Conan the Barbarian 005 - Zukala's Daughter - Zukala'nın Kızı

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,518
conanthebarbarian00500.jpg

Conan'ın beşinci sayısı. Buyrun Buradan İndirin.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,476
Bugün yine Conan günü olacak gibi,Sevgili Ekenciz kardeşim paylaştığınız için çok teşekkür ederim,iyi günler dilerim.

trutalbruth

Çeviri & Balonlama
23 Eki 2011
179
1,435
istanbul
Sevgili ekenciz, her paylaşımına bir önsöz ekliyorsun iyi de yapıyorsun, ilgiyle okuyorum. Eğer sıradan gitmeye kararlıysan John Buscema'yı ancak 25. sayıda görebileceksin. (Bu arada Barry Smith'den kusmazsan tabi :)) Benim naçizane önerim gel bu sayıları lal klasik cilt taramalarından tamamlayalım sen de bu ciltlerde yayınlanmayan sayılardan devam et olmaz mı?

Klasik ciltlerde olmayan sayılar:

Conan the Barbarian - 66 - Daggers And Death-Gods - Argos’a Dönüş
Conan the Barbarian - 67 - Talons Of The Man-Tiger - Savaşan Barbarlar
Conan the Barbarian - 68 - Of Once And Future Kings - Geçmişin ve Geleceğin Kralları

Yemeğin sevmediğin kısımlarını yeterince yedin sevdiğin kısımlara geçme vakti gelmedi mi? Red Sonja ve Belit güzel bir yemek bence :)

Emeğin ve paylaşımın için teşekkür ederim.

Sonradan gelen edit: Yahu bu sayılar zaten balonlanmış. Oldukları bir an çıkmış aklımdan. Ekenciz üstadım önerimden bu sayıları çıkartıyorum :)

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Zukala'nın kızı unutulmaz Conan maceralarından biridir.P
aylaşım için teşekkürler.

papillon7

Yeni Üye
7 Ocak 2010
97
291
barry smith'in de kendine özgü bir tarzı var. ben seviyorum. buscema nın fiyatı yüksek diye ilk sayıları barry smith çizmiş. barry smith e değil buscema ya kızın. biraz fiyatımı indireyim de conan ı en baştan ben çizeyim dememiş :)

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
barry smith'in de kendine özgü bir tarzı var. ben seviyorum. buscema nın fiyatı yüksek diye ilk sayıları barry smith çizmiş. barry smith e değil buscema ya kızın. biraz fiyatımı indireyim de conan ı en baştan ben çizeyim dememiş :)
paylaşıma teşekkürler.
Valla ben bu tarzı hiç sevmiyorum. hatta sırf okumuş olmak için okudum . buscemayada kızmamak lazım. o zamanki para babasına kızmak lazım. madem buscemaya bu parayı verecektin zamanında niye vermedin diye. aslında hep hayalim bu barry smith ve tarzında çizilmiş bütün conanların günümüzde şöyle en kalite bir ressam tarafından tekrar çizilmesidir. (buscema ve ernie chan çizimlerine dokunmadan harici ressamların çizdiği bütün sayıların tekrar çizilmesidir)

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,518
Belit ve Red Sonya konusunda kesinlikle haklısınız. Barry'nin sıkıntısı sanırım ilk ressam olmasından kaynaklanıyor. Herşeyi ilk o çizmek zorunda kaldı. Ama hakkını da yemeyeyim bazı sahneleri güzel düzenlemiş. Eskiden Gil Kane'i pek beğenmezdim. Yüzkeri genelden alttan bir perspektiften çizer ve burunlar geometriktir. Ama Barry'nin çizigilerine göre bana şimdi gözüme daha hoş geliyor. O sıralardaki artistik düşüncesi iyi, ancak uygulama o kadar iyi değil. Buscema dışındakiler öyle böyle bana göre. Conan'da çizer benim için önemli, ama Martin okurken, Teks okurken o kadar fark etmiyor.