Alex Raymond ve modelleri

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,078
04scs.jpg
04a.jpg

01alex.jpg
01alexa.jpg

02alex.jpg
02alexakdk.jpg

03alex.jpg
03alexb.jpg

Gordon çeviri sırasında bazı alex raymon modelleri ilgimi çekti resimler ''NÜ'' fakat 1940 yıllara rastladığı için oldukça çüretkar,op arkadaşlarımız aşırı bulursa lütfen paylaşımı kaldırsınlar.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Orası gazino değil ki sevgili dostum:)

Resim Atölyesi.

Tıp Fakültelerinde kadavranın incelenmesi kadar normal bir şey bu.

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Rip Kirby (Dedektif Nik), Flash Gordon (Baytekin), Jungle Jim, Secret Agent X-9 karakterlerinin
yaratıcısı Alex Raymond'un başarısının sebeplerinden biri, gerçek vücut formlarını çizgilerine
yansıtıyor. Yaşasın Sanat. Bu materyalleri nereden buluyorsunuz Vefalı Üstâd? Sağolun.(70 yıl
sonra yani bugünlerde Türkiye'de bir çizer bu şekilde çalışamaz.Bu da sanat için bir dert).

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,519
Alex Raymond'un harika çizgileri var. Sanat bir gerçeğe dayansa bile özünde bir yorumdur. Sanatçıın yorumunu beğenir ya da beğenmezsiniz. BUrada çıplak modelde çalışması ana formu elde etmek içindir. Sonuçta gördüğümüz bir örnek hariç diğerleri ana örnekten türetilmişler. HEp profesyonelce işlerden bahsederiz, işte profesyonellik böyle oluyor. Adam işini ciddiye alıyor ve büyük bir ihtimalle de bunun karşılığını alıyordu ki, böyle uğraştırıcı ve detay işlere giriyordu.
Bizde bunu yapmak talep edilen iş ve onun karşılığında verilen, teklif edilen bedelin yetersizliğinden dolayı mümkün görünmüyor. Sanırım sadece reklam sektöründe iyi ücretler kazanılabiliyor.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
Bu ne :Z

Ben bunu neden daha önce görmedim :D

Eline sağlık Vefalı üstadım :)

Bu arada;

Yeryüzü üstadım, sen de fena durmamışsın :d, ilk toplantıda bu konuyu el alalım :Ğ