Karabala Röportajı (Posta Gazetesi, 24 Nisan 2016)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

38 Yıllık Küskünlük
Karabala ile Bitti

Posta Gazetesi'nde
Hikmet Yamansavaşçılar Röportajı

24 Nisan 2016
Posta Gazetesi Eki Karnaval'da

"Raven" dostumuzun "Karabala"nın yaratıcısı "Hikmet Yamansavaşçılar"la yaptığı röportaj özetlenerek bugünkü (24 Nisan 2016) "Posta" gazetesinin "Karnaval" ekinde yarım sayfa olarak çıkmış. Bu haberi "Raven" bu sabah duyurmuştu (Raven'in duyurusu). Röportajın "Çizgi Roman ve Kahramanlar Makaleler&Köşe Yazıları&Araştırmalar" bölümünde de bir kopyası bulunursa daha iyi olur diye düşündüm. Gazeteyi satın alarak destek olmak gerekiyordu. O nedenle paylaşmak için gazetelerin iadeye gittiği saati bekleyerek temiz bir taramasını sunuyorum.

KSEzAH0.jpg

Yazıcıdan baskı almak isteyebilecekler için yüksek çözünürlüklü versiyon.
yEWvSUP.jpg

Son düzenleme:

Motion

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
613
3,374
38 yıl çizmeden nasıl durdunuz? Güzel soru!

Yurtdışında olsaydı böyle kuvvetli bir çizerin müthiş bir şöhreti ve maddi geliri olurdu.

Türkiyem de ne yetenekler harcandı gitti...

Zararın neresinden dönülürse kârdır...

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Sayın "Raven"ın "Karabala"nın çizeri "Hikmet Yamansavaşçılar"la yaptığı röportajın tamamını Çizgi Diyarı'nın "e-dergi"sinin 20. sayısında bulabilirsiniz. Başta Çizgi Diyarı'na yeni katılmış olanlar ve forumun yapısına çok fazla aşina olmayanlar olmak üzere, dergiyi indirmeksizin sadece röportajı online olarak okumak isteyecekler için ilgili sayfaları buraya aldım.

jED1IjI.jpg

Juk2r7Y.jpg

afZ2ckU.jpg

Mgy1nvQ.jpg

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Dolu dolu bir pazar günü geçirdim. Ne forumdaki duyuruyu ne de facebook'taki bildirmi görmediğim için gazeteyi alamadım. Benim gibi geç kalmışlar, geç görmüşler için değerli bir tarama ile konuyu açmanız yerinde olmuş.

Ayrıca röportaj için değerli dostum Mustafa'ya, Posta Gazetesinde yayınlanmasına yardımcı olan değerli arkadaşım Sinan'a teşekkürü bir borç bilirim.

CortoMaltese

Onursal Üye
8 Ağu 2012
554
2,986
Çizimleri de eskizleri de çok beğendim. Çizerin ellerine sağlık. İnternet kitapçımdan hemen sipariş verdim, albümün elime geçmesini sabırsızlıkla bekliyorum.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Uzun bir süredir ilk defa basılı gazete aldim, internet üzerinden okumaya çok da alışmışız.
Gazetede bizden bir konuyu okumak güzel bir duygu verdi. O gün her gördüğüme "ben bu
çizeri tanıyorum" dedim. Emeği geçen dostlarıma teşekkür ediyorum.