Çizgi Roman Okur Profilleri !

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,623
hiçbiryerde :)
Mister No'nun İtalya'dan sonra Türkiye'deki yayınının da sonlarına
yaklaşması nedeniyle durum değerlendirmesi yapmak için
arşivi karıştırırken gördüm hoşuma gitti makale, paylaşmak
istedim. Ben "poşetçi" sınıfına giriyorum sanırım ama evde
poşetçi, dışarıda pek değil. "Kutsal çizgi roman avcılığı"na
yakın olsam da şükür ki arkadaşlarımdan "henüz" bir şey
almadım:). Ayrıca "başrahip" olur muyum bilmem. Ya siz?
Buyrun, Lal Yayınları, Yeni Mister No sayı 32 editör yazısı :

mrno003.jpg

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,315
Adana
Ben de çizgi diyari istifçisi grubuna dahil oluyorum galiba :) güzel paylaşiminiz için çok teşekkürler sevgili yeryüzü...

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
50 yıldır kitap alıyorum. Her taraf kitap dolu. Yarısı çizgi roman. Diğerleri siyasi, bilimsel (özellikle toplumsal ve matematik konularında) roman.vs...Artık yatak dolaplarını bile bölüp kitapla doldurdum.Yeni çıkanları hız kesmeden almaya devam ediyorum. Bir kez okuduğumu bir daha elime alma fırsatı olmuyor. Üst üste istiflediğimde var onlar bahçede. Demek ki bende bir istifçiyim.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,767
İstanbul
Çok keyifli bir yazı yazmış, sevgili Çağla. Bir dönem epeyce çizgi roman için bu türden yazılar hazırlamıştı. Kendisi arkadaşım olup, malumunuz üzere çok sıkı bir çizgi roman severdir. Keşke zaman bulabilseydi de arada sırada bizde de bir şeyler karalasaydı. Eskiden, forumlarla (bizimkiyle değil :) ) ilgili kötü bir tecrübesi olmuştu diye hatırlıyorum. Kim bilir, belki ileride bir şeyler yazar bizde de...

Ben bu kategorilerin hepsine bir parça giriyorum galiba. Daha doğrusu dönemsel değişiklikler oluyor bende. Evet, evet... Bazen birisi oluyorum, bazen diğeri...

Bu keyifli yazıyı buraya aktardığın için teşekkürler, sevgili Cemil.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
İstifçi tanımı tam bana göre.Poşet işinde pek yokum.Varsın çizgi
romanlarım sararsın veya az buçuk tozlansın.Zaten onları dizecek rafım da yok.Çizgi Romanlarımı boy boy "sandıklarda"muhafaza ediyorum.Ha
bu "başrahip"tanımına da uyuyorum.İnternet sitelerinde ve sahaflarda
avlanmaya tam gaz devam ediyorum.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,646
İstifçi sıralamasına giriyorum, 3-5 günde bi hanımla kapışsakta çizgi romanlarım, dergilerim, kitaplığın önünde sağında solunda çek yatların altında, bilumum bilgisayarımın yanında üst üste durmasından zevk alıyorum.

Canım sıkılınca şöyle çevreme bir bakmam bana yetiyorda artıyor.

Sağolasın doktorum.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,882
52,471
Kendi Koltuğunda
Bir zamanlar bende istifçiydim her hafta alırdım bütün çocuk dergileri, mizah dergileri hatta tarkan .karamuratı alırken yanlış hatırlamıyorsam çarşamba günleri çıkıyordu onları hamur kağıt kokuları tuhaf duygular içinde koklardım.Gizli dolaplarım divan altları kutular ne istiflerdi bir odayı rahatlıkla koömple doldururdu bayilerden zagor,zembla ve kaptan swingi ççok alırdım diğerlerini sinema önlerinde alırdım hep istif ederdim yani istifçiyimdir.Şimdi o kitaplarda dergilerden dijital ortam hariç arkadaşlar tarafından telef edildiler.

"penGO"

Süper Üye
12 Ara 2012
572
2,526
Ben oku özetçilerdenim...
Öyle bir zevkle okurum ki: çok geniş bir özetini zihnime kopyalarım...
Buna birikim diyorlar sanırım... :) Okuduğum kitapları arkadaşlarımın kitaplarıyla değiştirirdim,
değiştirdiğim kitap her nasılsa tekrar elime geçer tekrar okurum... :9

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,623
hiçbiryerde :)
İştah açıcı görünüyor :)
Lokantaya gidince iştah açıcı olarak istiyormuşuz :)
O kitaplar uzun süre öyle kalırlarsa eğrilikleri kalıcı olabilir, aklım kalır şimdi onlarda...

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,076
Bursa
İlk öncesinde kaybettiğim kitapları bir bulayım daha sonrasında hangi sınıfa dahil olacağıma karar veririm, şu anlık acemilikten çıkmaya çalışan toplayıcı ve okumayı fırsat bilen olmaya çalışalım.:)

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,020
Sanırım bende poşetçi sınıfına giriyorum.:)
Okumadığım kitabı almam,aldığımı da mutlaka okurum.
Tabi çizgidiyarı paylaşımlarından fırsat bulursam.

2njyfzm.jpg

2zp03yc.jpg

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,547
Herhalde kategoride olmayan arşivci sınıfına dahilim .
Ancak Çizgi Diyarı ' ndaki dijital yayınların arşivcisi olduğumu da itiraf edeyim.
Sevgili yeryüzü , güzel bir yazı , paylaştığınız için teşekkür ederim.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
Çok güzel bir yazıymış, beğenerek okudum.
Bütün çizgi roman okurları gibi çeşitli katagorilerden izler taşıyanlardanım.