Conan The Barbarian 115 - A War Of Wizards - Büyücüler Savaşı

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,168
Far Far A Way
''Conan the Barbarian - 115 - A War Of Wizards - Büyücüler Savaşı''

Söz verdiğim gibi bugün paylaşıyorum. Konuşmayı sonra yaparım.
İlk önce link :)

sayfa000tht.jpg

Öncelikle sayıyla çok uğraştım, bayağı bir zamanımı aldı diyebilirim. Bu sefer yaptığım çalışmanın (okuyanlar da bilir) Gulyabani abi ile yaptığım Seteve Niles çalışmasından çok çok iyi olduğu belli ve bu yüzden abimden çok özür diliyorum. Fakat amatörlüğümü üzerimden attığımı düşünüyorum. Ve bu sayıyı Gulyabani abime hediye ediyorum. Ne yalan söyliyeyim her sayfada ortalama 20-25 dakika(balon sayısına, kare sayısına ve boyama hatalarına göre değişebiliyor) uğtaştım. Birkaç sayfa 45 dakika gibi bir zamanımı aldı. Ama benim dışımda daha hızlı balonlayanlar var , üstadlarım var. Bu arada benle aynı yaşta olan
jolan16 ve a.baysal adlı arkadaşlarımdan da güzel çalışmalar bekliyorum. Okuduysanız sağolun üstadlar. Bir sonraki balonlayacağım ve düzenleyeceğim sayı 241. sayıdır. Hadi görüşürüz. Bir de sorun olmazsa +rap verebilir misiniz? :)

Son düzenleme:

say''er

Aktif Üye
10 Mar 2011
255
1,782
Öncelikle bu harika balonlaman için seni tebrik ederim. Tüm emeklerin ve paylaşımın için de teşekkür derim.

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,168
Far Far A Way
Her şey için çok teşekkürler,inşallah güzel birşey hazırlamışımdır sizlere. Ricam olacaktı: Bir de sorun olmazsa +rap verebilir misiniz? :)
Özellikle:
-Serifengin
-say"er
-Cemalnacitolga
-Gulyabani
-trutalbruth
abilerime teşekkürler.

Son düzenleme:

atikos35

Onursal Üye
3 Ağu 2009
561
11,711
Dur bakalım Şükrü kardeşimiz nasıl yapmış diye;
indirdim.. açtım..baktım..
Ben çok beğendim..
Çok güzel olmuş..

trutalbruth

Çeviri & Balonlama
23 Eki 2011
179
1,435
istanbul
Barbarın Sonja'yı dövüşte yenip ödülünü kazandığı, fakat Belit'e olan aşkı yüzünden ikramiyesini tahsil etmeyip atına atlayarak uzaklaşmayı tercih ettiği güzel bir macera.

Emeğine sağlık genç arkadaşım. Keşke sizler şu işleri biz ihtiyarların elinden alsanız da biz az gören gözlerimizle sadece okusak :)

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,472
Sevgili Şükrü, ben kitabı indirdim ama henüz bakamadım,ama bu konuda geniş bilgi sahibi dostların mesajlarını okudum,hepsi de beğendiklerini ifade etmişler demek ki güzel şeyler yapmışsın.Emeklerin için çok teşekkür eder sınavlarında başarılar dilerim,hoşçakal.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,049
Sarıyer
Gecenin bu saatinde, cuma gecesine özgü bu kafa ile beni bundan daha fazla mutlu edecek bir şey olamazdı. Daha indirip okumadım ama bildiğim bir şey var 10 sene sonra ben bu civarlarda olmasam bile Şükrü kardeşim (kendisi kızımdan ufaktır) burada olacak ve bu bayrağı dalgalandıracak.

Teşekkürler, ORTAK (bilerek büyük yazılmıştır).

12 Şub 2010
15,006
543,719
Sevgili şükrü

Emeklerine sağlık, Conan'lara devam et, derslerini de ihmal etme

Conan için + rep

Derslerine + rap rap:)

Alnından ve gözlerinden öpüldün sevgili kardeşim

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,620
İzmir
Çok sevdiğim maceralardan birini balonlamışsın.
Çalışman güzel, gittikçe daha iyisini yapacağına eminim.
Kardeşim, Eline sağlık.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,620
İzmir
Conan'ın yaratıcısı Robert E. Howard'dır.
Çizgi romanlarda ise Roy Thomas'tır.

1970'den 1980'e kadar 10 yıl 115 sayı boyunca CTB serisinin tek yazarı ve editörüdür.
Çizgi romana bir çok Howard öyküsünün yanı sıra dönemin başka büyü ve kılıç yazarlarının öykülerini de uyarlamıştır.
Bu sayı ile muhteşem bir final yapar ve DC Comics'e geçer.
Bu noktadan sonra Conan serilerinde ne yazık ki aynı tadı almak mümkün değildir.
Yerine gelen yazarların çoğu karakteri, karakterin dünyasını yeterince tanımadıkları için başarısız ve mantık hataları dolu öyküler yazmışlardır.
Thomas bence en iyi Conan çizgi roman yazarıdır.
Keşke Marvel o dönem bu büyük yazarı elinden kaçırmamış olsaymış.