Müslüman Bir Green Lantern!

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
DC Comics yeni 52 (New 52) hareketiyle birlikte evreninde onlarca değişikliğe giderken uzay polisi Green Lantern'de de son derece önemli bir değişikliğe giderek dünyanın yeni koruyucusunun müslüman olmasına karar vermiş. Şimdilik hakkında herhangi bir bilgi verilmeyen karakterin sağ kolunda arapça yazılar var ve silahlı... Hakkında bilgi verilmeyince haliyle dedikodular da başlamış. Birçok okur onun silahına bakarak çeteci olup olmadığını sorgularken yayınevinden gelen yanıt da okura ışık tutmuyor.
gl-0.jpg

Bu arada dövmede arapça "cesaret" yazdığı da göze çarpıyor. Bir blogda İslamda dövme günah olduğundan bu kişinin arap kökenli olmakla birlikte müslüman olmayabileceği iddia edilmiş. Hoş bir nokta ve devamında ne çıkacağı merak konusu.

Halil İbrahim Karasu

Röportajı dinlemek isteyenlere:

Not - Daha önce dünya koruyucusu olarak atanan John Stewart adlı siyahi karakterin "Mosaik adlı bağımsız kısa çr dizisinde ara ara farklı inançlara sahip siyahilerin sanrılar arası hesaplaşmaları olmuştu. Bu maskenin altından Stewart çıkarsa şaşırmam!

Bu görüşüm çürütüldü az önce facebook yazışmalarında. John Stewart ile yan yana çizilmiş bir kaç defa :(

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
İlginç bir haber yanlız kapakta anlamadığım bir nokta var green lantern yüzüğü evreni en güçlü silahı olarak geçer öteki elindeki tabanca ne oluyor :)

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
İlginç bir haber yanlız kapakta anlamadığım bir nokta var green lantern yüzüğü evreni en güçlü silahı olarak geçer öteki elindeki tabanca ne oluyor :)

Saçma olmakla birlikte takıntı galiba... Daha önce de vardı bir tip silahlı: Jack T. Chance.
Hal Jordan, delirdiğinde birçok Green Lantern elemanıyla birlikte bunu da öldürmeden önce "parmağında yüzük varken bana silah çekiyorsun, sen yenisin değil mi buralarda?" gibi bir şey sormuştu ona :)
jacktchance.jpg

enigma23

Kıdemli Üye
4 Haz 2011
195
85

Saçma olmakla birlikte takıntı galiba... Daha önce de vardı bir tip silahlı: Jack T. Chance.
Hal Jordan, delirdiğinde birçok Green Lantern elemanıyla birlikte bunu da öldürmeden önce "parmağında yüzük varken bana silah çekiyorsun, sen yenisin değil mi buralarda?" gibi bir şey sormuştu ona :)
jacktchance.jpg
bi şey sorucam bu hal jordan bütün yeşil fenerleri green lantern savaşındamı öldürüyor

dezocan11

Çeviri & Balonlama
10 Kas 2009
163
225
İzmir
Resmi gördükten sonra kafamda oluşan olgular;

1-Yeni 52 harikası (!) Green Lantern
2-Amerikalı
3-Müslüman
4-Oh my god!? He's armed, man...

Belki başka biri olsaydı "Hımm, iyiymiş. Silahlı dövmeli falan filan" derdim. Okumadan eleştiri yapmak istemiyorum ama kostüm dizaynı (komedyen'e mi benzemiş ne?) + silah (belki polistir bu amca) + lantern... olmamış.

Ne diyelim, hayırlısı artık...

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
bi şey sorucam bu hal jordan bütün yeşil fenerleri green lantern savaşında mı öldürüyor

Hatırlarsanız Superman, Doomsday adlı yaratık tarafından öldürülmüş, yerine dört yeni Super çakması çıkmıştı. Daha sonra da Superman başka bir bedende güçlerinden yoksun olarak geri dönmüş, düşmanlarından Mongul ve yerine geçerek kahraman gibi davranmış olan Cyborg-Superman'le kapışmıştı. Ona birçok kişi gibi ikinci Green Lantern olan Hal Jordan da yardım etmiş ancak bu iyilikseverliği memleketi olan şehrin tamamen yok edilmesiyle sonlanmıştı.

İşte bu kayıp çıldırmasına neden olmuş, Hal Jordan şehrini ve insanlarını tekrar yaratmak için OA gezegenindeki ana bataryanın içine girmeye karar vermişti.

""Emerald Twilight" adlı 1994 yılı öyküsünde bu kararı almasıyla birlikte gardiyanlar diğer polis üyelerine yolunu kesmesi emrini göndermişlerdi. Hal Jordan bazısı yakın dostu, Kilowog gibi hocası ve can dostu olan gardiyanların birçoğunu bizzat öldürmüş, bataryaya girerek tüm gücü üzerine bir kıyafet gibi giyince de uzayda güçsüz bırakarak öldürmüştür.

Bu hikayenin sonunda Hal Jordan "Parallax"a dönüşmüş, tanrısal bir varlık olmuştur. Sonrası... Onu da sonra anlatırız artık :)

War of The Green Lantern ise yenilerde gerçekleşen bir hikayedir. Örnekteki ölümün onunla bir ilgisi bulunmamaktadır.

spikespiegel

Aktif Üye
10 Şub 2012
265
279
ankara

jacktchance.jpg

jack t. chance (rahmetli) green lantern corps un en karizmatik şahsiyetlerinden biriydi.

bununla birlikte silah olayına katılıyorum. çünkü yeşil fener yüzüğü evrenin en güçlü silahı olarak ifade edilir ve sınırları ancak kullanıcının hayal gücü ve iradesi ile sınırlıdır

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
Yeni 52 çok iyi gidiyor hızınıda kesmeden, bu müslüman olayınada takılmayalım yani :D silah olayına gelince görsel bakımdan güzel gözüksün diye çizdikleri kesin. Ayrıca ben Green Lantern olsam bende silah kullanırdım kurşunlarını yüzükten harcardım daha mantıklı ölümüne mermi sıkarsın :D Bide şöyle düşünürsek belkide yüzüğün bataryasını doldurmaya pek vakti yoktu yanına silah aldı yani olamazmı? :)

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Belki de yeni karakterde kendine güven sorunları vardır ve eline silah almadan kendini güçlü (erkeksi, iktidar sahibi vs...) ve iradeli hissedemiyordur? :D

Guns - for support your will! gibi bir sloganı olabilir :p