Conan Yeni Maceralar Dizisi Alfa Yayınları(1984-1995)Sayı 085 - Yaşlanmayanın Laneti

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Değerli Dostum;

ilk maceramız "Yaşlanmayanın Laneti" ama maceraya neden bu adın verildiğini çözemedim. Conan çocukluk arkadaşı olan kiralık katil Tem'e büyücü Kotai'nin gizemli bir şehre götürülmesi sırasında yardım eder ve bu seyahati engllemek için uğraşan bilumum büyücü tayfası ile kapışır ama ben ortada lanet falan göremedim.

2. macera "Kızıl Birlikler", Conan'ın Amra adı ile Kush sahillerini kasıp kavurduğu zamanın sonrasında geçiyor; Argos filosundan ve kral Thanos'dan kaçan Conan bir anda yine korsanların arasına katışıveriyor.

Güzel çizilmiş, hareketli maceralar her ikisi de.

Sevgi & Saygı

conanymcd8501.jpg

Son düzenleme:

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
TEşekkür ederim. BAzı maceraların çevirisindeki ismi gerçekten anlamsız oluyor. HEnz indiremediğim için yorum yapamayacağım ama yine onlardan biridir sanırım. Elinze sağlık, hastalarınızı uyutuyorsunuz ama gece yarısı maşallah siz uyanıksınız.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,387
"yaşlanmayanın laneti"
yaşlanmayan; büyücü
laneti ise, "ortamda onun olmasından dolayı yaşanan kargaşalar ve olaylar"
tahminim böyle
çok değerli bir paylaşım ile pazar günümüze anlam kattın
artık her pazar yeni bir conan isteriz :)
günümüzün büyüsü ise bu dergiyi bu zamana kadar getirmek olsa gerek :)
teşekkürler üstad

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,864
Teşekkürler Gulyabani.
Yine bir eksik sayende giderildi ve kırmızı mavi oldu.
Henüz indirmedim ama dosya boyutuna bakarsan mükemmel bir tarama gibi duruyor.
İndirelim, okuyalım, beğenelim.
Ellerine ve emeğine sağlık.
Sevgi ve saygılarımla.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,901
ben ortada lanet falan göremedim..

Ben bu maceranın amerika baskısını okudum. adam yüzyıllarca yaşıyor, bedeni genç kalıyor ama karşı cinsle münasebetlerinde icraatsız kalıyor. bize gelirken oraları makaslamışlar. lanet olsun böyle hayata gibisinden birşey. lanet içinde gizli:)