Teks Willer’de kapak çalışmaları, alıntılar ve esinlemeler

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
264
1,450
1jou1y.jpg
256tgue.jpg

İdealist ve iyi yürekli avukat Atticus Finch tiplemesiyle, tüm zamanların en iyi film karakterlerinden birine
can vermiş olan Gregory Peck’in ilk dönemlerinden 1946 tarihli Kanlı Aşk (Duel in the Sun) filmindeki bir sahne,
Tex’in de ilk dönem kapaklarından (2.seri 1954) birinde kullanılmış.

Galep, kapalı mekan içine kurguladığı kapağı, yıllar sonra bu kez de filmdeki sahneye uygun olarak
açık alan arkaplanı içinde çizerek tekrar görücüye çıkarmış.

2qal08l.jpg
w814dj.jpg

12 Şub 2010
15,006
543,756
Gregory Peck ile ilk kez babamın Hayat Mecmuası koleksiyonunu okuduğumda orta okul öğrencisi iken, Julia karakterine model olan Audrey Hepburn ile birlikte oynadıkları Roma Tatili isimli filmin fotoromanı ile tanıştım. Daha sonra bazı filmlerini sinemada izledim. Aklımda kalanı " Pekin'de 55 Gün " dür.

Tex kapaklarından kapalı mekanda olanını daha çok beğendim. Tex yazısı da ahşap çiftlik tabelasında çok yakışıklı:) olmuş.

NewLand üstadın zevkle izlediğim paylaşımlarını daha sık görebilmek ümidiyle teşekkür ve saygılarımı sunuyorum.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,143
Güzel kareler sevgili dostum.
Böyle çok çapraz,eşli alıntılar var.
Dikkatli dostlar bunları takip ederse bizim de gözümüz gönlümüz şenlenir.
Böyle daha fazla kareler görmek umuduyla.
Eline sağlık,teşekkür ederim.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,310
49,913
NeverLand
Galep'in ilk dönem çizgileriyle ilerleyen dönemdeki çizgileri arasındaki fark da belirgin olarak göze çarpıyor.
Çok güzel yakalamışsınız.
Teşekkürler.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,077
Harika kareler yakalamışsın NewLand üstadım,bu tür çalışmaları umarım sıklaştırırsınız.Sizi izlemeye devam ediyoruz.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,756
İstanbul
Kaçırdığım dönemi taraya taraya gelirken ne güzelliklerle karşılaşıyorum.

Teşekkürler üstadım. Hârikasınız.