Sonsuz Dünyalarda Kriz 7. Sayı, DC'nin en iyi bilinen kapağıdır.

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
808
12,362
Sonsuz Dünyalarda Kriz 7. Sayı, DC'nin en iyi bilinen kapağıdır. Çok açık olmasa da, bu kapak bile bir X-Men çizgi romanının bir kopyasıdır.

crisis-on-infinite-earths-7.jpg

Ve Özgün X-Men kapak resmi...

X_MEN_136_8_0-1-682x1024.jpg

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
232847_v1.jpg

Bu kapak resmi aslen X-men kapağının kopyası değildir. Bu kapak resminin aslı Michelangelo'nun Pieta isimli heykelidir. Hatta bu nedenle bu kapak pozu "Pieta Cover" ismiyle bilinir ve birçok kereler çizgi roman kapaklarında kullanılmıştır, kaldı ki bu kapak pozu DC tarafından ilk defa 1963 yılında basılmış olan
Batman-Robin Dies at Dawn isimli çizgi romanın kapağında kullanılmıştır, yani 1980 basımı X-men-136 kapağından 17 yıl önce. Ondan önce de 1958 yılında Space Adventures isimli çizgi romanın kapağında kullanıldı. Bir şeyi iyice bilmeden, araştırmadan yorum yapınca böyle oluyor işte.

5963-796-6523-1-batman.jpg

1261225-4.jpg

Konuyla ilgili olarak daha fazla bilgi için şu linke de bakılabilir

Son düzenleme:

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
808
12,362
232847_v1.jpg

Bu kapak resmi aslen X-men kapağının kopyası değildir. Bu kapak resminin aslı Michelangelo'nun Pieta isimli heykelidir. Hatta bu nedenle bu kapak pozu "Pieta Cover" ismiyle bilinir ve birçok kereler çizgi roman kapaklarında kullanılmıştır, kaldı ki bu kapak pozu DC tarafından ilk defa 1963 yılında basılmış olan
Batman-Robin Dies at Dawn isimli çizgi romanın kapağında kullanılmıştır, yani 1980 basımı X-men-136 kapağından 17 yıl önce. Ondan önce de 1958 yılında Space Adventures isimli çizgi romanın kapağında kullanıldı. Bir şeyi iyice bilmeden, araştırmadan yorum yapınca böyle oluyor işte.

5963-796-6523-1-batman.jpg

1261225-4.jpg

Konuyla ilgili olarak daha fazla bilgi için şu linke de bakılabilir

"Bir şeyi iyice bilmeden, araştırmadan yorum yapınca böyle oluyor işte."

Öncelikle sizi neye davet edeyim acaba? Bilemedim doğrusu!

O bilgilere bende ulaştım ama bana tam benzer gelmediğinden paylaşmamayı yeğledim... Dikkat edilirse iki süperkahraman kadın kahramanları kucaklamış bu bana daha çarpıcı geldiğinden işi sulandırmak istemedim ve kısa kestim.

Benim kaderim hep böyle galiba nerede bir paylaşım yapsam böyle her şeye maydanoz olanlarla karşılaşıyorum...

Kibarca ek bilgi olarak açtığım konuya katkıda bulunsanız ve ben de neden fazla ayrıntıya girmediğimi anlatsam ve ek bilgi için teşekkür etsem çok daha iyi olmazmıydı acaba!

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Tartışmanın kendisi daha değerli dostlar.
Bu ayrıntıları yakalamak bile çok değerli.
Az sayıda insanın yüksek kalite paylaşımlarını severek takip ediyoruz.
Ama kalp kırma olmasın özel olarak istirham ediyorum.
Bütün üyelerimizin hepsi birbirinden değerli insanlardır.
Değer yaratmak için buralardayız.
Her katılımcı bizim için çok önemlidir.
Saygı ve selamlarımla.

MehmetAliB.

Kıdemli Üye
2 Ağu 2018
106
187
DC'nin en bilinen kapağı buysa ben hiç bilmiyordum. Öte yandan evet bana da taklit gibi geldi.
Michalengelo'nun eseriniyse biliyordum. Bu adamın üstüne heykeltraş tanımıyorum. Semadirek Kanatlı Zaferi gibi tek tek kıymetler belki mikalenjeloyu geçer ama tüm eserleri söz konusu olduğunda zirvedeki adam MikelAngelo'dur

conan20

Yeni Üye
27 Mar 2018
10
34
Benzer kapaklara birçok örnek verilmiş. Ben de Belit ablamızın öldüğü kapağı hatırlatayım, kendisini saygıyla analım :D

Ekli dosyalar

• 641263.jpg
    641263.jpg
    93.7 KB · Görüntü: 18