Conan Yeni Maceralar Dizisi Alfa Yayınları(1984-1995)Sayı 035 - Kafatası Nehri

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Değerli dostlarım;

paylaşımdan önce çoğunlukla 2-3 satır açıklama yaparım ama bugün o günlerden değil, zaman zaman aklıma takılanları paylaştığım günlerden.

Bu forumun ciddi bir kırık link sorunu var, üyelerimiz yardımcı olsun, sadece "almaktan" sıkılanlar, paylaşıma ve bu forumun sürekli baki kalmasına katkıda bulunsun diye, Kırık Linkleri herkesin görebileceği şekle soktuk.

Gelelim sonuca; bugün merak ettim kim ne yapmış diye kırık linkler sayfasını şöyle bir kontrol ettim. Ocak 2014 de 6 farklı üye toplam 16 linki yenilemişler, hepsine teşekkür ederim. Bugün yenilediklerim hariç Ocak 2014 de 171 tane link yenilemişim.

Bu iş böyle yürümez arkadaşlar, herkes elini taşın altına koymalı, buyurun top artık sizde ben üyelerin yeterli miktarda link yenilediğini görmeden link yenilemeyeceğim bundan sonra. Çizgiroman hepimizinse, burasıda hepimizindir, 15 - 20 kişinin katkıları ile bu değirmen dönmez, dönmeyecektir.

Burada yazdıklarım yönetimden bağımsız, "şahsi" görüşümdür.

Sevgi & Saygı

Bu sayıyı da aktivitelerine sadece kırık link bildirirken şahit olduğum tüm isimsiz kahramanlara armağan ediyorum.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,486
Olay kırık link bildirimi yapamakla alakalı bir şey değil bence, olay hepimiz bu forumda bir şeyleri alıyoruz yüklüyoruz velhasıl kelam faydalanıyoruz.

Buraya kadar çok güzel ama bir kırık link bildirimi görünce kaçımız elimizde var diye bakıyoruz hemen hemen hiçbirimiz.

Ben Kızılmaskeleri severim, öbürü conanları, sevdiğimiz çizgileri illaki arşive alıyoruz, hiç yoktan elimizde olanlar var olduğunda yükleme yaparsak çok güzel olur.

Gülyabani üstad ortalama bir ayda 1,5 Gb.tan fazla yükleme yapmış demektir ki, bu bencede çok fazla. Ki anılan arkadaşımız müthiş çeviri yapabilen bir kişi ve link yenilemenin yerine çeviri yapması veya elindeki kitapları paylaşması bence dah makbüldür.

Her şeyi yönetimden beklemek veya nasılsa birileri yükler mantığını gütmek bana göre yanlış.

Hemen hemen her gün bu siteye giren arkadaşlarım buna bende dahilim elimizde kırık olan linkin çizgisi varsa yüklersek, bazı işlerin daha fazla güzelleşeceğine inanın kendimiz bile şaşıracağız.

Ben bundan sonra arşivimde varsa hiç erinmeden bu faaliyete destek olmak istiyorum.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,486
Bu arada conana teşekkürler, ben arşive almıyorum bunları şu an ama olsun genede teşekkürler.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer

Gülyabani üstad ortalama bir ayda 1,5 Gb.tan fazla yükleme yapmış demektir ki

Yeni mediafire hesabı aldığımdan biliyorum son 138 tanesi 6 GB tutuyor.

Fikir vermesi açısından MB olarak ilk on toplam 1,21 GB zaten

Zorro aksoy 02 - 191
KS Conan 16 - 174
Zagor fas. 342 - 114
Zagor fas. 279 - 108
Zagor fas 339 - 107
Zagor fas 330 - 105
Zagor fas 287 - 104
Zagor fas 331 - 103
Zagor fas 332 - 103
Zagor fas 428 - 103

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,864
Sevgili dostum, bu serzenişlerinin pek bir işe yarayacağını sanmıyorum.
Ben de yeri geldi günde 8-10 link yeniledim. hem de şantiyedeki kaplumbağa hızlı bir internet bağlantısından. Peş peşe kırık link bildirimi yapanlara özel mesaj da yazdım. Sessiz çoğunluğa seslendim acaba üzerine alınan olup ta bir link veren olur mu diye.

Maalesef, bizim toplumsal karakterimiz böyle. Bunun için kendini üzmeye gerek yok.

Conan paylaşımın için emeğine ve özverine teşekkür ederim. Ellerin dert görmesin üstadım.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,387
değerli üstadım, en güzeli alternatif linklerde eklemek
ben bundan sonra her fırsatta katkıda bulunucam bu konuda
conan ve zagorlara el atarım, çok teşekkürler