Conan Alfa Yayınları Tam Maceralı Koleksiyon Dizisi Sayı 103 - Leopar Adamlar

trutalbruth

Çeviri & Balonlama
23 Eki 2011
179
1,435
istanbul
Önceki taramalarımda dosya boyutunu küçültmek için taradığım sayfaları "resize" edip minimum boyutla en iyi kalite optimizasyonu yapıyordum. Bu sefer yapmadım haliyle kocaman bir dosya oldu. Bana sanki kalite çok farketmedi gibi geldi. "Böyle daha iyi" derseniz elimde birkaç kitap daha var onları da bu şekilde tarayacağım. Yok " küçük dosya candır, rahat iner, kota doldurmaz, yer kaplamaz" derseniz optimizasyon yapacağım.

Bu vesile ile tüm çizgiroman sever dostların yeni yılını kutluyorum.

İçerik:
Leopar Adamlar
(The Savage Sword of Conan - 97 - The Leopard Men Of Darfar)

Kurukafalar Evi
(Conan the Barbarian - 161 - House of Skulls)

conantmkd103leoparadamlarthumb.jpg

Son düzenleme:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,020
denize sıfır
bu hali gayet güzel olmuş kalite değişmezse küçük dosya elbette tercih sebebidir.
eline sağlık teşekkürler..

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Öncelikle paylaşım için teşekkür ederim.
Ama asıl teşekkürüm çok güzel bir Türkçe ile yaptığınız değerli sunum için olacak.
Dilimizin böyle güzel kullanılarak konuların anlatımı daha bir keyif veriyor.
Benim naçizane görüşüm ise ham tarama ile yapılan paylaşımlar yönünde.
Eğer zamanı varsa isteklileri için düşültülmüş paylaşım yapmak ise paylaşımcı dostumuzun isteğine bağlı..
Bu vesile ile bende sizin yeni yılınızı kutlar, forum birlikteliğimizin uzun sürmesini dilerim.
Saygılarımla.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Jpeg formatındaki dosyalarda %20'lik sıkıştırma ile %5'lik arasında gözle herhangi bir fark saptamak zor. Ancak, fark bu dosyaları işlemeye kalkışırsanız bariz şekilde anlaşılır. Çünkü jpeg renk skalasının büyük bölümünü tahrip eder ve birbirine yakın renkleri daha da yakınlaştırır, benzer renkleri tek renge indirgeyerek dosya boyutunu küçülten bir formattır. Göz fark etmez ama, dediğim gibi o dosyayı işlemeye kalktığınızda, mesela sayfayı beyazlatmaya çalıştığınızda işinizin bir tiff dosyaya oranla zolaştığını görürsünüz.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
leopar adamlar bende siyah kapaklı seri içerisinde vardı. ama kurukafalar evi pek makbule geçti. ne zamandır okumak istediğim bir maceraydı. hani bayağıda aradım. bulamamıştım. macera adını görünce pek bi sevindim. teşekkürler.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Forumda Conan paylaşımcılarını görmek sevindirici şu "Tam Macera", "Büyük Boy", "Yeni Macera" dizilerinin de tamamlandığını yakında görebileceğiz bu gidişle.

Teşekkürler.

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,872
Trutalbruth arkadaşımıza paylaşımından ve ince düşünces,nden dolayı teşekkür ederim.
Ayrıca Abartman arkadaşın verdiği bilgilere de teşekkürler.
İlk zamanlar ben de küçük boyutlu dosyaları tercih ediyordum. Ancak yaş gereği gözler bozulmaya başlayınca, büyüterek okuyorum şimdi.
İşte büyütmeye başlayınca da kalita bozuluyor.
Bence kaliteden dosya boyutundan birkaç MB kazanacağız diye ödün vermeyelim derim.
Saygılarımla.

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,812
Sayı 104 gelmişken bu maceraya teşekkürü es geçmek olmaz. Teşekkürler üstat.