Conan Renkli Dizi Alfa Yayınları(1983-1984)Sayı 13 - Kara Sfenks

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,049
Sarıyer
Değerli dostlarım;

bu sayıyla 15 sayılık da olsa bir seriyi daha tamamlamış oluy0ruz. Seriye katkıları olan Albay - Subzero -Börtecinefb - Raven' e teşekkür ederim.

Bu sayıda J. Buscema ve E. Chan'ın çizimleri Y. Örer ve A. Erten 'in renkendirmeleri ile birleşmiş ve hararetle aynı maceranın başka serilerdeki baskılarını okumanızı önereceğim bir işçilik çıkmış ortaya!

Tek düze ve sıkıcı renklendirmeden sonra derginin ortasındaki 15-20 sayfalık siyah beyaz bölüm insanı çölde vaha bulmuş bedevi gibi sevindiriyor.

Sevgi & Saygı

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,096
Conan sayende baya bir yol aldı..
Eksiklerin tamamlanması dileğiyle,eline sağlık...
Paylaşım ve emeğin için teşekkür ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Conan'ın elini çabuk tutması gerekiyor, yoksa yazık olacak o hatuna:D

Gulyabani'nin sunumu beni nerelere götürdü bilseniz

Conan'la yeni tanıştığım yıllar, birden çok sevmiştim. Otobüsle seyahat ettiğim zamanlar, terminal gazetecilerinde, kitapçılarında yığınla Conan'lar.. Altın seri ciltler, mini mini kitaplar

Otobüsün tavan lambasında zor okunuyor, gözlerimi iyice açıyorum ve yaklaştırıyorum o küçücük yazıları okuyabilmek için. Otobüste genelde şoför dahil:) herkes uyumuş ben barbarın doğradığı büyücü ve canavarlara dalmışım, gıkım çıkmadan yutarcasına okuyorum, seyahat bittiğinde Conanların okunması bitmiş, gözler şişmiş...

Artık terminallerde ne Conan ne de diğer çizgiromanlar satılmıyor, ben de otobüsle seyahat etmiyorum

Conanları en güzel Çizgi Diyarında okuyorum. Sevgili Gulyabani Buscema'nın çizgilerini A. Erten ve Yıldırım Örer'in renklendirmeyle katlettiğini yazıyor

Nereden nereye gelmişiz, o çilelerden cennet bahçesine...

İyi ki varsın sevgili Gulyabani, sağol.

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,871
Sağolasın Gulyabani. Nihayet bu seride bitti sayende.
Bu serinin bitmesinde katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Conan'ı gulyabani ve profesör yorumları ile birlikte okuyunca
bir başka keyif alıyorum..
Teşekkürler dostlar..
İyiki sizleri tanımışım..
Sevgilerimle..

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
süper bir çalışma daha, peşpeşe eksik sayılar tamamlanmaya başladı, ellerin dert görmesin kardeşim, iyiki varsınız sağolun

trutalbruth

Çeviri & Balonlama
23 Eki 2011
179
1,435
istanbul
Yine harika bir iş çıkarmışsın dostum. Ellerine sağlık, teşekkür ederim.

Bu arada;

King Conan serisi zaten renkli değil miydi? Neyini renklendirmişler acaba diyerek orijinaline baktım ve enteresan birşey keşfettim. Bazı maceralarda gördüğüm ve hararetle ernie chan çizgisi olmasından şüphe ettiğim çizgilerin aslında ne olduğunu anladım. Bu macera orijinaline bakarak yeniden çizilmiş. Buyrun kendiniz görün.

Orijinali:

kingconan02clasher03.jpg