DC Comics Guide to Inking Comics - Klaus JANSON

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

The DC Comics Guide to Inking Comics
Klaus JANSON
İngilizce
Watson-Guptill, New York, 2003
130 sayfa, 62 MB pdf, 52 MB CBR

Kitabın adı: "DC Comics'in çizgi romanları çinileme kılavuzu" anlamına geliyor. Çizgi romanların; tasarım, senaryo, kurşunkalem çizimi, çinileme, renklendirme, balon yazıları/kaligrafi vs gibi bir dizi aşamadan geçerek önümüze geldiğini artık hepimiz biliyoruz. Görsel hikâye anlatımında çinileme yukarıdaki aşamaların en önemlilerinden birisi. Bu kitapta, DC'nin beğenilen çizerlerinden Klaus Janson, DC Comics yayınevine özgü çinileme tekniklerini ve stratejilerini anlatmış. Giriş yazısını Frank Miller yazmış. Çizimle uğraşan dostların işine yarayabilir. Kitabın Türkçe olmasını arzu ederdim.

Inking_kapak.jpg

(CBR VERSİYONU)
(pdf VERSİYONU)

Inking_Arka.jpg

Son düzenleme:

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Keşke Türkçe'ye çevrilse de okuyabilsek.
Çeviri Balonlama takımındaki arkadaşlarımız bir el atarlar mı acaba?
Bilgi sonsuzdur ve kuşkusuz büyük bir güçtür bilene.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Güzel bir çalışma teşekkürler.Ben bu aralar Leonard çevirisi yapıyorum kendim için hem çevir hem balonla Fransızca dan bitirince belki paylaşırım ama Fransızca çeviri translate aracılığı ile ancak bu kadar olur ama ruhunu yansıttığını düşünüyorum.Şimdilik iki sayfa bitirdim elimde metin olsaydı 3- 4 saatte 40 -50 sayfa biterdi ama yapabileceğim fazla bir şey yok.Üstadım teşekkürler.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Sevgili scanfan,
Bu kıymetli eseri cbr formatında yükleme imkanınız olur mu?
Genel alışkanlıktan ötürü pdf pek kullanışlı gelmiyor.

Paylaşımınız için teşekkürler.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
Sevgili scanfan,
Bu kıymetli eseri cbr formatında yükleme imkanınız olur mu?
Genel alışkanlıktan ötürü pdf pek kullanışlı gelmiyor.

Paylaşımınız için teşekkürler.

Sevgili "The_DarknesS", lâfı mı olur, kitabı tabii ki CBR formatında da yüklerim, hattâ yüklüyorum şimdi. Bir kopyasını da mesajın başına ilave ediyorum. Aslında en baştan CBR olarak yükleyecektim, ancak pdf dosyaların içinde arama yaptırılabilme özelliği vardır diye, bir de aceleden (saat geç olmuştu, yetiştireyim dedim) pdf olarak yüklemiştim. Ama şimdi baktım dosya içinde arama özelliği yokmuş. Bu açıdan zaten bir CBR dosyadan farkı yoktu.

(CBR VERSİYONU)