Conan Alfa Yayınları 1999 Sayı 03 - Ay Tanrısının Dağı (Yeniden tarama)

12 Şub 2010
15,006
543,642
conan0300.jpg

conan0302.jpg

conan0318.jpg

conan0334.jpg

Sevgili savok şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına armağandır
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Üç macera, üçünün de başlangıcı tablo gibi..
Birde olağanüstü güzel tarama..
Ayrıca üstüne üstlük bana ithaf edilmiş..
Fazlasını isteyen çarpılır..
Sağol sevgili ağabeyim..
Saygılar sunarım..

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Tarama gerçekten muhteşem, hatta tarama budur işte. Resmen ders niteliğinde, çok çok iyi, elinize :)

gambit

Yeni Üye
2 Eki 2010
22
41
Bu basliga bakiyorken sunu paylasmak istedim, forum arkadaslarimla

Tony de Zuniga su asagidaki cizimini yaparken, unlu cizer Frank Frazetta nin Dark Kingdom adli eserinden esinlenmistir

conan0302.jpg

frank_frazetta_darkkingdom.jpg

Bizim unlu Turk cizgiroman kapagi ve cizgiroman cizerlerimizden olan Omer Muz ise, bence cizdigi en iyi 3 Conan kapagindan birisini cizerken de her iki kapakdan esinlenme - kopyalama yapmis ve su eseri ortaya cikarmistir:

img4676d.jpg

Boyut kiyaslayabilmeniz icin, orjinal cizim ile Alfa yayinlarindan basilmis versiyonunun yanyana kiyaslanmasi:

img5323mb.jpg

Dikkat ederseniz, Alfa yayinlari kitabi basarken, yanlislikla ters basmis cizimi, bu da cok nadir karsilasilan bir durumdur

Gambit in koleksiyonundan :)

Son düzenleme:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,874
Kitabı indirdim ve özellikle güngör hocayla araştımasını,incelemesini yaptık:D
Biz hata bulamadık,muhteşem bir tarama ve itinayla temizleme örneği olmuş.
Eline sağlık abi,emeklerin ve paylaşma azmin için teşekkür ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Sayın gambit

Muhteşem tablolar, tekrar tekrar seyrettim ve çok keyifli oldu

Ama asıl keyif veren şeyi elbette biliyorsunuz

Yorumu yapan birikimin, bilginin varlığını hissetmek beni, bizi keyiflendirdi

Teksas Tommiks okuru olmanın sıradan bir şey olmadığı

Kaldı ki kimseye bir şey ispat etmek zorunda değiliz, biz Teksas Tommiks okuyor diyenleri umursamıyoruz taaa ne zamandan bu yana

Tersine biz istihza ile bakar olduk nicedir

Ama bilgimizi, birikimimizi banka kasalarında saklamayalım

En büyük getiri, en büyük keyif forumlarda

Adı önemli değil, hepsi bizim

Hangisinde denk gelirse, tam yerine gelirse manzarayı koyalım:)

Çok mutlu oldum bu paylaşıma denk gelmesine

Çizgi romanı Teksas Tommiks aşamasından araştırma, bilgi, sanat, zevk alma aşamasına taşıyan yorum, paylaşıma taşıyan dostların varlığını görme, hissetme aşamasına tanık olmaya

Ne kadar kolay mutlu etmek,

Yüzlerce paylaşım yapmaktan daha fazla mutlu etti beni

Lütfen esirgemeyin yorumlarınızı, bilginizi, birikiminizi

Bizi mutlu etmeye devam edin

Teşekkür ederim

Saygılarımla

gambit

Yeni Üye
2 Eki 2010
22
41
Sayin profesor, guzel mesajiniz icin tesekkur ederim

Insanlarin cizgi romana nasil baktigi benim de pek umrumda degil. Mevlana nin "gel, kim olursa gel' deyisini, ben "oku, ne okursan oku" olarak soylerim cogu zaman insanlara.

Yazdiginiz gibi bilgi veya birikimler paylastikca bir anlam kazanir gercekten. Is ve ozel hayatin hizindan oturu forumda (diger forumlarda) cok aktif olamiyorum cogu zaman gerci ama 25 yildir aktif olarak cizgi roman dunyasinin icinde olan SIKI bir koleksiyoner / okur olarak da bundan sonra yeri geldikce daha cok orjinal kapak veya degisik bilgi paylasimlarinda bulunmaya calisirim

Sevgi ve saygilarimla

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
O siyah beyaz çizimi hep sevmişimdir. F. Frazetta'nın ve Ömer Muz'un kapağını da dah aönce görmüştüm. BEncede Ömer Muzu'un yaptığı iyi kapalardan biridir. Yaptığı çalışmaları beğeniyorum. Sanırım Ömer Muz'un çiziminin aslı sizde. Biraz kıskandım sizi. :)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Ay ışığında demir gölge ilk Conan siftahımdır.
Oyüzden bende ayrı bir yeri ve önemi var.
Vesile olduğunuz için teşekkürler muhterem.:)

gambit

Yeni Üye
2 Eki 2010
22
41
O siyah beyaz çizimi hep sevmişimdir. F. Frazetta'nın ve Ömer Muz'un kapağını da dah aönce görmüştüm. BEncede Ömer Muzu'un yaptığı iyi kapalardan biridir. Yaptığı çalışmaları beğeniyorum. Sanırım Ömer Muz'un çiziminin aslı sizde. Biraz kıskandım sizi. :)

Tesekkurler :)

Omer Muz'un calismalarini ben de begenirim. Bunun disinda 5 tane daha orjinal Conan cizim kapagi ben de Omer Muz un; bunun disinda en begendigim diger ikisi ise maalesef benim koleksiyonda degil.

Bu cizimin bir baska ozelligi de Omer Muz un yaptigi en buyuk boyutlu Conan kapagi olmasi. Diger kapak cizimleri bundan % 20 ile % 40 arasinda daha kucuktur. Orjinalini gormek isteyenler icin ileri de bir sergi dusunuyorum,ama en az 1-2 yili var bu serginin

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Benim değildi ama amcaoğlu Alfa'da çalışırken Ömer Muz'un orjinal bir kaç çinilemesini görmüştüm. Çinilemesi o zamn hoşuma gitmişti. O zaman da bunların değerli olduğunu düşünürdüm ama benim olmadığı için elimde kalmamştır.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,387
kitap için teşekkürler
bilgi paylaşımları içinde teşekkürler, sağolun