YENİ ÇOCUK SESİ Haftalık Çocuk Gazetesi Sayı 001 - 02.04.1963

12 Şub 2010
15,006
543,719

file

Çizgi roman ve çocuk dergileri dünyasında bir okyanus olmasına rağmen Çocuk Sesi mecmuasının hiç bir nüshasının bugüne kadar paylaşılmamış olması hayret verici. Paylaşıldıysa da ben göremedim.

1928 Yılında ilk kez M. Faruk Gürtunca tarafından yayınlandı Çocuk Sesi. 418 Sayı olduğunu biliyor muydunuz?

Diğer serilerini ve örnek sayılarını paylaşmaya çalışacağım. Bu arada Yeni Çocuk Sesi adıyla da Mustafa Kızıltan tarafından da yayınlandı.
Başlangıcı 1963 yılı serisi sıralı listesi ile 1. sayısı ile yapıyorum.
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,953
ordu-turkey
Sayın büyüğüm ne yalan söyleyeyim ben cidden senin şu paylaşımlarını gördükten sonra çok okumuşum demekten utanır oldum.Diyorsun ki 1928 yılında çıkmaya başlayan çocuk dergisinin sayılarını listeleyeceğim kaç sayı 418 yetmiyor bunlardan artık kaç sayı ise örnekler sunacağım yetmiyor birde 1963 yılı yeni versiyonunun hem listesini hem ilk sayısını foruma ekliyorsun.Buna ne yazılır artık adamın başında şapka olsa utancından çıkarmalıdır şu emekler karşısında.Sadece çok özel bir insan olduğunuzu ve size gönlünüzde ne isterseniz hepsinin olmasını içten dilediğimi yazıyorum.Bende klavye yazmaktan sapıtıyor.O kadar ki yakında beynimde sigortalar atacak bu kadar çocuk dergisi çeşitliliğin olduğunu bile sizin sayenizde öğreniyoruz.Hürmetlerimle.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,314
Adana
Sevgili Profesör, paylaşımlarınız olmasa, bu hazinelerin varlığından asla haberimiz olamazdı...
Teşekkürler... İyi ki varsınız ve iyi ki Çizgi Diyarı'ndasınız...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Daha çok resimli ve resimsiz hikayelere yer verilen bu güzel dergiden samimi söylemek gerekirse ben de bihaberdim.
Sayenizde ne güzellikler gördük ve görmeye de devam ediyoruz.
Teşekkür ediyorum;
can_ı gönülden...
Saygılarımla...

52308R.gif