Kurt Cobain çizgi roman kahramanı oldu...

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,310
49,916
NeverLand
kurt-cobain-entry-to-the-bluewater-productions-tribute-series.jpg

1994 Nisan ayında intihar eden efsanevi Nirvana Grubu'nun ikonik solisti Kurt Cobain'in hayatının anlatıldığı Tribute: Kurt Cobain isimli çizgi romanı Blue Waters Productions tarafından 2 Nisan 2014 tarihinde piyasaya sunuldu. Senaryosu ve çizimleri Jayfri Hashim tarafından yapılan kitap dijital olarak da satın alınabilecek.

011.480x480-75.jpg
010.480x480-75.jpg

Blue Waters'ın popüler Tribute serisi daha önce John Lennon , Paul McCartney , Jimi Hendrix , Jim Morrison ve Keith Richard'ın da çizgi romanlarını basmıştı.

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
752
1,588
Gotham
Güzel bir haber gerçekten. Sevdiğim seslerden biridir kendisi. Ölmesi yazık oldu. Madem böyle efsane şarkıcıların çizgi romanı yapılıyor. Nerede Barış Manço ? Nerede Cem Karaca ? Nerede Barış Akarsu ? Nerede Yavuz Çetin ? Nerede Kazım Koyuncu ? ...

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Aslında Kurt iyi bir super hero karakteri olabilir. İsmi de hazır Flying Marihuana Man :D

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
Kendisini intihara iten neden; benim de muzdarip olduğum eski adıyla Manik depresif yani yedi adıyla "Bipolar Bozukluk" hastalığıdır.. Şarkıcı; bu illet ile mücadelede, olmazsa olmazlardan olan "Lityum" (Lithium) ilacı hakkında bir de şarkı yapmıştı. Toprağı bol olsun..

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,323

"Kurt Cobain" ölünce, çizgi romanlara konu olmadan daha evvel mizahçıların eline düşmüştü(!). Aslında "Leman"da çıkan bir karikatürü buraya alacaktım ama aradığım halde bulamadım. Nette dolaşırken aşağıdakine rastladım. Karikatürist bu müzisyeni neden cehennemde betimlemiş anlamadım, intihar etmiş olduğu için olabir mi?

Kurt_Cobain.jpg