Conan Süper Cilt No: 34 Yeniden Yükleme

Akten

Yeni Üye
22 May 2014
75
441
Adana
001.jpg

Daha evvel sevgili 'Colinmccay' tarafından yüklenmiş olan (tarama cakiciali yazıyor içinde) ve iki sayfalı olması sebebiyle benim elime düşen Süper Cilt Sayı 34

Bu tarama oldukça talihsiz olmuş. 200 dpi ve küçültülerek taranmış maalesef :( Ayrıca kat yerleri ve tarayıcının iyi kapatılmaması sonucu bazı yerlerde netsizlikler de oluşmuş. Bir iki sayfa neredeyse silik, sebebi orijinal materyaldir. Elimden geldiğince daha okunaklı hale getirdim. Ve tabii tek sayfa olarak. El emeği, göz nurudur efendim :)

Bence en önemli seri bu Süper Ciltler. Çocukken bunlardan almaya bayılırdım çünkü 150 sayfa civarı oldukları gibi bolca Buscema - Chan ürünü barındırırlar... Ne yazık ki sitede çok az var. Olanların da taramaları sorunlu. Umudum sahip olan birilerinin tek sayfalı va çok düzgün taramalarla hepsini eklemesi...

Sürç-i Edit ettiysek affola.

Buyrun, güle güle okuyun efenim:

Son düzenleme:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,188
Sayın "Akten",
öncelikle emeklerinizden ve foruma katkıda bulunma yönündeki mentalitenizden dolayı yürekten teşekkür ediyorum.
Düzenlemenize gelince yanımda hard diskim bulunmadığı için bir kıyaslama yapamadım ama dediğim gibi daha önemli olan sizin düşünmeniz, emek harcamanız ve damlalardan biri olabilme yönünde gösterdiğiniz gayretiniz...
Keşke her üyemiz birer damla olma düşüncesine sahip olsaydı...
Sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Akten

Yeni Üye
22 May 2014
75
441
Adana
Sayın "Akten",
öncelikle emeklerinizden ve foruma katkıda bulunma yönündeki mentalitenizden dolayı yürekten teşekkür ediyorum.
Düzenlemenize gelince yanımda hard diskim bulunmadığı için bir kıyaslama yapamadım ama dediğim gibi daha önemli olan sizin düşünmeniz, emek harcamanız ve damlalardan biri olabilme yönünde gösterdiğiniz gayretiniz...
Keşke her üyemiz birer damla olma düşüncesine sahip olsaydı...
Sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Başta sevgili Sarkomer olmak üzere hepinize teşekkür ederim.

Bu site beni çocukluğumun hazinesine kavuşturdu.

5 yaşında idim, merhum babam bir gün elinde Judas'ın "Kalleş" macerası ile geldi. Resimleri ve kapağı ile beni büyülemişti. Bu hırsla, kimseden yardım almadan okumayı söktüm. (7 yaşımda ilkokula başladığımda sular seller gibi okuyordum, çizgi roman sevgisi sayesinde)... Gerisi çorap söküğü gibi geldi. Her hafta en az 4-5 çizgi roman aldığım gibi, babamın karakoldan çizgi roman delisi bir arkadaşı da okuduğu kitapları bana yollamaya başladı. Her birini en az 5-6 kez okuduğum sayısız çizgi romanım oldu. Büyük kısmını arkadaşlarımla da paylaştım. Çizgi romanlar sayesinde kitap kurdu oldum. Çocuk klasiklerini ilkokulda, dünya klasiklerinin büyük kısmını ortaokulda bitirdim. Hatırlayamayacağım kadar çok kitap okudum, hala da okurum.

İlkokulu bitirdiğim yıl babam da emekli olduğu için o zaman yaşadığımız İskenderun'dan Adana'ya dönmeye karar verdik. Taşınırken merhum annem tepeleme dolu bir büyük buzdolabı kutusu çizgi romanımı beni ağlata ağlata orada terk etti... Acısı hala kanar içimde :)

Internet hayatımıza girerek bize çok şey kazandırdı. Şahsım için en önemli kazanımlarından biri de bu site oldu. Buradaki paylaşımcı dostlar sayesinde çocukluk kahramanlarıma tekrar kavuştum. Bu borcu ödemek mümkün değil şüphesiz. Yine de çok kısıtlı vaktime rağmen az da olsa katkıda bulunmaya çalışıyorum. Evet, istediğim hızda ve miktarda olmuyor ama kaç deniz yıldızı kurtarsam kardır diye düşünüyorum.

Umarım siteden yararlanan yüzlerce dostumuz da bir kaç deniz yıldızı atarlar denize...

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,665
Kasımpaşa
Sevgili Akten bu seriye çok önem verdiğini, bu serinin sitede çok az olduğunu yazmışsın..
Sevgili dostum bu seri Tam Maceralı Koleksiyon dizisinden oluşturulmuş bir seridir. Bahsettiğim bu seri ise sitemizde tamamı ile mevcuttur. Saygılarımla!..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,767
İstanbul
Sevgili Akten bu seriye çok önem verdiğini, bu serinin sitede çok az olduğunu yazmışsın..
Sevgili dostum bu seri Tam Maceralı Koleksiyon dizisinden oluşturulmuş bir seridir. Bahsettiğim bu seri ise sitemizde tamamı ile mevcuttur. Saygılarımla!..

Öte yandan hiç güvenilir olmayan bir seridir. Şöyle durumlarla larşılaşılabilir:

Aynı cilt nolar - farklı kapaklar - farklı içerikler
Aynı cilt nolar - farklı kapaklar - aynı içerikler

ve bu iki örneğe benzer muhtelif kombinasyonlar.

Forumda sayılarının görece az olmasının bir sebebi de bu sanırım. Bir dönem bu seriden yüklü miktarda (50-60 tane) önüme düştü. Çok da uygun fiyatla edinmem mümkündü. Ancak kitapları karıştırırken yukarıdaki sorunlarla karşılaşınca vaz geçtim.

Her neyse...

Tüm katkıların için ama belki biraz daha fazla mesajlarının içeriği için çok teşekkür ediyorum, sevgili Akten.

Üretmeye, paylaşmaya, katkıda bulunmaya o kadar çok ihtiyacımız var ki. Ne kadar yapabiliyorsak... Ama herkes biraz yapabilir, yapabilmeli.

Sevgiler, saygılar.

tuzcu

Aktif Üye
15 Tem 2013
335
846
Çizgiromanlarınızın başına geleni okurken içim "cıııız" etti. Çoğumuzun başına gelen bu olay bizi birbirimize bağlayan ortak noktalarımızdan biridir.
Değerli çabalarınız için teşekkürler.