"Hulk Gri" efsanevi...

_TaniS_

Kıdemli Üye
17 Ağu 2013
110
301
istanbul
"Hulk Gri" efsanevi bir başlangıç

Daha çok yeni daldığım Marvel dünyasında, Jeph Loeb ve Tim Sale isimlerini çok seveceğim sanırım. Hulk Gri gene harika efsane olacak bi başlangıç olmuş. Burada Bruce Banner'ın gama ışınlarına nasıl maruz kaldığı ve ilk Hulk'a dönüşmesi anlatılıyor.

Asıl güzel yanı ise bu hikayeyi Banner'ın ağzından dinliyor olmamız. Çok akıcı bir hikaye. Çizimler kesinlikle çok iyi. Hikaye de çok etkileyici. Özellikle de Hulk'ın Betty ile geçirdiği anlar ve sonrasında Betty'nin babası General Ross'un geldiği sahneler çok etkileyici olmuş. Örümcek Adam Mavi'den sonra kesinlikle Hulk Gri'de okunmalı. Eminim Daredevil Sarı romanı da bu kadar iyi olacaktır. Onuda yarın akşam sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

İyi okumalar, iyi forumlar...

Hulk Gri kapak

img20130819152055xqx.jpg

Bruce Banner gama ışınlarına maruz kalırken

img20130819144109.jpg

Ve Gri Hulk ilk kez sahnede

img20130819143716.jpg

Hulk, Betty ile birlikte...

img20130819200448.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
Demek doğru seriden başlayıp seni Marvel evrenine adapte etmeyi başardım :)

Hulk Gri aslında hep okuduğumuz Hulk'larda olduğu gibi yine Dr.Banner'ın içindeki canavar ile olan mücadelesini ve içindeki canavarın da insanların onu rahat bırakması için verdiği mücadeleyi anlatıyor bizlere. Fakat bu sefer Loeb ve Sale'in kelimeleri ve çizgileri bizleri yepyeni bir Hulk anlatımıyla yakalıyor ve soluksuz okutuyorlar bize eserlerini.
Hulk Gri, Hulk'u ve Dr.Banner'ı daha iyi anlayabilmemizi, biraz daha her ikisine de kendimizi yakın hissetmemizi sağlıyor.

Fazla anlatmayayım da gidin okuyun. :p

_TaniS_

Kıdemli Üye
17 Ağu 2013
110
301
istanbul
Demek doğru seriden başlayıp seni Marvel evrenine adapte etmeyi başardım :)

Hulk Gri aslında hep okuduğumuz Hulk'larda olduğu gibi yine Dr.Banner'ın içindeki canavar ile olan mücadelesini ve içindeki canavarın da insanların onu rahat bırakması için verdiği mücadeleyi anlatıyor bizlere. Fakat bu sefer Loeb ve Sale'in kelimeleri ve çizgileri bizleri yepyeni bir Hulk anlatımıyla yakalıyor ve soluksuz okutuyorlar bize eserlerini.
Hulk Gri, Hulk'u ve Dr.Banner'ı daha iyi anlayabilmemizi, biraz daha her ikisine de kendimizi yakın hissetmemizi sağlıyor.

Fazla anlatmayayım da gidin okuyun. :p

ya aslında bende o yüzden pek fazla detaya girmemeye çalışıyorum =)) bu sefer okurlarken zevkleri kaçmış olur diye. ama evet çok doğru bi seriden başlattığın kesin. çünkü Örümcek Adam hayranlığım zaten var iyi buldum Mavi'yi... Hulk gri çok iyiydi. Ama şu anda okuduğum Daredevil Sarı mükemmel yani =) onuda akşam bitirirsem paylaşacağım ama nöbetçiyim belki değerlendirme yazımı yarına bırakabilirim. =))

12 Şub 2010
15,006
543,774
Şöyle müsait bir zamanımda bu evrenlere dalıp iyice inceleyeceğim.

Şimdilik okuyup geçiyorum ama hep kafam karışıyor:D

Teşekkürler sevgili _TaniS_

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
Hulk Marvel'da popülaritesi sömürülen kahramanlardan. Hulk efsanesi öyle tutmuş ki Red Hulk,Gri Hulk, She Hulk derken en son Red She Hulk yapmışlar. Hulk tek olmalıydı, yalnız olmalıydı. Öyle daha çok severdim belki. Hulk'ın 1-2 macerasını daha okumuştum. Marvel evreninin en güçlü 3-4 karakterinden biri bana göre. 1.Sentry ise 2.Hulk 3.Black Bolt 4.Wolverine (Şimdi Wolvi'yi yazmazsam ayıp ederim. Sonuçta müthiş bi dayanıklılığa sahip) benim listem bu. Sentry her ne kadar bana çok abes ve çok saçma gelse de Hulk ilk 3'de en sevdiğim karakterdir belki. Biraz ilkelliği, iki kişilikli olması Hulk'ı ilginç kılanlardan. Bu arada Hulk'tan World War Hulk serisini tavsiye ederim :) (O kadar ilerleyip saçma sapan bir bitiş yapsalar da bol aksiyon içeren bi seriydi.)

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
world war hulk öncesinde tabii planet hulk okumayı unutmamak lazım :) yoksa herşeye yarıdan girmiş olursunuz... planet hulk world war hulktan çok daha iyi bir başlangıç yapıyor aslında. wwh ise artık aksiyon dozunu arttırıp evet sonu kötü bitirse de biz eçok güzel bir seyir sağlıyor :)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,617
hiçbiryerde :)
Gri ve Mavi'yi ben de okudum.
Marvel evreni hakkında hiç bir şey bilmek gerekmiyor bu kitaplar için.
Normal serilere göre kişiliklerinin daha derinlerine
inildiğinden "bize daha yakın","daha duygusal",
"daha edebi" anlatımlara sahipler.
Bu bakımlardan önerebilirim herkese.
Demek Sarı da çok güzel,Hulk ve Spidermen'in bir kaç macerasını okumuştum
ama Daredevil'i hiç bilmiyordum,
başlangıç için iyi olacak:)
Yorumlar için teşekkürler _TaniS_

_TaniS_

Kıdemli Üye
17 Ağu 2013
110
301
istanbul
ben çok fazla bilgiye sahip olmadığım için asıl sizin zaman ayırıp yaptığınız bu yorumlar için çok teşekkürler. profesör, abdullah, comedian ve yeryüzü =)) hepinizin yorumlarından yeni birşeyler öğrenmeye çalışıyorum.

Evet yeryüzü. Sarı bana kalırsa en iyisi olmuş. Onu da bu akşam ya da yarın akşam yazmaya çalışacağım ama dayanamadım bu tüyoyu vermeden edemedim. Zaten büyük ihtimalle de çizgi diyarına girişimle ilk okumaya başlayacağım seri Daredevil olacak. :)

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
ben çok fazla bilgiye sahip olmadığım için asıl sizin zaman ayırıp yaptığınız bu yorumlar için çok teşekkürler. profesör, abdullah, comedian ve yeryüzü =)) hepinizin yorumlarından yeni birşeyler öğrenmeye çalışıyorum.

Evet yeryüzü. Sarı bana kalırsa en iyisi olmuş. Onu da bu akşam ya da yarın akşam yazmaya çalışacağım ama dayanamadım bu tüyoyu vermeden edemedim. Zaten büyük ihtimalle de çizgi diyarına girişimle ilk okumaya başlayacağım seri Daredevil olacak. :)

Daredevil'dan Frank Miller'ın yazdığı Korkusuz etiketiyle yayınlanan macerayı okuyun derim. Sarı'nın konusuna biraz benzer ancak daha orjin hikayesi kıvamındadır.

Ayrıca bu evrenleri bilmeyenler için bi konu açtım artık ne kadar faydalı olursa :D

_TaniS_

Kıdemli Üye
17 Ağu 2013
110
301
istanbul
Daredevil'dan Frank Miller'ın yazdığı Korkusuz etiketiyle yayınlanan macerayı okuyun derim. Sarı'nın konusuna biraz benzer ancak daha orjin hikayesi kıvamındadır.

Ayrıca bu evrenleri bilmeyenler için bi konu açtım artık ne kadar faydalı olursa :D

tamamdır. abimin arşivlerinde varsa alacağım, yoksa da indiririm artık. mutlaka tavsiyene uyup okuyacağım onuda :) konunun linkini atarsan bi bakayım onada?

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
tamamdır. abimin arşivlerinde varsa alacağım, yoksa da indiririm artık. mutlaka tavsiyene uyup okuyacağım onuda :) konunun linkini atarsan bi bakayım onada?

Forumda yok sanırım eğer sahaflarda filan varsa mutlaka oku. Orjinleri böyle iyi yazarların eline verdiklerinde ortaya muhteşen işler çıkıyo :D