Bilin Bakalım Teks-2 Çoktan Seçmeli

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,732
Kıbrıs
1.Teks Türkiye’de ilk kez Ekim 1956’da bir dergide dolgu olarak yayınlanmıştı.Hangi dergi?
a)1001 Roman
b)Bill Kid
c)Güneş
d)Kinova Teks
2.Teks’in sıkı dostlarından Montales’i bilirsiniz.Son maceralarında görevi nedir?
a)Sonora Yerli Ajanı
b)Chihuahua Valisi
c)Meksika Cumhurbaşkanı
d)Meksika Savunma Bakanı
3.Bazı Teks maceralarında karşımıza çıkan New Orleans şerifi?
a)Nat Mc Kenneth
b)Alex Mc Parland
c)Mike Tracy
d)Tom Rupert
4.Teks askerlerle sorun yaşadığında başvurduğu merci General Phil Davis’tir.Davis,en son(Türkiye’de yayınlanan)hangi macerada görülmüştür?
a)Posta Arabasına Saldırı
b)Generalin Esrarı
c)Buffalo Askerler
d)Gece Yarısı Tuzak
5.Oğlak Teks Altın Seri 1.sayıda “Esrarengiz Totem”adlı macerada iki Kızılderili var.Birisi Piute;öteki Pavni sakemi.Kimlerdir?
a)Kurt Dişi-Boz Ayı
b)Ayı Pençesi-Yavru Kurt
c)Kurt Dişi-Gri Ayı
d)Kara Kartal-Gri Ayı
6.Navajo Merkez Köyündeki Kızılderili büyücünün adı nedir?
a)Kırmızı Ok
b)Ta-Hu-Nah
c)Küçük Gökgürültüsü
d)Kırmızı Bulut
7.Teks’in en iyi çizerlerinden olan Giovanni Ticci’nin çizdiği ilk Teks macerası?
a)Savaş Alevleri
b)Kızılderili Saldırısı
c)Kızılderili İntikamı
d)Tuzaklı Yol
8.Nicolo çizimi bir macerada bir vahşi atın olağanüstü öyküsü anlatılır.Kızılderililerin kutsal saydığı ve “Manitu’nun Ruhu”dedikleri bu atın adını hatırladınız mı?
a)Star-0
b)Silver Star
c)Morning Star
d)Star King
9)Teks nadir de olsa medyayı kullanarak düşmanlarına karşı mücadele etmiştir.Bu bağlamda Gallup’ta bulunan “Gallup Dispatch” gazetesinin sahibi kimdir?
a)Martin Mc Kenna
b)Frank Banyon
c)John Starker
d)Martin Floyd
10.Orijinal 265-268 sayılarda bıraktığımız Maya,uzun bir aradan sonra tekrar karşımıza çıkar.Ülkemizde de yayınlanan bu maceranın çizeri?
a)Fabio Civitelli
b)Fernando Fusco
c)Giovanni Ticci
d)Alfonso Font
11.Teks’in en ünlü düşmanlarından birisi de Kara Kaplan’dır.İlk gelişi orijinal 381-384 sayılarda bir Villa çizimi maceradadır.Bu macerada Kara Kaplan’ın dev cüsseli adamları Teks ve Carson’u epeyce hırpalarlar.Bunlarla mücadele için Teks hangi yöntemi kullanır?
a)Boğazlarına kement atarak boğar.
b)Üzerlerine dinamit fırlatır.
c)Dağdan aşağı yuvarlanmalarını sağlar.
d)Üzerlerine makineli tüfekle ateş açar.
12.Luçero!Sıkı Teks okurları bu acımasız Mescalero Apaçisini hatırlayacaklardır.Luçero ve çetesi Amerika Meksika sınır boylarında posta arabalarına kanlı saldırılar düzenleyerek soygunlar yapıyorlardılar.Luçero,soygunlardan sonra hangi kimliğe bürünüyordu?
a)Tubac kasabası şerifi
b)Manastır keşişi
c)Çiftlik sahibi
d)Koyun çobanı
13.Aşağıdaki maceralardan hangisini Alfonso Font çizmemiştir?
a)Kızıl Kurtlar
b)Colorado Bell
c)Ölünün Eli
d)Vegas’lı Cellatlar
14.Letteri çizimi bir macerada genç bir Kızılderili büyücü kadın bir çeşit iksir içirterek kardeşini şeytan(diablero)a dönüştürerek Kızılderililer arasında dehşet saçıyordu.Kardeşlerin isimleri?
a)Mah-Shai-Guiamas
b)Mitla-Guiamas
c)Zhenda-Sagua
d)Thari-Lobo
15.Teks’in yenildiği ve yaralandığı düelloyu hatırlıyorsunuz.Silver Bell kasabasında geçen bu macerada,Ruby Scott,Teks’i mağlup ediyordu.Scott’u Teks’e karşı azmettiren ise zengin çiftlik sahibi Baker’in şımarık oğlu Freddie idi.Maceranın finalinde Scott vurulur,Ruby’nin Kızılderili kadını Freddie’yi vurur.Baba Baker oğlunun ölümü üzerine….
a)Kızılderili kızı vurur.
b)Teks ve Carson tarafından vurulur.
c)Cinnet getirerek çiftliği ile yanar.
d)Kendini asar.

orpa

Çeviri & Balonlama
23 Tem 2015
1,315
30,810
İzmir
1-d 2-c 3-a 4-b 5-b 6-b 7-d 8-c 9-d
10-a 11-c 12-d 13-a 14-a 15-c
Hocam...öğrencilik alışkanlığı çoktan seçmeli sınavı görünce
boş kağıt vermeye gönlüm razı olmadı.
Ama yalan yok %50 sini attım.
Umarım bütünlemeye kalmam...

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,732
Kıbrıs
1-d 2-c 3-a 4-b 5-b 6-b 7-d 8-c 9-d
10-a 11-c 12-d 13-a 14-a 15-c
Hocam...öğrencilik alışkanlığı çoktan seçmeli sınavı görünce
boş kağıt vermeye gönlüm razı olmadı.
Ama yalan yok %50 sini attım.
Umarım bütünlemeye kalmam...
Maalesef ikmale kaldın orpa dostum.Sadece 5 doğru var.Tanesi 7 puandan 35 ediyor.

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Üstadım yapmayın etmeyin bana bütün seriyi en başından bir daha okutacaksınız. :) En fazla 2-3 soruya direkt cevap verdim ki o cevaplar daha önce verilmiş bir daha yazmıyorum.

Ben burada hakkımı pas geçip çoktan seçmeli Zagor sınavını bekliyorum :)

Bu arada gerçekten elinize sağlık. Bu soru cevap konularınız gerçekten çok keyifli oluyor.

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Kalan Sorular ve Şıklar

1.Teks Türkiye’de ilk kez Ekim 1956’da bir dergide dolgu olarak yayınlanmıştı.Hangi dergi?
c)Güneş - Beymelikli18

2.Teks’in sıkı dostlarından Montales’i bilirsiniz.Son maceralarında görevi nedir?
b)Chihuahua Valisi - Beymelikli18

3.Bazı Teks maceralarında karşımıza çıkan New Orleans şerifi?
a)Nat Mc Kenneth - orpa - aksakal19

4.Teks askerlerle sorun yaşadığında başvurduğu merci General Phil Davis’tir. Davis, en son(Türkiye’de yayınlanan)hangi macerada görülmüştür?
a)Posta Arabasına Saldırı - aksakal19

5.Oğlak Teks Altın Seri 1.sayıda “Esrarengiz Totem”adlı macerada iki Kızılderili var.Birisi Piute;öteki Pavni sakemi.Kimlerdir?
a)Kurt Dişi-Boz Ayı
b)Ayı Pençesi-Yavru Kurt
c)Kurt Dişi-Gri Ayı
d)Kara Kartal-Gri Ayı

6.Navajo Merkez Köyündeki Kızılderili büyücünün adı nedir?
d)Kırmızı Bulut - aksakal19

7.Teks’in en iyi çizerlerinden olan Giovanni Ticci’nin çizdiği ilk Teks macerası?
c)Kızılderili İntikamı - aksakal19

8.Nicolo çizimi bir macerada bir vahşi atın olağanüstü öyküsü anlatılır.Kızılderililerin kutsal saydığı ve “Manitu’nun Ruhu”dedikleri bu atın adını hatırladınız mı?
a)Star-0
b)Silver Star
c)Morning Star
d)Star King

9)Teks nadir de olsa medyayı kullanarak düşmanlarına karşı mücadele etmiştir.Bu bağlamda Gallup’ta bulunan “Gallup Dispatch” gazetesinin sahibi kimdir?
a)Martin Mc Kenna
b)Frank Banyon
c)John Starker
d)Martin Floyd orpa

10.Orijinal 265-268 sayılarda bıraktığımız Maya,uzun bir aradan sonra tekrar karşımıza çıkar.Ülkemizde de yayınlanan bu maceranın çizeri?
a)Fabio Civitelli - orpa - aksakal19

11.Teks’in en ünlü düşmanlarından birisi de Kara Kaplan’dır.İlk gelişi orijinal 381-384 sayılarda bir Villa çizimi maceradadır.Bu macerada Kara Kaplan’ın dev cüsseli adamları Teks ve Carson’u epeyce hırpalarlar.Bunlarla mücadele için Teks hangi yöntemi kullanır?
b)Üzerlerine dinamit fırlatır. - aksakal19

12. Luçero! Sıkı Teks okurları bu acımasız Mescalero Apachee'sini hatırlayacaklardır.Luçero ve çetesi Amerika Meksika sınır boylarında posta arabalarına kanlı saldırılar düzenleyerek soygunlar yapıyorlardılar. Luçero, soygunlardan sonra hangi kimliğe bürünüyordu?
a)Tubac kasabası şerifi
b)Manastır keşişi
c)Çiftlik sahibi
d)Koyun çobanı

13.Aşağıdaki maceralardan hangisini Alfonso Font çizmemiştir?
d)Vegas’lı Cellatlar - aksakal19

14.Letteri çizimi bir macerada genç bir Kızılderili büyücü kadın bir çeşit iksir içtirerek kardeşini şeytan (diablero'a) dönüştürerek Kızılderililer arasında dehşet saçıyordu.Kardeşlerin isimleri?
a)Mah-Shai-Guiamas
b)Mitla-Guiamas
c)Zhenda-Sagua
d)Thari-Lobo

15. Teks’in yenildiği ve yaralandığı düelloyu hatırlıyorsunuz. Silver Bell kasabasında geçen bu macerada, Ruby Scott Teks’i mağlup ediyordu. Scott’u Teks’e karşı azmettiren ise zengin çiftlik sahibi Baker’in şımarık oğlu Freddie idi. Maceranın finalinde Scott vurulur, Ruby’nin Kızılderili kadını Freddie’yi vurur. Baba Baker oğlunun ölümü üzerine….
c)Cinnet getirerek çiftliği ile yanar. - orpa - aksakal19

Son düzenleme:

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
5. soru c şıkkı...
8. soru b şıkkı ...
9. soru d şıkkı (google araştırması)
12. soru c şıkkı (göz attımdı) ...
14. soru b şıkkı ( yine göz attım) ...
Okudum da cevapladım... :)

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Sevgili Caretta üstadımıza bu değerli soruları hazırladığı için çok teşekkür ederim.
Yanıt veren dostlarında maşallahı var hepsi çok iyiler.
İkmale kalan dostlarımıza tavsiyem günde 50 sayfa Teks çalışmaları.:)

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,732
Kıbrıs
Garfield 67 dostum sanki soruları beraber hazırladık.Tümü doğru.Tebrik ederim;araştırıp doğru ceapları verme gayretiniz için de ayrıca teşekkürler...