Marvel da "Sıfırlanıyor"!

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975

Yakın zamanda tüm evrenini en baştan başlatan ve birçok öyküyü değiştiren DC Comics "New 52" adı altında okurlarına yepyeni bir evren sunarken Marvel Comics'den "Marvel Now" adı altında yaklaşık aynı projenin haberi geldi.
newMarvelNOW-394x600.jpg

Ekim 2012 tarihi itibariyle tüm serileri "1. sayıdan" başlatacağını duyuran yayınevi, DC Comics gibi tüm evreni yeniden başlamak yerine sadece yeni bir başlangıç yağacağını ve evreni değiştirmeyeceğini belirtti. Ancak anlaşıldığına göre "Marvel Now" daha çok bilinen kahramanların yeniden yorumlanması olacak gibi.

İşte yeni Marvel kahramanları. Eskileri ile çok benzeşseler de aynı değiller. Yukarıdan aşağıya: Spider-Man, Hulk, Marvel Girl/Jean Grey, Nova, Iron Man, Nick Fury, Captain America, Rocket Racoon, Wolverine, Cyclops, Invisible Woman, Cable and Thor. (image courtesy Marvel)

Kaynak - mySA

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Ultimate ile yapmışlardı zaten, sevmedim bu işlerin hiç birini. Örümcek kafalı yada değişime kapalı değilim ama hakikaten sevmedim. Ultimate serileri ile zaten yapmışlardı bu da neyin nesi? Zaten New52 de güzel değil... :/

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Bu aslında yayınevlerinin eldeki malzemenin bitmiş olduğunu göstermez mi? Aynı her sene Pes, Fifa, COD, Sims, NFS cart curt çıkması gibi bir şeyleri zırt pırt ısıtıp ısıtıp önüne sunuyorlar milletin. İşte bu yüzden mangaları daha çok seviyorum :d
Tamam çizgiromanları da severim ama artık yeni heyecanlar ya da adam gibi başa sarmayan yeni maceralar yapsalar daha iyi olur. Ha bu durum benim gibi zamanında çizgi romanını okumayı fırsat bulamamış kişiler için hoş olsa da, her manga ayrı bir konu ayrı bir tattır ;)
O yüzden Marvelda artık şu başa sarmaları bitirse nasıl olur?

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,372
3,550
Midgard
Marvel git gide saçmalıyor. Ultimate'i belki daha düzenli ve güzel yapsalardı herşey tamamdı. Peki bu ne? Hayır Marvel'la DC bir mi? Üstünkörü yapılmış bir iş bizleri bekliyor olacak kesinlikle.

Ravage

Çeviri & Balonlama
13 Ağu 2009
329
3,625
Bana kalırsa bugünlerde çizgi romanın her köşesinde bir "gerçeklik" unsuru daha ağır gelmeye başlıyor. Sinema dalında Dark Knight Rises ya da Amazing Spider-Man'in işin eğlencelik ve göz boyayan kısımları atıp nispeten daha ağır ve yenilikçi takılmaları buna örnek.

O yüzden ben hep DC Vertigo taraftarıyım. Sandman, Preacher, Unknown Soldier, Scalped gibi Süper kahraman'dan "Süper"'i alıp yerine gündelik hayattan karakterler ve hikayeler barındıran çizgi romanlar bana daha çekici geliyor. Yoksa Spiderman Venom'a ses bombası atmış, Fantastic Four kozmik bilmemne Galactus'la kapışıyor, Superman dünyayı yörüngesinden çıkartıyor, Martian Manhunter Joker'in zihninde geziniyor falan...Bunlara olan ilgimi çoktan kaybettim ben.

Böyle yeniden şekillendirmelerle uğraşılacağına, oturup daha büyüklere hitap eden (Marvel'ın Max stili) kanlı canlı Lizard'ın Spiderman'ı ciddi ciddi ısırdığı ya da Green Lantern'i tüm gücüne rağmen yıkılmış yorulmuş hallerde sürünürken görmek beni daha çok etkileyebilir hatta karaktere tekrar ısıtabilir. Superman Four Season yada Ironman'in kendini iyice içkiye verdiği zamanlar gibi...

Artık en derin bilimkurgu insanının bile ilgisini çekmekte zorlanan Fantastic Four; uçan gemileri ve uzaysal konuları atılarak günümüzün sorunları üzerine gerçekçi bir şekilde sıfırdan uyarlanabilir. Taş adam "Mavi Gözlü Şey" Ben'in Pinokyomsu, çok duygusal bir dünyası var aslında ama kimsenin umrunda değil ki? Belki Marvel'da böyle birşeyi hedefliyordur. Bakalım ortaya ne çıkacak?

Düzenleme : Bu arada "Rocket Racoon"'u ilk defa gördüm yukarıda ve hemen bir inceleme yaptım, Bundan sonra favori karakterim eli roket tutan bu rakundur arkadaş :D

Son düzenleme:

PsycoMan

Yeni Üye
24 Tem 2011
59
15
Bazı seriler sıfırdan başlamayacak sanırım.Birde 3 tane yeni çr basılmaya başlanıcakmış.Avengers, Uncanny Avengers ve All New X-Men.Avengers daha az popüler kahramandan oluşacak,Uncanny Avengers Cap,Thor,Wanda,Rogue,Wolverine ve Havok'tan oluşacakmış.All New X-Men de ise X-Men temel üyeleri genç hallerinde günümüze geleceklermiş ve bu seri onların hikayelerini konu alıcakmış.
Bu olaylardan sonrada gelecekteki Tony Stark'ın hazırladığı zaman çizelgesine göre Ultron War gelicekmiş.
Çizelge:
timeline.jpg

WebHead

Kıdemli Üye
17 Ara 2011
134
153
Scotland Yard
Ön yargılı davranmak istemiyorum lakin davranmadan edemiyorum. Sırf yeni nesile yaranmak için, bir çok saçma sapan eylemlerde bulunacaklar gibi geliyor. Örümcek'imi emo yaparlarsa biterim ben ciddi ciddi. Zaten True Blood'dan fırlamış gibi gelen Thor'a yeterince uyuzum.

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Bana kalırsa bugünlerde çizgi romanın her köşesinde bir "gerçeklik" unsuru daha ağır gelmeye başlıyor. Sinema dalında Dark Knight Rises ya da Amazing Spider-Man'in işin eğlencelik ve göz boyayan kısımları atıp nispeten daha ağır ve yenilikçi takılmaları buna örnek.

O yüzden ben hep DC Vertigo taraftarıyım. Sandman, Preacher, Unknown Soldier, Scalped gibi Süper kahraman'dan "Süper"'i alıp yerine gündelik hayattan karakterler ve hikayeler barındıran çizgi romanlar bana daha çekici geliyor. Yoksa Spiderman Venom'a ses bombası atmış, Fantastic Four kozmik bilmemne Galactus'la kapışıyor, Superman dünyayı yörüngesinden çıkartıyor, Martian Manhunter Joker'in zihninde geziniyor falan...Bunlara olan ilgimi çoktan kaybettim ben.

Böyle yeniden şekillendirmelerle uğraşılacağına, oturup daha büyüklere hitap eden (Marvel'ın Max stili) kanlı canlı Lizard'ın Spiderman'ı ciddi ciddi ısırdığı ya da Green Lantern'i tüm gücüne rağmen yıkılmış yorulmuş hallerde sürünürken görmek beni daha çok etkileyebilir hatta karaktere tekrar ısıtabilir. Superman Four Season yada Ironman'in kendini iyice içkiye verdiği zamanlar gibi...

Artık en derin bilimkurgu insanının bile ilgisini çekmekte zorlanan Fantastic Four; uçan gemileri ve uzaysal konuları atılarak günümüzün sorunları üzerine gerçekçi bir şekilde sıfırdan uyarlanabilir. Taş adam "Mavi Gözlü Şey" Ben'in Pinokyomsu, çok duygusal bir dünyası var aslında ama kimsenin umrunda değil ki? Belki Marvel'da böyle birşeyi hedefliyordur. Bakalım ortaya ne çıkacak?

Düzenleme : Bu arada "Rocket Racoon"'u ilk defa gördüm yukarıda ve hemen bir inceleme yaptım, Bundan sonra favori karakterim eli roket tutan bu rakundur arkadaş :D
Henüz ilgimi kaybetmedim, kaybedeceğimi de sanmıyorum ama Vertigo yada Max türü şeyler olsa neyse. Örnek New52, olmamış. Hiç ön yargılı olmadığım gibi bir de hevesle girmiştim o serilere...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,620
hiçbiryerde :)
Siz de ,
delikanlı MİSTER NO,
mahallenin ağır abisi TEKS,
efendi kahraman ZAGOR
okusaydınız
keyfini sürerdiniz bizim gibi,
güvercin gibi çırpınmazdınız böyle...
:Ğ:Ğ:Ğ

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Siz de ,
delikanlı MİSTER NO,
mahallenin ağır abisi TEKS,
efendi kahraman ZAGOR
okusaydınız
keyfini sürerdiniz bizim gibi,
güvercin gibi çırpınmazdınız böyle...
:Ğ:Ğ:Ğ

Sen kesin kıskanıyorsundur şimdi karman çorman bir çizgi roman okuma alışkanlığın olmadığına, yalan mı? :Ğ

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,279
Dc ve Marvel da aslında bir rekabet yok tam tersi bir kollama var... Yeni birbirine benziyen serilerin çıkması bunun işareti.... Zamanında kendilerini satın alan (Time-warner ve Sony Paramount) şirketlerine yatıp kalkıp dua etsinler... Yoksa başa dönmek ne kelime piyasaya bile bu kadar kolay çıkamazlardı çoktan batarlardı... :cool: