12 Şub 2010
15,006
543,719
ocukhaftasi00.jpg

2. ve 4. Sayıları tarayan
Çocuk Haftası Dergisini sevdiren
Sevgili gulyabani şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına armağandır
Saygılarımla

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,646
Kasımpaşa
Sevgili üstadım eline sağlık, tam istediğim gibi olmuş.
Ham tarama ile o günün tadını yaşamak mümkün..
İsteyen günümüz baskısını okuyabilir..
Teşekkür ederim..
Saygılarımla..

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,577
Sevgili profesör' üm, kapak resmindeki robot Ali Recan' ın çizdiği Kaptan Venüs' teki robot değilmi.
Eline koluna sağlık, saygılarımla...

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Sevgili Haluk Bey İstanbul'da da boş durmuyor.
Hoş gelmiş, sefa gelmiş bir de yanında hediye getirmiş :).

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,049
Sarıyer
Çocuk Haftası ile ilk tanışmam 1960 ların ikinci yarısında olmuştu. Dayımın çocukluğundan kalma dergileri okumayı yeni öğrendiğim dönemlerde oyalanayım diye bana vermişlerdi. İçindeki öyküleri okuyup okumadığımı hatırlamıyorum ama Ateş Kaptan, Deniz Kurdu, Acar, Hızır gibi çizgi bantları hep hatırladım.

Böyle nadir bulunan bir dergi hediye edildiği için de hem mutlu, hem de gururluyum. Teşekkürler, ağabey.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Çocuk Haftası Buck Rogers'a Yıldırım Kaptan ismini verip, orijinal versiyonu gazete bandı olarak yayınlanan "Death Sphere" (Daily 066 - 11/1/57 - 1/10/58) macerasına da "Ölüm Gözü" diyerek bizi bu güzelliklerden mahrum bırakmamış.

Lakin, bizim dağ gibi Yıldırım Kaptan'a sonra bir haller olmuş olmalı. Cinsiyet değiştirmeye karar vermiş. Bakınız, aşağıda bu tercihinin bir kanıtını göreceksiniz. :)

Ameliyatı gerçekleştiren Alfa Hastanesi'nin Kaptan Venüs kod adlı cerrahi ekibine saygılarımızı sunuyor, bu tarihi konuyu dokunmamıza vesile olduğu için sevgili Profesör'e de teşekkür ediyoruz.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Doruk dostumuza az önce "bir günde iki tane Çocuk Haftası bizim gibi zayıf bünyelere dokunabilir," diye uyarı yazdıktan sonra bir baktım değerli hocamız, "ölen ölür, kalan sağlar bizimdir," düşüncesinden hareketle bize "Altın Vuruş" yapabileceğimiz dozu vermiş...

Bu olanağı sağladığı için kendisine nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Var olsun...

Son düzenleme: