Kahraman Şerif, Sheriff Randall, Sheriff King, Gordon vs...

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
264
1,450
Ceylan Yayınlarının Kahraman Şerif külliyatı neredeyse tamamlanmak üzere, emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.
Zamangezgini dostumuz serinin orijinali hakkında gerekli bilgileri paylaşım altına vermişti.
Bazı serilerin izini sürmek oldukça zor, matruşka bebekleri gibi sürprize açık oluyorlar çünkü. Bu da onlardan biri.

Aslen Şilli’li ünlü çizer Arturo del Castillo’nun bazen Sherrif Randal, bazen de Kendall ve Garret adlarıyla yayınlanan eseri,
bizim Kahraman Şerif’in çıkış noktası.

Castillo’nun Randall prototipi kılık-kıyafetiyle birlikte arkaplanların çoğu da birebir kullanılmış. İçerikte boy gösteren Meksikalı
ve Zagor’un Çiko’suna benzer karakterler de yine Arturo del Castillo’nun Panco Villa adlı çalışmasından.

arturo1.jpg

10mly55.jpg

Matruşka bebekleri demiştik ya hani, devşirme bunlarla sınırlı değil tabi ki…

Dan Barry’nin Gordon serisine kazandırdığı benim en sevdiğim karakterlerdir Uzay İzcileri ya da Tatlı Kahramanlar
yani: Willie, Ran, Bum Bum ve Mikrop Mayk.

mj7286.jpg

zil_d_B_1.jpg

Tabi bir de kadın karakterler var…
Birazı Gordon’un Dale’i, birazı da bizde Genç Kız Kalbi adıyla gazete bandı olarak da yayınlanan
Stan Drake’in soap operası Kelly Green'i…

110j4hd.jpg

Daha da çıkar, şimdilik benden bu kadar...:)

Son düzenleme:

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,122
Sevgili NewLand; haklısın daha çok Kendall'e benziyor King... Ama ben King serisini daha çok sevdim.

Madem esinleme var bende birkaç tane daha ekleme yapayım bari...

sheriff%201871.jpg

1901bis.jpg
sheriff%201903bi.jpg

2153.jpg

İkincil karakterlerden Abigail teyze Alex Raymond'un Rip Kirby'sinden (Dedektif Nik) uşak Desmond'un gümüş saç ve şapka eklenmiş haline benziyor...

2021.jpg

O kadarla kalsa iyi aynı zamanda "Flatsby",Celacanthus'da Desmond'un bıyık eklenmiş haline benziyor.