2014 Yılının En İyileri

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Yerli ve yabancı bir çok sitede her yıl geçtiğimiz dönemin en iyileri seçilir.
Herkes bir seçeneğe oy verir, birileri kazanır.
Bazen sizin gönünüzdeki aday kazanmaz veya anketlerde hiç yer almaz.
Bu yıl ben kendi gönlüme göre kendimce 2014 yılının en iyilerini seçtim.
Listede yer verdiğim isimler 2014 yılında ülkemizde basılanlar arasından seçilip orijinal baskı yılları göz ardı edilmiştir.
Nede olsa hangi ülkede ne zaman basıldığı değil bizim ülkemizde ne zaman basıldığı önemli.
Ayrıca liste tamamen benim alıp okuduğum ve okuduklarım arasından kendi beğenime göre seçtiklerimden oluşur.
Yani benim beğendiğim lakin sizin için seçenek olmayacak isimler de olabilir.
Eğer sizin de kendinize göre bir en iyiler listeniz varsa konu altına yazın.
Çok katılım olursa ortak bir liste yapma yoluna da gidebiliriz.

1. En İyi Yazar: Brain K. Vaughan (Y: Son Erkek ve Saga) [Aslında bu seçimde zorlandım. Ülkemizde yayınlanan bütün Avengers serilerinde ve Gerekli Şeylerin Daredevil Ciltlerinden imzası olan B. M. Bendis'i de seçebilirdim. Lakin Y: Son Erkek daha ağır bastı.]

2. En İyi Çizer: Frank Cho (Savage Wolverine)

3. En İyi Seri: Y: Son Erkek

4. En İyi Tek Cilt: Güngezgini

5. En İyi Türk Çizgi Romanı: Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları - Hayırsız Ada ( Devrim Kunter - Cihan Türe)

6. En İyi Frankofon Albüm: Okko 4. Cilt Ateş Devri

7. En İyi Fumetti: Başka Yerden Hikayeler

8. En İyi Manga: ----

9. En İyi Klasik Çizgi Roman: Conan'ın Vahşi Kılıcı

10. En İyi Yayınevi: Çizgi Düşer (İtalyan ekolünden o kadar kitabın yayında Scalped, Y: Son Erkek, 100 Bullet, X-Force, Savage Wolverine gibi kaliteli Comicleri bünyesinde yayınladı.)

11. En İyi Çıkş Yapan Yayın Evi: JBC (Batman serileri)

12. Yılın Olayı: Yayınevlerinin baskı - çeviri hataları ve yüksek fiyat politikları

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Bu güzel konu için teşekkürler üstadım ama katılım neden az anlamadım. Hızlıca biraz sevdiğim taraflardan seçenekler ekleyerek arkadaşların beğenilerini de görmek istediğimi vurgulayayım:)

1. En İyi Yazar: Alan Moore( Her Zaman Her Yerde :) ), Gianfranco Manfredi (Büyülü Rüzgar, Şangay Şeytanı), Giancarlo Berardi
(Ken Parker ve Julia)

2. En İyi Çizer: Bruno Brindisi(Tex, Dylan Dog, Hikayeler 2-Sepoyların İsyanı)

3. En İyi Seri: Y: Son Erkek, Yürüyen Ölüler, Yalnız Kurt ve Yavrusu

4. En İyi Tek Cilt: Güngezgini, Günlerin Köpüğü, Nietzsche - Özgürlüğü Yaratmak, Kan Bağı, Zehranın Cenneti.

5. En İyi Türk Çizgi Romanı:
Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları - Hayırsız Ada, Bir Zamanlar Trabzon'um, Bir Zamanlar Sahalarda, Şehir Köpeği, Emanet Şehir,

6. En İyi Frankofon Albüm: 7 Yakuza, 7 Dedektif, 7 Harami.

7. En İyi Fumetti:
Başka Yerden Hikayeler, Shangai Devil, Nathan Never, Julia, Martin Mystere, Dylan Dog, Brendon.

8. En İyi Manga: Yalnız Kurt ve Yavrusu, Death Note.

9. En İyi Klasik Çizgi Roman: Conan'ın Vahşi Kılıcı, Ken Parker, Tex.

10. En İyi Yayınevi: Çizgi Düşler, Flaneur

11. En İyi Çıkş Yapan Yayın Evi: JBC, Büyülü Çizgi Roman

12. Yılın Olayı: Özellikle "Çizgi Düşler", "Büyüylü Çizgi Roman" ve "JBC yayınları" çizgi romanda 2014'te patlama yaşanmasına neden oldu:)