75 Years of DC Comics: The Art of Modern Mythmaking

Çizgi Roman ve Karikatür Hakkında İnceleme Kitapları

Like Tree70Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 20-10-2013, 15:41   #1

scanfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1341664
•Rep Seviyesi :
scanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond repute
Standart 75 Years of DC Comics: The Art of Modern Mythmaking
("DC Comics"in 75 yılı: Modern Efsane Yaratma Sanatı)
Paul Levitz
İngilizce
720 sayfa, 863 MB, CBR

Amerikalı çizgi roman yazarı, yayıncı ve editör Paul Levitz'in (d. 1956) 2010'da yazdığı bol resimli ve hacimli bu araştırma kitabında ünlü "DC Comics" çizgi roman yayınevinin 75 yılı anlatılıyor. 1935 yılından başlayarak yayınevinin tarihini inceliyor. 720 sayfa.

Büyük hacimli bir kitap olduğu için 4 bölüm halinde.
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] 276 MB
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] 247 MB
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] 130 MB
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] 210 MB
4 Bölüm Toplamda: 863 MB

Sert kapaklı (hardcover) kitabın şömiz kabı

Konu scanfan tarafından (26-05-2016 Saat 17:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: link tamir edildi
scanfan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 02-11-2013, 15:50   #2

direnc11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1019222
•Rep Seviyesi :
direnc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond repute
Hârika bir başvuru kitabı. Ancak mevcut linklerle bu güzel kitabı indirebilmem oldukça zor gözüküyor. Sadece part1 için indirme süresi yaklaşık 4 saat. Bu kitabın hatırına uğraşacağım. Yine de şansımı deneyeyim:

Acaba indirebilen var mı? Varsa mediafire'a yükleme şansı nedir?
direnc11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 02-11-2013, 17:46   #3

yeryüzü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1579143
•Rep Seviyesi :
yeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond repute
Geçmiş zaman, hangi gündü hatırlamıyorum,
ilk partı indirmek için açtığımda "kalan saat"
ibaresini görünce hemen bilgisayarı kapatıp
kendime yeni bir meşgale bulayım demiştim...
Bu kapsamlı kitap için teşekkür ederim scanfan.
scanfan and hggurak like this.
Alt 02-11-2013, 20:08   #4

mimar777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 18064
•Rep Seviyesi :
mimar777 has a reputation beyond reputemimar777 has a reputation beyond reputemimar777 has a reputation beyond reputemimar777 has a reputation beyond reputemimar777 has a reputation beyond reputemimar777 has a reputation beyond reputemimar777 has a reputation beyond reputemimar777 has a reputation beyond reputemimar777 has a reputation beyond reputemimar777 has a reputation beyond reputemimar777 has a reputation beyond repute
Standart 96.4 Mb lik ayni kitap isinizi gorurse ...
Alıntı: direnc11´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hârika bir başvuru kitabı. Ancak mevcut linklerle bu güzel kitabı indirebilmem oldukça zor gözüküyor. Sadece part1 için indirme süresi yaklaşık 4 saat. Bu kitabın hatırına uğraşacağım. Yine de şansımı deneyeyim:

Acaba indirebilen var mı? Varsa mediafire'a yükleme şansı nedir?

96.4 MB BUYUKLUKTE " 75 YEARS OF DC COMICS "

LINK:
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

mimar777 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 02-11-2013, 20:20   #5

•Rep Seviyesi :
direnc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond repute
Alıntı: mimar777´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
96.4 MB BUYUKLUKTE " 75 YEARS OF DC COMICS "

LINK:

İlgin için çok teşekkür ediyorum, üstadım. Ben de 650MB büyüklüğünde başka bir dosya bulmuş ve bulduğum ilk fırsatta Mediafire'a yüklemek üzere onu indirmiştim bilgisayarıma. Senin linkini verdiğin dosyayı da indirdim. Bu dosyada çözünürlük biraz düşük olduğu için yazıları okumak epey güç. Ancak bu durum verdiğin hızlı reaksiyonun ve talebime yanıt verme çabanın değerini asla düşürmez. Sonsuz teşekkürler, üstadım.
direnc11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 31-12-2014, 19:19   #6

scanfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1341664
•Rep Seviyesi :
scanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond repute

Linkleri yeniledim

Hatırlanırsa kaliteli taranmış 720 sayfalık bu devasa hacimli kitabı ilk paylaştığım tarihte (Ekim 2013) mecburen alıntıladığım kaynaktaki orijinal linkleri (Rapidshare) kullanmıştım, zira dosya boyutları da devasa idi. Dört bölümde sunulmuştu ve her biri ortalama 600'er MB olan 4 dosyanın toplam büyüklüğü 2,4 GB'ı buluyordu ve bunları o tarihte benim yeni kendi linklerimle (MediaFire, Mega vb) değiştirme olanağım yoktu (bağlantı hızım ve depolama kapasitemin kısıtlı oluşu nedeniyle). Dün bu Rapidshare linklerini kontrol ederken ölmüş olduklarını gördüm. Ben de dosyaları hiç kalite kaybına uğratmadan sadece jpeg sıkıştırma oranlarını değiştirmek suretiyle küçülttüm (PhotoScape'te sıkıştırma ayarını %100'den %70'e getirerek). Dosya çözünürlüğü aynı kaldı, yani 2338 pixelden hiç ödün vermedik. Kalitede farkedilir bir değişiklik olmadı. Buna karşılık devasa boyut yarı yarıya küçüldüğü için dosyalar daha da hızlı açılıyor. Dosya boyutu toplamda 2.4 GB'tan 863 MB'a düştü. Bu bile standartlara göre oldukça büyük sayılır. Bunları bile Yandex Disk'e yüklemem bir günümü aldı. Ama buna değerdi, bu kaliteli başvuru kitabının tüm ÇD dostlarının arşivlerinde bulunmasını arzu ettim. Bu arada büyük çökme esnasında kaybolmuş görselleri de yeniledim. Umarım bu eski mesaj/konu dikkati çeker.

Hepinize tekrar iyi yıllar diliyorum.

dosyaların ilk halleri ile yeni hallerinin kıyaslanması
1. Bölüm 2338px (sıkıştırmasız) 737 MB------>276 MB 2338px (%70 sıkıştırma)
2. Bölüm 2338px (sıkıştırmasız) 656 MB------>247 MB 2338px (%70 sıkıştırma)
3. Bölüm 2338px (sıkıştırmasız) 357 MB------>130 MB 2338px (%70 sıkıştırma)
4. Bölüm 2338px (sıkıştırmasız) 586 MB------>210 MB 2338px (%70 sıkıştırma)

Konu scanfan tarafından (26-05-2016 Saat 17:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla
scanfan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 31-12-2014, 20:04   #7

•Rep Puanı : 202047
•Rep Seviyesi :
ekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond repute
Bu kadar öz verili bir çalışmaya ne denir bilmiyorum. Dokuzyüz megabaytlık bir dosyanın bizim yükleme hızlarımızla bayağı bir emek gerektirdiğini biliyorum. Çok teşekkür ederim.
ekenciz isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 31-12-2014, 20:44   #8

•Rep Seviyesi :
Üstadım, bu muazzam bir iş olmuş. Değerini bilen dostlar için çok kıymetli bir başvuru kitabı bu.

Konu daha çok dikkat çekebilsin diye sabitlenecektir.

Çok teşekkür ediyorum üstadım.

Mutlu seneler dilerim
Alt 12-01-2015, 17:48   #9

yeryüzü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1579143
•Rep Seviyesi :
yeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond repute
Küçültülmüş linkler beş on dakikada indi
Müthiş, kapsamlı, bol resimli bu ansiklopediye,
keyifli bir yolculuğa çıkmak isteyen çizgi roman
severlerin göz atmasını tavsiye ederim...
Teşekkürler Scanfan üstadım.
scanfan and hggurak like this.
Alt 20-04-2015, 20:48   #10

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
kucukovic31 is on a distinguished road
merhaba verdiğiniz linklerde hata var iki tane PART 2 linki vermişsiniz PART 4 yok.

Konu kucukovic31 tarafından (20-04-2015 Saat 20:55 ) değiştirilmiştir.
kucukovic31 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiket
75 years, çizgi roman tarihi, dc comics, inceleme kitabı

Seçenekler
Stil