Tüm zamanların en iyi 10 ZAGOR kapağı

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,077
01-033_Dehşetler_Evi.jpg
02-086_Zagor_Vampire_Karşı.jpg

03-085_Dehşet.jpg
04-264_Yağmurlu_Gece.jpg

05-098_Siyah_Bayrak.jpg
06-111_Esrarlı_Sular.jpg

07-068_Hayalet.jpg
08-069_Blue_Starın_Atlısı.jpg

09-070_Gecede_Alevler.jpg
10-097_Okyanus.jpg

İtalyan (SCLS) spiritoconlascure.it Sitesinde oylamalar neticesinde oluşan tüm zamanların en iyi 10 zagor kapağı Gallieno Ferri’nin Zagor kapakları,puan sıralamasına göre dizilmiştir.
SBE Karekterleri konusunda ülkemizde genellikle UBC fumetti’nin oluşturduğu listeler kabul görmüştür ki, gerçektende bu listeler büyük bir titizlikle hazırlanmış,okuyucunun beğenisinede sadık kalarak yansıtılmıştır.

01-033 Dehşetler Evi

02-086 Zagor Vampire Karşı

03-085 Dehşet

04-264 Yağmurlu Gece

05-098 Siyah Bayrak

06-111 Esrarlı Sular

07-068 Hayalet

08-069 Blue Starın Atlısı

09-070 Gecede Alevler

10-097 Okyanus

Bir Sonraki ZAGOR Konumuz italyada seçilen en iyi zagor senaryaları üzerine olacaktır.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,914
İstanbul
Hepsi birbirinden güzel, elinize sağlık sevgili Vefalı ama ben hiç birini Aslan Şükür üstadımızın kapaklarına değişmem zira onun çizgilerinde sanki bir tılsım varmış gibi insanı cezbediyor.. :)

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,600
hiçbiryerde :)
Benim "Yağmurlu Gece"nin kapağı hoşuma gitmişti...

5afca8dfac8fc47c6fa584816ee808f4.jpg

02.jpg

zag0551.jpg

Çok güzel kapaklar var ama Çiko'nun
olmadığı bir kapak eksik gibi geliyor bana.
En iyi senaryoları da merak ettim Vefalı Kaptan.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,743
Kıbrıs
Vefalı'nın bu paylaşımı tam yazı yazılacak konu.Haydi bakalım Zagor
meraklıları bu maceralar hakkında yazın bakalım.Konusu,ne zaman yayınlanmış,Tay Zagor referansları.Buyrun...

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,517
Zagoru severim. Ama çok meraklı olduğum dönemde ancak bazı sayılarını okuyabilmiştim. Şimdi maceraların çoğu hakkında yorum yapabilecek durumda değilim. Yine de genel olarak Zagor'un gizem içeren fantastik hikayelerini sevdiğimi belirtebilirim. Aynı hal Teks için de geçerli. Nispeten çocuk yaşta okuduğum ama ancak o dönemde sonunu hiç göremediğim Zagor'un hikayesinin anlatıldığı maceranın okuyabildiğim kadarını etkileyici bulmuştum. Kont Rakosi ile olan maceraları da o dönemden hatırlıyorum, elbette çizgidiyarının hatırlatması ile.
Kapaklar genel olarak güzel olsa da Çiko yoksa o kapak eksiktir.

ZagorSever1

Kıdemli Üye
21 Ara 2014
135
357
Çiko'suz bir kapak resmi benim için en güzel kapak resmi olamaz. Zagor'un sevilmesinde en büyük etmen Çiko'dur. Aslında Zagor pek çok maceraya Çiko'yu kulübede bırakıp gidebilir. Ama bilir ki Çiko olmazsa maceralar tatsız kalır. Zagor'da aslında tribünlere oynamaktadır biraz da.Hadi tek başına üstesinden gelirim de biraz olaya renk gelsin Tirübünlere yönelik bir kaç güzel hareket yapalım derdindedir.

12 Şub 2010
15,006
543,755
Zevkler tartışılmaz doğal olarak

Herkesin ayrı bir damak tadı vardır

Ben Ferri kapaklarını severim. En beğendiğim Zagor maceraları da Ferri çizimli olanlardır

Teşekkürler ve iyi yıllar sevgili vefalı dostum

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,743
Kıbrıs
Tüm Zamanların En İyi 10 ZAGOR kapağı.

Bu konudaki çağrıma ilk kendim uyarak 6.sıradaki kapak ile ilgili yazımı
yazdım.Devamının arkadaşlardan da geleceğini umarım!:D

Zagor 110-112 “Acque Misteriose” “Esrarengiz Sular”
Bonelli tarafından Ekim-Aralık 1974’de yayınlanmış bu fantastik macerayı Guido Nolitta yazmış,Franco Donatelli çizmiş.Macera Zagor ve Çiko’nun kulübelerini tamir etmeleriyle başlıyor.Ne var ki sevimli yaratık Going Going çıkagelir ve bütün aletleri yer!Gerekli malzemeleri almak için Maysville kasabasına giden dostlarımız burada eski dostları Alman bilim adamları Kruger,Meyer ve onların dostu Weiser ile karşılaşırlar.Missouri’de bilinmeyen bir bölgeye gidecek olan bilim adamları iki rehber ile yola çıkarlar.Rehberlerin aslında soyguncu olduklarını öğrenen Zagor ve Çiko zoraki olarak bu sefere katılırlar.
Bölgede değişime uğrayan hayvan türlerini inceleme hedefi olan ekibi zor günler beklemektedir.Bataklık bölgede yaşayan Omaha yerlileri ekibi uyarırlar.Dark Canal’da yaşayan tehlikeli bir yaratıktan söz ederler.Üstelik ekibi bu canavara kurban etmeye kalkarlar.Canavar gelir ve ekipten birisini kaçırır.Yaratığın peşine düşen ekibe canavar bu sefer teknede saldırır.Ekip yaratığı yaralar.Yaralı yaratığın peşine düşen Zagor onu ininde öldürür.Aslında
yaratığın öldüğü kesin değildir.Karanlık sularda kaybolmuştur.Ekipten Weiser ansızın kaybolur.Weiser’i arayan ekip bir kulübeye rastlarlar.Tam kulübeyi incelerken yaratık çıkagelir!Yaratığı kurşunla doldurarak zorlukla öldürürler.Ölü yaratık değişime uğrar ve karşılarında Profesör Weiser belirir!Bulunan defter korkunç gerçeği ortaya çıkarır.Kulübenin yanındaki kuyunun suyundan içen kişi korkunç bir mutasyona uğrayarak canavara dönüşmektedirler.Bilim adamları kuyuyu inceleme planları yaparken Zagor kuyuyu havaya uçurarak konuyu sonsuza dek kapatır.
Defalarca okuduğum bu fantastik macera Tay fasikül Zagor serisinde 232-241 sayılarda yayınlandı.350’lik Zagor serisinde 60-63 ve 280-84 ciltlerde yayınlandı.56’lık Büyük Albüm serisini de 51-52 ciltlerinde bu macera tekrarlandı.Lal Klasik Zagor serisinin 30.cildinde de bu macera var.

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Bu konudaki çağrıma ilk kendim uyarak 6.sıradaki kapak ile ilgili yazımı
yazdım.Devamının arkadaşlardan da geleceğini umarım!:D

Zagor 110-112 “Acque Misteriose” “Esrarengiz Sular”
Bonelli tarafından Ekim-Aralık 1974’de yayınlanmış bu fantastik macerayı Guido Nolitta yazmış,Franco Donatelli çizmiş.Macera Zagor ve Çiko’nun kulübelerini tamir etmeleriyle başlıyor.Ne var ki sevimli yaratık Going Going çıkagelir ve bütün aletleri yer!Gerekli malzemeleri almak için Maysville kasabasına giden dostlarımız burada eski dostları Alman bilim adamları Kruger,Meyer ve onların dostu Weiser ile karşılaşırlar.Missouri’de bilinmeyen bir bölgeye gidecek olan bilim adamları iki rehber ile yola çıkarlar.Rehberlerin aslında soyguncu olduklarını öğrenen Zagor ve Çiko zoraki olarak bu sefere katılırlar.
Bölgede değişime uğrayan hayvan türlerini inceleme hedefi olan ekibi zor günler beklemektedir.Bataklık bölgede yaşayan Omaha yerlileri ekibi uyarırlar.Dark Canal’da yaşayan tehlikeli bir yaratıktan söz ederler.Üstelik ekibi bu canavara kurban etmeye kalkarlar.Canavar gelir ve ekipten birisini kaçırır.Yaratığın peşine düşen ekibe canavar bu sefer teknede saldırır.Ekip yaratığı yaralar.Yaralı yaratığın peşine düşen Zagor onu ininde öldürür.Aslında
yaratığın öldüğü kesin değildir.Karanlık sularda kaybolmuştur.Ekipten Weiser ansızın kaybolur.Weiser’i arayan ekip bir kulübeye rastlarlar.Tam kulübeyi incelerken yaratık çıkagelir!Yaratığı kurşunla doldurarak zorlukla öldürürler.Ölü yaratık değişime uğrar ve karşılarında Profesör Weiser belirir!Bulunan defter korkunç gerçeği ortaya çıkarır.Kulübenin yanındaki kuyunun suyundan içen kişi korkunç bir mutasyona uğrayarak canavara dönüşmektedirler.Bilim adamları kuyuyu inceleme planları yaparken Zagor kuyuyu havaya uçurarak konuyu sonsuza dek kapatır.
Defalarca okuduğum bu fantastik macera Tay fasikül Zagor serisinde 232-241 sayılarda yayınlandı.350’lik Zagor serisinde 60-63 ve 280-84 ciltlerde yayınlandı.56’lık Büyük Albüm serisini de 51-52 ciltlerinde bu macera tekrarlandı.Lal Klasik Zagor serisinin 30.cildinde de bu macera var.

Zagor'u Zagor yapan en güzel maceralardan biridir. Klavyene sağlık dostum beni o karelere tekrar götürdün.

Selamlar
Lami Tiryaki