CLASSICS ILLUSTRATED - 075 - The Lady of The Lake (Sir Walter Scott)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,321

CLASSICS ILLUSTRATED - 075 - The Lady of The Lake
Sir Walter Scott
Serideki Sıra No: 075
Eser: Sir Walter Scott, manzum hikâye (1810)
Resimleyen: Henry C. Kiefer
Yayıncı: Gilberton Company (ABD)
Yayın tarihi: Eylül 1950
Dili: İngilizce
Fiyatı: 15 ¢
Türkiye Fiyatı: 240 Kuruş ("Frenç-Amerikan Kitap Evi")
Period: Albümler o tarihte aylık çıkıyordu
Tıpkı Çekim, minimal müdahele, 110 MB, 2000px, 300 dpi, 52 sayfa, CBR

CI75_Lady_of_The_Lake_Kapk.jpg

(Mega)
(Yandex)

"Classics Illustrated" serisinin "75" sıra numaralı çizgi romanı "The Lady of The Lake" ("gölün dişi büyücüsü" diyebilir miyiz?), İskoçyalı şair, romancı "Sir Walter Scott"ın 1810 yılında yayımlanan aynı adlı manzum hikâyesinin çizgi roman uyarlamasıdır. Romantik akım şairlerinden Sir Walter Scott (1771-1832) daha çok tarihi romanlarıyla tanınıyordu. Meşhur "Ivanhoe" ve "Rob Roy" romanlarının yazarı da odur. Arthur efsanelerine dayanan, şiir tarzında yazılmış hikâye,"The Lady of The Lake"in konusu İskoçya'da geçmekte, savaş, barış ve aşk temalarını içermektedir. Buradaki 1950 tarihli versiyonunda çizgi roman adaptasyonunu "Henry C. Kiefer" resimlemiş.

Orijinal romanın erken baskılarından ikisinin kapakları ve ilgili gravür ve resimler.
ladyofthelake.jpg

Son düzenleme:

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
39
43
denizci
Lady, sir gibi ünvanları; leydi ve sör diye çeviriyorum ben üstadım, bir de özel isimlerde büyük harfle I, O… ları; İ, Ö… diye çevirenler var, ben özel isimlere kesinlikle dokunmam; aynı kalır, örneğin benim adım Ali, tutup bir İngiliz; Alı diye ismimi yazarsa fena bozulurdum, çok sağol dostum, hastasıyım bu serinin, eline sağlık :)