All in Color for a Dime

All in Color for a Dime

Çizgi Roman ve Karikatür Hakkında İnceleme Kitapları

Like Tree18Likes
  • 14 Post By scanfan
  • 2 Post By serdary67
  • 2 Post By savok

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18-02-2016, 18:02   #1

scanfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1316543
•Rep Seviyesi :
scanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond repute
Standart All in Color for a Dime

All in Color for a Dime
Baştan Başa Renkli, 10 Cent
İngilizce, resimli 1997 baskısı
Dick Lupoff ve Don Thompson
268 sayfa, s-pdf

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

"All in Color for a Dime" Türkçe anlamıyla "Baştan Başa Renkli, 10 Cent", comics'lerin altın çağını ve onların süper kahramanlarını anlatan bir nostalji kitabı, bir başvuru kaynağı. Bu kitapla ilgili çok sayıda yazıya rastlayınca, bana hiç yabancı gelmedi, bu bende de vardı galiba dedim ve onu kitap raflarımdan birinde buldum. bendeki "paperback" kitap 1970 tarihli ilk baskısıymış. Onu tam sizinle paylaşmayı düşünürken içindeki olması gereken 16 sayfalık renkli insertlerin yerinde yeller estiğini gördüm (eski kitapçılardan kontrol etmeden aldığım ve sakat çıkan yüzlerce kitabın listesine bunu da eklemiş oldum!). Nasıl olsa şimdi internet var, eksiksiz olanını arar bulur diyardaşlarımla paylaşırım dedim, ama öyle değilmiş. Hakkında çok sayıda övgü dolu yazı yazılmış olan bu kitabı bir türlü bulamıyordum. Torrentlerde de yoktu. Nihayet kıyıda köşede kalmış 8 GB'lık bir torrent lotu içinde gizlenmiş 100 MB'lık bu kitabı indirmeye başladım. Tek bağlantı buydu. Ancak paylaşan kişi tekmiş ve o da ara sıra online oluyordu galiba, sürekli açık bıraktım 2 günde indi. Bu kez de kitabın çift sayfa ham tarama olduğunu gördüm. Kitabın sırtının tarayıcı camına tam oturmaması nedeniyle sayfaların cilt sırtına denk gelen kenarları karanlık ve bulanık çıkmıştı, bu nedenle tek sayfa yapıp CBR olarak sunarsam çirkin duracaktı. Ben de tek sayfa pdf oluşturayım dedim (OCR, txt-image). Bu yeni kitap genişletilmiş 1997 baskısı. "FineReader" İngilizce'yi %100'e yakın başarıyla tanıyor, o nedenle "proof reading" yapmaya gerek duymadım, tek tük de olsa imla hataları olabilir (ilk bakışta gözükmüyor).

1970 baskısının kapakları

Konu scanfan tarafından (18-02-2016 Saat 19:23 ) değiştirilmiştir.
scanfan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 18-02-2016, 21:21   #2

serdary67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 257428
•Rep Seviyesi :
serdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond repute
Üstadım yine müthiş bir emek var ortada ve sizin çabanızın sonucu saygılarımı sunuyorum.
yeryüzü and scanfan like this.
serdary67 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 18-02-2016, 23:29   #3

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1224023
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute
Üstadımın kitap hikayesi de benimkilere benzedi...
Eee boşuna dememişler üzüm üzüme baka baka...
İnan benim için bu öykü kitabın da ötesine geçiyor...
Birdenbire daha somut hale geliyor, kendimden bir şeyler buluyorum..
Teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.
yeryüzü and scanfan like this.

savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiket
all in color for a dime, dick lupoff, don thompson

Seçenekler
Stil