi. Zamanla daha iyi olacak.

Balon temizliği ile ilgili birkaç şey söylemek istiyorum. Anlayabildiğim kadarıyla sen de balonları teker teker temizliyorsun. Bu hem çok yorucu hem de bazen istenilen kusursuzluğu sağlamıyor. Şayet photosop kullanıyorsan, kısa bir süre önce dostumuz filmografi'nin paylaştığı ilgili açıklamayı okumanı tavsiye ediyorum. Hayatını çok kolaylaştıracaktır:

Bir de üzerinde çalıştığın bu örnekte olduğu gibi kitap eski ise, balonların içi beyaz olmuyor. Balon temizliği yaparken bu balon içlerini beyazlaştırırsak biraz rahatsız edici bir görüntü çıkıyor ortaya. Bence orjinalin balon içi rengi neyse onu korumaya çalışmak lazım. Bu bir tercih meselesi aslında. Başkaları da belki bu bembeyaz halinden hoşlanır.

Çeviriler için idare eder diyeceğim. Conan'ı çevirmenin pek kolay olmadığının da farkındayım.

Daha iyi olacak. Kolay gelsin.

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,168
Far Far A Way
Arkadaşlar Conan'larımda rekor bu sayıyla kırıldı:

2 Gün içerisinde tam 62 kişi indirmiş bu sayıyı. Tüm teşekkür
eden, beğenen ve indiren dostlara teşekkürler. Takip edeceğim.
5. ve 10. günlerde sonuçları söyleyeceğim:

dsa.jpg

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
Meaşallah barbarianlarda bayağı bi iyi gidiyorsun şevkin kırılmadan devam etmen temennim.

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,168
Far Far A Way
Şükrü çok emek veriyorsun foruma. Ellerine sağlık.

Font seçimin orjinale yakın. Yazıların balonlara yerleşimi de 1-2 örnek dışında iyi. Zamanla daha iyi olacak.

Balon temizliği ile ilgili birkaç şey söylemek istiyorum. Anlayabildiğim kadarıyla sen de balonları teker teker temizliyorsun. Bu hem çok yorucu hem de bazen istenilen kusursuzluğu sağlamıyor. Şayet photosop kullanıyorsan, kısa bir süre önce dostumuz filmografi'nin paylaştığı ilgili açıklamayı okumanı tavsiye ediyorum. Hayatını çok kolaylaştıracaktır:

Bir de üzerinde çalıştığın bu örnekte olduğu gibi kitap eski ise, balonların içi beyaz olmuyor. Balon temizliği yaparken bu balon içlerini beyazlaştırırsak biraz rahatsız edici bir görüntü çıkıyor ortaya. Bence orjinalin balon içi rengi neyse onu korumaya çalışmak lazım. Bu bir tercih meselesi aslında. Başkaları da belki bu bembeyaz halinden hoşlanır.

Çeviriler için idare eder diyeceğim. Conan'ı çevirmenin pek kolay olmadığının da farkındayım.

Daha iyi olacak. Kolay gelsin.

Hocam ilk önce teşekkürler. Bayağı uzun bir süre aklımda olmasına rağmen niye cevaplamadığımı ben de anlamadım :) Ben filmografi abinin açtığı konuyu açtığında görmüştüm ve anlattıklarından önceden de bilgi sahibiydim. Ve tam tamına kullanmıyorum. Sadece tüm balonları seçmeyi yapmıyorum. Bana göre balonlar üzerinde tek tek ilerlemek daha mantıklı.2. Konuya gelirsek ben özellikle çoğu sayfada tarandığında olan balon rengine göre temizlik yapmaya dikkat ettim. Tekrar tekrar teşekkürler.Bu arada geçen gün kontrol ettim sayı 100 indirmeye ulaşmış,teşekkürler :)