Çocuk Haftası Yıl 1958 Sayı 05

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Değerli dostlarım,

sonunda birbirini takip eden iki Çocuk Haftası sayısını paylaşabilmeyi başardım. İçindeki yazı ve çizgiromanların yarısından fazlası seri ya da tefrika olan bir dergi için hoş bir durum değil tabii ki ama bu dergileri zamanında okumuş 50 yaş üstü eski tüfekler için arasıra bir nostalji rüzgarı estirmekte iyi oluyor.

İçinde;
- Kahraman Teğmen (Kore'de geçen bir macera)
- Preveze deniz savaşı
- A. ziya Kozanoğlu'nun Oğuz Han'ının 5. bölümü
- Yine Kore'de geçen ve kapağa resmi çizilen bir öykü "Arkadaşlık Uğruna"
- Yıldırım Kaptan
- Kemalettin Tuğcu'nun "Üç Arkadaş" ının bir bölümü

ve insanların 13. asırda örgü örmesini bildikleri ama İspanyolların 16. yüzyılda öğrendikleri gibi faydalı bilgiler içeren sayfalar var.

Sevgi & Saygı

ocukhaftas5d000.jpg

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Ben indirdim..
Çok keyifle de okudum..
Samim UTKUN kapaklarına bayıldım..
Sağol dostum..
Saygılar..

12 Şub 2010
15,006
543,776
Kahraman Teğmen'in yazarı da çizeri de belli değil, bilen var mı?

Türk Sanat Müziğinin büyük üstadlarından Hacı Arif Bey'in hiç saz çalmadığını ve nota bilmediğine ilişkin bilgi şaşırttı beni, Nobel edebiyat ödülü sahibinin okur yazar olmaması, romanlarını dikte ettirmesi gibi bir şey

Bir eksiği var, bulmaca yarım kalmış:)

Bu keyifli dergi için güzel yüreğine sağlık sevgili dostum

Sevgi ve saygılarımla.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,151
Bu kitapların değerini bilen,bilir...
Muhteşem kitaplar,keşke bunların tam serisine sahip olabilsek...
Sevgili dostum,emek ve paylaşımların için teşekkür ederim.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Sayın Gulyabani, bu tarihi değeri yüksek dergiyi bizimle paylaştığınız için ne kadar teşekkür etsem azdır. Doğan Kardeş'ten sonra çocukluğumda en çok sevdiğim dergi Çocuk Haftası idi. Az bulunan bu sayıların devamını da bekler, iyi günler dilerim.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Tüm emekleriniz için teşekkürler sayın Gulyabani. Çocukluğumda beğendiğim dergilerdendi Çocuk Haftası. İçeriği kaliteli ve bana göre ilgi çekici yazılardan oluşuyordu. Fakat bu eski sayıları bulmak o kadar zor ki. Bir yerlerden sanki piyangodan çıkmış gibi bazen sitemizde beliriveriyorlar sayenizde tabii. İyi günler dileklerimle.