Çalıntı Dergisi - Çizgi Roman Tarihine Giriş 2

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Yazı dizimizin ikinci bölümüne geldik. Sonunda devam edecek diye yazmasına rağmen ne yazık ki devamı gelmemişti. Taner Ay imzasını Çalıntı dergisinde daha sonra kitap olarak ta çıkmış olan "Sinemaskop Kadınlar ve Sinemaskop Erkekler ", "Astigmat Bakışlar ", "Rock ve Şiddet" gibi sinema ve müzik üzerine yazdığı makalelerinden tanıyorduk. "Metruk Zamana Seyahat" ve "Marsyas´ın Cesetleri " adlı romanları da olan Taner Ay'ın çizgi romanla ilgili, daha doğrusu Ken Parker ve Mister No ile ilgili eleştirisini okuyalım şimdi. Bu sayıdaki yazıdan sonra yine Ken Parker ile ilgili Hikmet Temel Akarsu'nun makalesi ne kadar yavan gelmişti bana. Haksızlık etmeyeyim, yavan derken bizim gibi Ken Parker'i zaten tanıyanlar için yavan gelebilir, yoksa kısa ve öz bir tanıtım yazısı oradaki. Taner Ay ise öyle bir anlatmaya başlıyor ki daldan dala atlayarak, kavga ederek, soluk soluğa okuyoruz bu diziyi... Sevgili Blackbishop'un isteği, benim de zaten bahane arıyor olmam nedeniyle çok severek okuduğum, bu çok özel müzik ağırlıklı derginin çıkmış 32 sayısından seçtiğim bir iki nüshasını ilerleyen haftalarda tarayacağım bir mani olmazsa :

calinti22_1.jpg

calinti22_2.jpg

calinti22_3.jpg

calinti22_4.jpg

calinti22_5.jpg

calinti22_6.jpg

calinti22_7.jpg

calinti22_8.jpg

Son düzenleme: