Conan Alfa Yayınları Tam Maceralı Koleksiyon Dizisi Sayı 112 - İmparatorluk Düşleri

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,151
2vn5aba.jpg

paylaşım yapan arkadaşa teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

süperego

Süper Üye
20 Haz 2009
1,856
158
Mars
Buscema'nın başına gelen en kötü şey bence çizimlerini Erny Chan'ın çinilemesidir.emeğin için teşekkürler.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
Buscema'nın başına gelen en kötü şey bence çizimlerini Erny Chan'ın çinilemesidir.emeğin için teşekkürler.

Sevgili dostum yorumunuza hak vermemek mümkün değil.
Ernie Chan kendi çizgisini ortaya koyarak Buscema kara kalemini tamamen değiştiriyordu.
Gerçi SSOC serisi siyah-beyaz olduğundan çinicilerin borusu daha fazla ötüyor gibi duruyor.

Benim Conan'da favori ekibim: John Buscema + Tony Dezuniga
Bu ekibim bütün maceralarını ayrı bir keyif ile okuyorum.

0b.jpg

kurtadamo

Yeni Üye
21 Eyl 2011
1
0
İmparatorluk düşleri macerası kral konan serisinin içerisindeki maceralardan mıydı acaba?

süperego

Süper Üye
20 Haz 2009
1,856
158
Mars
sevgili dostum ve moderatörüm darknes aynen katılıyorum size.bir sizin paylaştığınız çizim ve çiniye bak birde erni chanın.çizim değil şiir mübarek.benim çok beğendiğim bir de the tribe diye biri var.ama bir kişi mi? yoksa ekipmi onu bilmiyorum.nettede hiç bir ipucu bulamadım.senin mutlaka bilgin vardır.bir cadı doğuyor ve kara korsan belit serisinin çinicisi.şimdiden çok teşekkür ederim.sevgi ve saygılarımı sunarım.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
the_darkness ve süperego'ya kesinlikle katılmıyorum. bence conan'ın başına gelebilecek en kötü şey ernie chan katkısı olmamasıdır. en kalite çizim ve çiniler ernie chan imzalı olanlardır. ben conanları ikiye ayırırım. ernie chan imzalı olanlar ve diğerleri. hele hele john buscema ve ernie chan birlikteliği benim vazgeçilmezimdir. elime aldığım bir conanın önce çizimine bakarım, ernie chan varsa tamamdır. sizin yorumları okuyunca hayret ettim ilk defa ernie chan'ı beğenmeyen gördüm. yanlış anlaşılmasın sizleri eleştirmiyorum, ne demişler zevkler ve renkler tartışılmaz.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,518
Tarayan ve paylaşan arkdaşlara teşekkürler. Bu konuda benim de favori kurşunkalemcim Büyük J. Buscema'dır. Çinici olarak Tony DeZuniga favorimdir. Ernie Chan ise iyi çizdikleri varsa da katlettikleri çizimlerde vardır. Ernie CHUA olarak çiniledikleri iyidir. Hele hele kendi kurşun kalemlerini kendi yaptığı sayıların içinde çok savrukları vardır. Bu savrukluktan Buscema'nın bazı çizimleri de nasibini almıştır. İlk çizimleri gayet iyi iken sonraları çok savruk çinilemiştir. Rudy Nebres, The Tribe (bir kaç kişinin olşturduğu bir stüdyo, ama kimler var bilmiyorum) ve az çinilemiş olan Nestor Redondo (benim bildiğim tek sayı çinilemiştir, Ruh Yiyicinin çoktığı ilk sayı) iyidir. Sade çinileyen John Buscema hepsinden iyidir. Ama zevkler tartışılır elbette.

Son düzenleme:

tuzcu

Aktif Üye
15 Tem 2013
335
846
Paylaşım ve yenilenmiş linkler için sayın Ertuğrul ve sayın Direnç11'e çok teşekkürler.