Vakvak Go Home!

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,319
***KAYIP PAYLAŞIMIDIR***
ORİJİNAL PAYLAŞIM TARİHİ: 28 Temmuz 2014

Vakvak Go Home!
Yazan Engin Ardıç
"Nokta" dergisi makalesi
"İzlenimler köşesi"
21 Aralık 1986

Bu yazı "Nokta" dergisinin 21 Aralık 1986 tarihli sayısında çıkmış. "İzlenimler" adlı köşesinde yazan: "Engin Ardıç". O tarihlerde sürekli okuduğum yetenekli, entellektüel bir yazardı. Nokta'da ve diğer dergilerde çıkan yazıları sonradan derlenerek 8 ya da 9 kitap halinde de çıktı (Cep yayınları), onları da aldım okudum. Bilgi birikimine, zekâsının kıvraklığına, cesur sayılabilecek tavırlarına, Türkçe'yi kullanış biçimine hatta alaycı üslûbuna hayrandım. Ufuk açıcı bulduğum yazılarında verdiği referanslarla yeni kaynaklara yönelip kitap karıştırdığım çok olmuştur. Uzun süredir yazılarını okumayı bıraktım. Belli bir tarihten sonra gittikçe saldırganlaşan, belirgin bir biçimde taraflı hale gelen yazılarını artık okuyamıyorum.

Çizgi roman endüstrisinin duayeni "Walt Disney"le ilgili bu yazıyı sadece 3 sayfa olduğu için görüntü olarak ekliyorum. Bayramda çizgi romanla konulu bir makaleyi okumak iştah açıcı olabilir!

Vak_Vak_Go_Home_Nokta_86_EA_01.jpg

Vak_Vak_Go_Home_Nokta_86_EA_02.jpg

Vak_Vak_Go_Home_Nokta_86_EA_03.jpg

Devamındaki mesajlar:
Vak_Vak_mesajlar.jpg

Not: Bu konuyla ilgili olarak sayın "zamangezgini" Vakvak Amca nasıl okunmalı? adlı kitabı paylaşmış.

Son düzenleme: