Conan Yeni Maceralar Dizisi Alfa Yayınları(1984-1995)Sayı 086 - Cadının Sonbaharı

trutalbruth

Çeviri & Balonlama
23 Eki 2011
179
1,435
istanbul
Daha önce bahsettiğim Çizgi Diyarı Conan arşivinde bulunmayan 11 maceradan bu kitaptakileri de düşünce geriye kalıyor 9 macera.

TMKD siyah kapak listesinde bulunan "136 kayıp bölük" sayısına "siyah kapak seri 98'lik bu nedir incele" diye not düşmüşüm ve aslında bu sayı 186'lık seriye ait ve kırmızıya çizik olmalı. Yanlış yerde duruyor. Tarayan arkadaş büyük ihtimalle süper ciltten çıkardığı için kapak olmadığından kendisi bir kapak yapmış bu yüzden bir yanılma olmuş. Sonuç olarak bu sayıdaki maceraları da düştük kaldı 7 macera.

Kalan 7 maceranın isimleri ve bulundukları seriler şöyle:

Conan the Barbarian - 158 - Night Of The Wolf/Kurdun Gecesi TMKD 100 ve YMD 38

Conan the Barbarian - 160 - Veil Of Darkness/Karanlığın Perdesi TMKD 102 ve YMD 39

Conan the Barbarian - 178 - Death Hunt/Ölüm Avı TMKD 120 ve YMD 66

The Savage Sword of Conan - 124 - There Will Come A Dark Stranger/Esmer Kurtarıcı TMKD 124 ve YMD 81
Conan the Barbarian - 182 - Testament/Vasiyetname TMKD 124 ve YMD 81

The Savage Sword of Conan - 128 - Curse... Of The Ageless Ones/Yaşlanmayanın Laneti TMKD 128 ve YMD 85
Conan the Barbarian - 186 - The Crimson Brotherhood/Kızıl Birlikler TMKD 128 ve YMD 85

TMKD 120,124 ve 128'i Savok üstat tarayacağını duyurdu. YMD 38'de bende var geriye kalıyor 1 macera :)

(Bahçeli'nin 40. yıl hesabına mı benzedi ne...)

Türkiye'de yayınlanmayan Conan Marvel sayılarının çevirisinde destek olmak isteyen arkadaşlar için eksik sayılar ise şu şekilde :

Conan the Barbarian 126, 226 ve 264'den 275'e kadar olan sayılar.

CTB serisinin ingilizce taramalarını Büyük Beyaz üstad şu linkte paylaştı.

http://www.cizgidiyari.com/forum/marvel-comics/24328-conan-1970-1993-marvel-275-adet.html

Linklerde sıkıntı olursa ben tekrar paylaşabilirim. Hatta balon içeriklerini (ingilizce) text olarakta verebilirim.

Bi omuz verinde bitirelim şu serileri yav :)

İçerik:
Cadının Sonbaharı
The Savage Sword of Conan - 130 - The Autumn Of The Witch - Don Kraar/Mike Docherty/Fraja Bator)

Yeniden Diriliş
(Conan the Barbarian - 187 - Resurrection - Jim Owsley/John Buscema/Ernie Chan)

conanymd086cadininsonbaharithumb.jpg

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,719
İşte araştırmacı, elini taşın altına koyan, yemeğin tuzunu eklemeyi görev edinen gerçek bir çizgi roman sever portresi,

Aynı ortamı paylaştığını düşünmek, görmek, hissetmek güç veriyor ve çizgi roman okumanın keyfini doruğa çıkarıyor

Taşın altına konan, yemeğe tuz eken o ellerin sahibine teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,992
13,512
Araştırmacı yanınız tebrik ederim. Hangi CTB sayılarının text olarak çevirileri var? Bir de bazı ingilizce taramaların da kalitesi düşük bunların daha iyi olduğu tarama versiyonları var mı?

trutalbruth

Çeviri & Balonlama
23 Eki 2011
179
1,435
istanbul
Eğer çevirmede kolaylık sağlayacaksa ingilizce olarak text verebilirim demek istedim. Türkçesi olsa çoktan balonlar paylaşırdım.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,646
Kasımpaşa
Yıllarca bu tür açıklamaları bekledim durdum.
Körlemesine önümüze ne verilirse yemekten bıkkınlık gelmişti.
Yavaş yavaş bu tür açıklamalar ile neyin ne olduğunu öğreniyoruz.
Bende olduğunu söylediğiniz kitapları öncelikle ve ivedilikle taramaya başlayacağım.
Sevgiler.