Conan Yeni Maceralar Dizisi Alfa Yayınları(1984-1995)Sayı 037 - Tutsak Kraliçe

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,657
Kasımpaşa
Conan Yeni Maceralar Dizisi Alfa Yayınları(1984-1995)Sayı 037 - Tutsak Kraliçe

conan_003.jpg

Geçen günler, aylar ve yıllar sonrasında 6 yıl bitmiş 7. yıldayız... Türkiye'nin dört bir tarafından çizgi romansever dostlarla bir araya geldik, gelmeye devam ediyoruz. Bazı dostlar bizi bırakıp gittiler ama benim gönlüm hala onlarla... Yeni güzel insanlar kazandık... Sonuç olarak bir avuç çizgi romansever olarak 60'lı yıllardan bu yana taşıdığımız geleneksel refleksimizle paylaşmaya, değiştokuşa devam ediyoruz. Biz eski çizgi roman okurları böyle bir gelenekten geliyoruz. Sanırım biz var olduğumuz sürece de böyle devam edecek... Her ne kadar bizi kötüleyenler olsa da ben bu yolda yol arkadaşlarımla yürümeye devam edeceğim... Çizgi Diyarı hepimizin ezberlerini bozdu, Türkiye'de 1930'lu yıllardan bu yana yayınlanan ismini duayenlerinin bile bilmediği onlarca çizgi romanla tanıştık.. Arşivler oluştururken külliyat taraması yapıp listeler oluşturduk. Rivayet edilen ancak pek görülmeyen çizgi romanları gördük. En azından gelecekte bir gün akademik çalışma yaparsa bir insan bu siteyi referans olarak alacak.
Bu gururla sevgili dostlarım sizinle yeni bir Conan paylaşıyorum. Alfa Yayınlarının Yeni maceralar dizisinin 37.sayısı.. İçinde üç nefis öykü var.. "Tutsak Kraliçe", Kral Conan'dan iki öykü "Akilonya Kanı" ve "Amber Taşındaki Ruh".
Bu kitabı Sevgili prospero şahsında tüm Çizgi Diyarına armağan ediyorum. İyi okumalar.
Saygı ve sevgilerimle.

İçkievinden çıkınca
Camdan
demin oturduğum yere
baktım.

Sigara paketimi
masada unutmuşum.
Sandalyede
Tıpkı benim gibi
Oturuyor boşluğum.

Bir eli alnında
benim gibi.
Ama
biraz daha mı hüzünlü?
Otururken de
Biraz daha mı çıkarıyor
kamburunu?

Biraz daha mı benziyor
babama?

Bir yaş büyüğüm babamdan
ve rüzgar
bir törendeki gibi
çekiştirir durur
yağmurluğumu.

Cemal Süreya

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Akademiklik konusunda size katılıyorum savok bırakın rivayeti bence bilinmeyen yayınlar ortaya çıkıyor.Belki 3-5 kişinin bildiği yayınlar bugün artık burada var ve bir tıklık uzaklıkta ise siz ve sizin gibi değerli ve kıymetli kişiler sayesindedir.Ben bu ivmenin artarak çoğalacağına ve daha da güzel şeyler olacağına inanıyorum çizgidiyarı daha güzel günlere gidecek buna inancım tam saygılar.

12 Şub 2010
15,006
543,758
Ne kadar oldu sevgili üstadımın taramasını görmeyeli:)
Ne kadar yoğun olduğunu yakından biliyorum; bu nedenle beklemiyorum da
Ama nasıl söylesem
Sunumlarını, şiirlerini de öyle özlemişim ki
Conan için bir şey söylemem yersiz olacak, Conan bu
Sevgili büyükbeyaz dostumuzun dediği gibi karpuz mevsimi olmasa da ben yanında hüpletecek bir şey bulurum:)

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,880
52,458
Kendi Koltuğunda
saygı ve sevgimle teşekkür ediyorum aynen dediğiniz gibi nice dostlar gider nice dostlar kalır dostlar gitsin ama gönülleri kalbleri unutulmazlığı kalsın oda yeter ve çizgi dostluğu asla ve asla bitmez aramızda değerli üstadlar bulunduğu sürece her şey gönlünüzce olsun selamlar

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,612
hiçbiryerde :)
Güzel sunumlarını özlemiştik gerçekten,
Haluk ağabeyin dediği gibi, burada olman
yeter dostum(Haluk abi başka şey demişti yahu:))
Daha çok güzellikler görmek dileğiyle,
teşekkürler, sevgiler üstat.

nicomedes

Onursal Üye
30 Nis 2014
880
3,912
İzmit
Sadece like butonuna tıklamak rahatsız eder oldu beni, elinizi sıkmak ve sanal değil daha insanca tepkiler vermek isterdim (gelecekte inşallah o da olur),
dediğiniz gibi diyar sayesinde güzel insanlar tanıdım ve eşsiz bir de arşiv sahibi oldum gönülden teşekkür ederim.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
388
9,653
İstanbul
Bizde bu çizgi roman aşkı sürdüğü sürece paylaşımlar devam edecektir kaliteli Conan paylaşım için teşekkür ederim Üstadım ellerine sağlık