Çocuk Haftası Sayı 152 (1945)

doruk

Onursal Üye
19 Mar 2010
355
4,851
Ümraniye

30558513335_e3f63f80c0_b.jpg

Son düzenleme:

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Sayın doruk, bu tarihi dergiyi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler. Çizgili forumdan alındığı belli oluyor. Olsun, sınırlı sayıda vip dışında hiç kimsenin indiremediği bu güzel dergileri burada paylaşmak daha iyi. Bir işe yarasın. O kapanan meşhur site acaba turşusunu mu kuracaktı bunların. Bu çeşit dergilerin çoğalmasını dilerim. İyi günler.

doruk

Onursal Üye
19 Mar 2010
355
4,851
Ümraniye
Sayın doruk, bu tarihi dergiyi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler. Çizgili forumdan alındığı belli oluyor. Olsun, sınırlı sayıda vip dışında hiç kimsenin indiremediği bu güzel dergileri burada paylaşmak daha iyi. Bir işe yarasın. O kapanan meşhur site acaba turşusunu mu kuracaktı bunların. Bu çeşit dergilerin çoğalmasını dilerim. İyi günler.

Sevgili baybora;

Dergi o ''meşhur'' forumdan alınmış değildir.

O forumada benim tarafımdan taranarak koyulmuştur.

Tarafımdan taranmamış herhangi bir dokümanı buraya taşımamın söz konusu dahi olmayacağını beni tanıyanlar bilir.

Turşu kurar veya kurmaz o forum sakinlerinin bileceği iştir,sözlerimize lütfen dikkat edelim.

Son olarak bu dergilerin çoğalmasını bizzat sağlayabilirim sizin için önemliyse.

Keyifli okumalar.

EDİT:Birkaç gün önce kullanıcı adımı orada tanındığım haline ben rica ederek değiştirttim.Paylaşımlara bundan sonra başladım.

İlk burada paylaşmadığım kitapların kapaklarındanda ismini bilerek silmiyorum.Kimseden gizleyecek birşeyimiz yoktur.

Doğal ve dürüst davranış şeklide budur.

Son düzenleme:

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Sevgili baybora;

Dergi o ''meşhur'' forumdan alınmış değildir.

O forumada benim tarafımdan taranarak koyulmuştur.

Tarafımdan taranmamış herhangi bir dokümanı buraya taşımamın söz konusu dahi olmayacağını beni tanıyanlar bilir.

Turşu kurar veya kurmaz o forum sakinlerinin bileceği iştir,sözlerimize lütfen dikkat edelim.

Son olarak bu dergilerin çoğalmasını bizzat sağlayabilirim sizin için önemliyse.

Keyifli okumalar.

EDİT:Birkaç gün önce kullanıcı adımı orada tanındığım haline ben rica ederek değiştirttim.Paylaşımlara bundan sonra başladım.

İlk burada paylaşmadığım kitapların kapaklarındanda ismini bilerek silmiyorum.Kimseden gizleyecek birşeyimiz yoktur.

Doğal ve dürüst davranış şeklide budur.

Bu sitenin güzel yanı herkesin çizgi roman aşkına vefalı paylaşımlarda bulunup, emek vermesidir. Karşılık olarak beklenen bir teşekkürdür ki o da teşvik niyetine. Bu zamanı ve emeği harcayanın zaten takdire ihtiyacı yoktur. Kıymet bilen bilir, aynası iştir kişinin lafa bakılmaz :).

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,047
Sarıyer
1945 den kalma Çocuk Haftası, muhteşem! Elimde 1958 - 61 arası bir miktar var ama 40 lı yıllardan hiç elime geçmedi şimdiye kadar.

Amacımız geçmişi eleştirmekten ziyade hep birlikte çizgiromanı daha ileriye taşımak olmalı. Benim için önemli olan Doruk'un aramızda rahat, huzurlu ve keyif aldığı bir ortamda paylaşımların devam etmesi.

Taramalarını paylaştığın için teşekkürler, dostum.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,644
Kasımpaşa
Evet bence de gulyabani haklı
geçmişi bir kenara bırakarak
hepimiz burada gönül huzuru içerisinde
geleceği paylaşalım..
Bu kadar eski eserler paylaşmak
gerçek bir özveridir.
Bu özveriyi gösteren sevgili doruk'a binlerce teşekkürler..
Saygılarımla..

12 Şub 2010
15,006
543,717
" ATA OT AT ", "KAYA BU TOPU TUT BANA AT ":D

Şimdilerde nasıl öğretiyorlar acaba)

Hayırlısıyla torun ilkokula başlasın, takip ederek öğreneceğim.

İsmin duyduğum, gulyabani paylaşımıyla içeriğini gördüğüm "Çocuk Haftası " için çok teşekkür ederim sevgili doruk

figor

Kıdemli Üye
21 Tem 2010
164
58
Bir neslin yetişmesinde çok büyük katkısı olan bu çok kıymetli kitapları bize kazandırdığıniz için sonsuz teşekkür ediyorum ve devamının gelmesini diliyorum.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Sayın doruk, bu paylaşımdaki yazımda cevabınızı şu anda okudum. Düşünmeden ve acele ile yazdığım o ifadeler için sizden özür dilerim. Tabii ki dergileri ilk olarak sizin paylaşıma açtığınızı bilmiyordum. Böyle olunca istediğiniz yerde paylaşmak hakkınız. Ayrıca o siteden bahsederken biraz haddimi aştığımı farkettim. İfademin pek çok arkadaşı ve yöneticilerimizi de rahatsız ettiğini görmek beni daha da üzdü. Sizden ve diğer tüm arkadaşlardan tekrar tekrar özür dilerim. Amacım asla kimseyi kırmak, üzmek, karışıklık yaratmak değildi. Sadece sitemizin üstün özelliklerinin başka hiçbir siteye benzemediğini biraz ters bir biçimde anlatmıştım. Yeni paylaşımlarınızı da bekler, iyi günler dilerim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,644
Kasımpaşa
Sayın doruk, bu paylaşımdaki yazımda cevabınızı şu anda okudum. Düşünmeden ve acele ile yazdığım o ifadeler için sizden özür dilerim. Tabii ki dergileri ilk olarak sizin paylaşıma açtığınızı bilmiyordum. Böyle olunca istediğiniz yerde paylaşmak hakkınız. Ayrıca o siteden bahsederken biraz haddimi aştığımı farkettim. İfademin pek çok arkadaşı ve yöneticilerimizi de rahatsız ettiğini görmek beni daha da üzdü. Sizden ve diğer tüm arkadaşlardan tekrar tekrar özür dilerim. Amacım asla kimseyi kırmak, üzmek, karışıklık yaratmak değildi. Sadece sitemizin üstün özelliklerinin başka hiçbir siteye benzemediğini biraz ters bir biçimde anlatmıştım. Yeni paylaşımlarınızı da bekler, iyi günler dilerim.

Özür dilemek bir erdemdir.
Özür dileyebilmek insanın kendisine olan saygısını ve güvenini gösterir.
Bunun yanında kullanılan dil de çok önemlidir.
50 yaşıma geldim kendim de dahil olmak üzere bu kadar güzel ve onurlu özür dilendiğini görmedim.
Sayın baybora sizi tanımak ve böyle düşünebilen bir insana dostum demek isterim..
İyiki buradasınız..

12 Şub 2010
15,006
543,717

Sevgili baybora

Beni çok mutlu ettiniz

Allah mutluluğunuzu daim etsin

Saygılarımla

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
sayın profesör, benim hakkımdaki bu iyi ve olumlu düşünceleriniz için çok teşekkür eder, iyi günler dilerim.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,877
NeverLand
Bundan çok değil 3-4 yıl önce google araması yaptığınızda wikipedia bağlantılı yanlış hatırlamıyorsam bir öğretmenler sitesinde iki üç sayfalık bir kısmı bulunabiliyordu Çocuk Haftası'nın.
Şimdiye bakınca, insan "Nereden nereye gelmişiz?" diye sormaktan kendini alamıyor.
Nezdinizde, sebep olan ve paylaşan herkese gönül dolusu teşekkürler.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Teşekkür.
Sayın savok, biraz da kaderin bir cilvesi olarak böyle oluşan bir durum sonucu, sizinle tanışma için bir başlangıç oluştu. Benim için yazdığınız düşüncelerinizi okuyunca bayağı duygulandım. Hepsi için çok teşekkür ederim. Sitemizdeki ismim olan baybora'yı Küçük Prens renkli balonlama çalışmalarımdan tanırsınız. Gerçek ismim İlhan Akkaynak'dır. İzmir'in Bozyaka semtinde oturuyorum. Milli Eğitimden memurluktan emekliyim. Siteniz ile internette şu benim çok sevdiğim Küçük Prens sayesinde tanıştım. İnternette Küçük Prens'in yıllarca önce unuttuğum ve bende hiç olmayan sayılarını belki bulurum diye araştırırken, hikayelerin orijinal ismi olan johan et pirlouit adını bulunca arama yaptıktan sonra sitemizi buldum. İyi ki bulmuşum. Sizler gibi temiz, karekterli ve hiçbir çıkar amacı olmadan bizlere birçok değerli eseri sunan değerli arkadaşları gördüm.
Sitemizin yönetici olan arkadaşların çoğu herhalde İstanbul'da yaşıyor. Ama benim gibi İzmir'de olup, İstanbul'dan uzakta yaşamamız hiçbir şey farketmiyor. Sitemizdeki samimilik, doğallık, dürüstlük vb. pek çok güzel duygular bizi birbirimize çekiyor. Ben sitenize üye olup, hayal bile edemiyeceğim kadar güzel paylaşımı indirmeye başladıktan sonra kendimde bir eksiklik ve huzursuzluk hissettim. Acaba bizim için bu kadar fedakarlık yapan bu insanlara ben de biraz da olsa bir katkıda bulunabilirmiyim diye düşündüm. Küçük Prens paylaşımlarına böyle başladım. Bu konuda ne balonlama, ne de yazım ile eserlerin orijinallerini edinmeye kadar hiçbir bilgi ve tecrübem yoktu. Bu işe olan sevgim ile şu andaki tecrübeye ulaştım. Bana yardımcı olan burakem, Burak Emiralp adlı arkadaşın da yardımları ile bir hayli yaptığım işte ilerledim. Şu an Küçük Prens'in eski ismi ile Esir Dük macerasına devam ediyorum.Tercümeyi bitirdim. Bu sefer fransızcadan tam tercüme yaparak eksiksiz bir çalışma yaptığıma inanıyorum. Tercümedeki bazı eksiklerde bana yardımcı olan sayın burakem'e de burada teşekkür ediyorum. Bu hafta sonunda da balonların yazımına başlar en kısa zamanda sitemizde paylaşıma sunarım.

Sizlerle tanışmak, samimi olmaktan büyük mutluluk duyarım. Ayrıca geçmiş Ramazan Bayramınızı da kutlarım. İyi günler dileklerimle.

NOT: Sayın savok yukarıdaki yazının aynısını profilinize de yazdım. Belki görmediniz diye tekrar buraya kopyaladım.