Conan Yeni Maceralar Dizisi Alfa Yayınları(1984-1995)Sayı 006 - Conan Amra'ya Karşı

f.erince

Süper Üye
6 Eki 2009
521
2,669
CNN_YNM_CD_CRLRSRS_204_LKSR_CD_CD_006.jpg

Kitaplığımı, özellikle de geçen yılların ve çok okunmuşluğun etkisiyle yıpranmış yüzlerce çizgi romanı gören bir çok -aklı başında(!)- ahbabım şöyle bir dudak büküp geçer. Ben ise ancak çizgi romanlarda görülebilecek yarım ağız bir gülümsemeyle gülüp geçerim onların komik tepkilerine. Çizgi roman okumanın tadına varamamış, eksik kalmış bu insanlara yüreğimin içinde bir yerlerde acır, acınırım.
İşte o en eski, en yıpranmış, çünkü en çok okunmuş çizgi romanlardan biri daha geliyor.
Conan Amra ile hesabını her zaman yaptığı gibi kanlı bir şekilde kapatıyor. John Buscema'nın enfes çizgileriyle:cool::

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sevgili dostum,
hızına yetişmek te zorlanıyorum.
Ama şikayetçi değilim.
İyi ki gelenlerdensin.
Lütfen bizimle kalmaya ve
paylaşmaya devam et.
Saygılarımla.

Çizgi roman konusundaki düşüncelerine katılıyorum.
Eski güzeldir.

...
İstanbul deyince aklıma
Kocaman bir dalyan gelir
Kimi paslı bir örümcek ağı gibi
Gerinir Beykoz'da
Kimi Fenerbahçe'de yan gelir
Dalyanda kırk tane Orkinos
Kırk değirmen taşı gibi dönmektedir
Orkinos dediğin balıkların şahı Orkinos mavzerle gözünden vurulur
Denizin içinde ağaçlar devrilir
Kan çanağına döner dalyanın yüzü
Camgöbeği yeşili bulanır
Bir çırpıda kırk Orkinos
Reisin sevinçten dili dolanır
Bir martı gelir konar direğe
Atılan Kolyosu havada yutar
Bir başkasını beklemez gider
Balıkçı gülümser tatlı tatlı
Adı Marikadır bu martının der
Her zaman böyle gelir böyle gider
...​

süperego

Süper Üye
20 Haz 2009
1,856
158
Mars
bunu atlamışım örümcek fırtınası dinmek bilmedi şükür şikayetçi de değilim.paylaşımın için çok ama çok teşekkür ederim.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,901
çok eski bir kitap, bulunması çok zor. ellerine sağlık. (ama yeri yanlış seride. bu sayı ve bir önceki sayı 05-aslanlar lordu sayıları CONAN YENİ MACERALAR DİZİSİ ALFA YAYINLARI(1984-1995) sırasında olmalı. o serinin 5 ve 6 kitaplarıdır. ) bu serinin 5-6 ci sayıları yine korsan rhanın cocukları isimli maceranın devamı olan sayılar olmalıdır.

dhb

Kıdemli Üye
19 Mar 2011
112
498
çok eski bir kitap, bulunması çok zor. ellerine sağlık. (ama yeri yanlış seride. bu sayı ve bir önceki sayı 05-aslanlar lordu sayıları CONAN YENİ MACERALAR DİZİSİ ALFA YAYINLARI(1984-1995) sırasında olmalı. o serinin 5 ve 6 kitaplarıdır. ) bu serinin 5-6 ci sayıları yine korsan rhanın cocukları isimli maceranın devamı olan sayılar olmalıdır.

:D burayı okumamıştım.