Çocuk Alemi Haftalık Mecmua Sayı 001 (02.01.1957)

12 Şub 2010
15,006
543,719
COCUK_ALEMI_1957_001_001.jpg

Saygılarımla​

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
Bu Miki Maus'ları çocukluğumda bir türlü sevmemiştim. Farelerin, köpeklerin konuşmaları bana tuhaf gelirdi. Daha sonra ders kitaplarındaki Ezop fablları için de aynı şeyi düşünmüştüm. Sonra anladım ki, tiran yöneticilerden korkanlar hayvanları konuşturup insanlara ders veriyorlarmış. :) Yine çocukluğumu anımsattınız. Ömrün uzun olsun Haluk Bey.

dracem

Guest
5 Ara 2015
91
850
2u7vqt0.jpg

Birikmiş teşekkürlerimi toptan ediyorum, yüreğinize sağlık :)

Profesörün kıymetini biliyordum ama Google'da bir şeyler paylaşmak için dolanırken onun taramalarını görünce bir kez daha anladım. Yalnız tek bir şeye üzüldüm. Profesörün taramalarını paylaşanlar pdf'ye çevirmişler, dosya boyutu iki katına çıkmış, sayfalardan bir çoğu küçük kalmış, logo ve reklam da olmadığı için dosyaların orijinallerine ulaşılamayacak...

İyi ki varsınız, kıymetlimiz siniz :22:

12 Şub 2010
15,006
543,719
Profesörün taramalarını paylaşanlar pdf'ye çevirmişler, dosya boyutu iki katına çıkmış, sayfalardan bir çoğu küçük kalmış, logo ve reklam da olmadığı için dosyaların orijinallerine ulaşılamayacak...

" dosyaların orijinallerine ulaşılamayacak "

Net alemindeki bir çok terime yabancı kalıyorum:), yukarıda alıntıladığım cümleyi anlayamadım sevgili dracem, açıklarsanız sevinirim

Taramalarım ben dahil indiren tüm çizgi roman severlerde mevcut olduğu için ulaşılabilir konumdalar. Kitapların da orijinalleri mevcut.

Taramalarımda reklam ve logo yok, nasıl konulur onu bilmiyorum bile.

pdf ye çevirenler kim bilmiyorum, bilgilendirirseniz ben de öğrenirim:)
Umarım çizgi romana, çizgi roman kültürünün yaygınlaşmasına hizmet eden zeminlerdir, bundan mutlu olurum

Arzu etmediğim şey, bunların bir maddi çıkar amacıyla kamuya arz edilmesidir. Biliyorsunuz Çizgi Diyarı, hiç bir karşılık beklemeden çizgi roman hepimizin ilkesini benimsemiştir ve burada maddi, manevi hiç bir bedel ödemeden halkın, kamunun yararlanma olanağı varken, buradan haberdar olmayan çizgi roman severlerin aldatılarak bir bedel ödemelerinin sağlanmasını istemem

Selam ve saygılarımla

dracem

Guest
5 Ara 2015
91
850
Sevgili Profesör, örneğin Google arama da bir Korku dergisi bulup indirdim. Bu pdf uzantılı dergide bir çok sayfa okunamayacak derecede küçük kalmış. Toplu paylaşımların yapıldığı bir liste olduğu için muhatap olacağınız kimse yok. Logo ve reklam olmadığı için de kimin paylaştığını bilemiyorsunuz. Forumda aradığım zaman sizin paylaştığınızı öğrendim. Demek istediğim keşke olduğu gibi bıraksalardı, pdf'ye çevirmeselerdi.

Senin istediğin tüm korku kitapları forumumuzda mevcut temiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Aradığın her şey burada. Başka yerde aramana gerek yok. Yukarıdaki arama butonuna "korku" yaz bak, kaç bin tane korku dergisi geliyor. Haydi kolay gelsin :)

Yanlış anlaşıldım :) Ben almak için aramıyordum, vermek için arıyordum...

Son düzenleme:

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,874
52,437
Kendi Koltuğunda
Sevgili Profesör, örneğin Google arama da bir Korku dergisi bulup indirdim. Bu pdf uzantılı dergide bir çok sayfa okunamayacak derecede küçük kalmış. Toplu paylaşımların yapıldığı bir liste olduğu için muhatap olacağınız kimse yok. Logo ve reklam olmadığı için de kimin paylaştığını bilemiyorsunuz. Forumda aradığım zaman sizin paylaştığınızı öğrendim. Demek istediğim keşke olduğu gibi bıraksalardı, pdf'ye çevirmeselerdi.
Senin istediğin tüm korku kitapları forumumuzda mevcut temiz bir şekilde indirebilirsiniz.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep

Aradığın her şey burada. Başka yerde aramana gerek yok. Yukarıdaki arama butonuna "korku" yaz bak, kaç bin tane korku dergisi geliyor. Haydi kolay gelsin :)

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,953
ordu-turkey
Çocuk alemi 1957 yılından da ilk sayıyı büyük gönüllü haluk abimiz paylaşmışlar.İlerde birgün çocuk yayınları konusunda araştırma yapanlar bunları gördüklerinde çok şaşıracaklarına eminim.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,314
Adana
Çok güzel paylaşım sevgili Profesör... Hele kapak resmine bayıldım... Elinize sağlık...