Macera Çizgi (01 - 03 - 05 - 09 - 12 - 15 - 17 - 20)

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
imgmtm.jpg
img0001mrm.jpg

1999 Yılı Ekim'inde Oğlak Yayıncılık TEX ve diğer çizgi romanların yayınına başlarken verdiği 4 sayfalık aylık eklerden bazıları.O ay içinde çıkan yayınlarla, ağırlıklı olarak Tex hakkında bilgiler içermektedir. Elimde malesef ancak 7 adet var.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Hımmm :eek::, Tex sever olmadığımı biliyorsun Ahmet abicim :mad:, ama seni sevdiğimi bilirsin :D, eline sağlık abi :), rakısızlık başıma vurdu da :(, ben de kendimi Kutsal Çizgi Roman'a verdim işte :d, harıl harıl çalışıyorum:71:

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,811
Şimdiden 7 kere teşekkür edeyim sevgili Tex, bende sadece 1 tane vardı
o da Tex'in 1. sayısında çıkmıştı ki onu da bulamıyordum. Harika bir paylaşım
oldu benim açımdan..

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,718
Kıbrıs
Bu ilaveler Zeynep Akkuş Teks çevirileri yaparken bu ilaveler de verilirdi.Bende olan son sayı ocak 2003 tarihli 20.sayı.Tahminim de bu kadar çıktığı.Bir İstanbul seyahatimde Oğlak
Yayıncılğa uğramış ve eksik sayıları istemiştim.Yok dedilerdi. Teks hakkında güzel bilgiler
veren,oldukça yararlı ilaveler idiler.Ayrıca,Teks'lerin iç kapaklarında da açıklayıcı yazılar vardı.Zeynep Akkuş ayrılınca bütün bunlara da elveda dedik.Yıllardır Teks dergilerinin iç
kapakları boş çıkıyor.Defalarca mail gönderdim;yolum düştüğünde şahsen söyledim.Hiç
bir gelişme olmadı.Bir ara başka bir forumda yazdığım Teks yazılarını facebook sayfalarında yayınlamak için iznimi istediler.Verdim.Birçok yazım da facebook sayfalarında
yayınlandı.
Keşke bu ilaveler veya editoryal yazılar yeniden yayınlansa.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Bu ekleri kitapların içinde muhafaza ediyordum. Ama kitapları okunmak üzere iki kez ellişerlik sayı olarak kardeşlerime göndermiştim. Çıktıkça dev albümleri de göndermiştim.Maalesef önemsiz bulunup atıldığından mı başka sebepten mi ne kadar bende var ona bakmam lazım. Dostlar ellerindekini paylaştıktan sonra eksik kalırsa ben de kitapları elden geçiririm.

Teşekkür ediyorum tex dostum.