Övülesi Başarılı Çizgiler

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Bayıldım...
246480_403918319643841_387819140_n.jpg

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
391
9,658
İstanbul
Çok güzel fantastik bir şeye benziyor.sevimli oyuncak ayıcık sahibini düşdeki yaratıklardan koruyor öyle bir öykü galiba

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Çok güzel fantastik bir şeye benziyor.sevimli oyuncak ayıcık sahibini düşdeki yaratıklardan koruyor öyle bir öykü galiba

Pardon, geç geliyor yanıt. Bu bildiğim kadarıyla sadece bir ilüstrasyon. Çizgi romanı yok. Ama fikir beni benden aldı götürdü, aklımdan on - onbeş öykü yazdım bile ben :) cngz1, anladığım kadarıyla çizgi romanı varmış gibi kaptıran bir tek ben değilim ;)

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
264
1,450
Spielberg’in, tamamını siyah-beyaz olarak çektiği Schindler’in Listesi filmindeki tek renkli sahne olan kırmızı mantolu küçük yahudi kız gibi, burada da, diğer bireyler için siyah-beyaza yakın tonlamalar kullanılırken, sevimli tombul teyze gözalıcı kırmızı giysi ve ayakkabılarıyla resmedilmiş…

Son kullanım tarihi dolmuş, uzatmaları oynayan ihtiyar ve bir sonraki karade aklı bir karış havada lümpen gençler …

Dışarıdaki çılgın yaşamı düşününce; elindeki müze kitapçığı ile bir Rubens yapıtına dalıp giden kırmızılı bayan için kısa süreli bir kaçış bir soluklanma anı olmalı…

Son düzenleme:

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Spielberg’in, tamamını siyah-beyaz olarak çektiği Schindler’in Listesi filmindeki tek renkli sahne olan kırmızı mantolu küçük yahudi kız gibi, burada da, diğer bireyler için siyah-beyaza yakın tonlamalar kullanılırken, sevimli tombul teyze gözalıcı kırmızı giysi ve ayakkabılarıyla resmedilmiş…

Son kullanım tarihi dolmuş, uzatmaları oynayan ihtiyar ve bir sonraki karade aklı bir karış havada lümpen gençler …

Dışarıdaki çılgın yaşamı düşününce; elindeki müze kitapçığı ile bir Rubens yapıtına dalıp giden kırmızılı bayan için kısa süreli bir kaçış bir soluklanma anı olmalı…

Değerlendirmeniz çok hoş. Bana biraz da dolaylı yoldan kadın "güzelliği" ölçülerinin ne kadar değişken olduğunu gösteriyor gibi geldi çizgi roman. Kızcağız da bir zamanlar ne kadar popüler olacağının hayaline dalmış gibi :9

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Muhteşem bir çizerdir, adı Ayhan'dır ve Bulgaristan'da yaşayan, ülkemizde iş bulamayan ama çok şükür çizgiden anlayan Amerikalarda işleri yayınlanan bir sanatçıdır kendisi:

hunt_by_ayhi-d56fnxq.jpg

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
264
1,450
Ev hanımları bile kafa yoruyor “bugün ne pişirsek !” diye, ama Arthur amca işin kolayını bulmuş; otur çizim masasının başına , karıştır arşivini, ikon resim, movie poster seç beğen al, çiziktir gitsin…

Frazetta severler çok kulağını çınlattı kendisinin, sinema severler de öyle… Nirvana’nın müzik albümünü çok sevdin galiba, bir orada bir burada evirip çeviriyorsun desek, büyük ihtimal şu cevabı verirdi:

- Sizin kalbiniz fesat, o gözle bakmıyorum ben, tribüte (= saygı) çizimi bunlar…:

İster ye, ister gargara yap...:)

WO3W.jpg

5J2Y.jpg

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
264
1,450
Norman Rockwell’in ayna karşısına geçerek kendini resmettiği ünlü “the triple self portrait” tablosunun sayısız uyarlamalarından bir başka örnek. Bu kez uyarlayıcı İngiliz ressam Leighton Jones… Çalışma, Jones’un Amerikalı sirk sanatçısı Emmett Kelly’i resmettiği “Clown” serisinden…

Kompozisyon dikkat çekici olunca her türlü uyarlaması da güzel oluyor...

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Norman Rockwell’in ayna karşısına geçerek kendini resmettiği ünlü “the triple self portrait” tablosunun sayısız uyarlamalarından bir başka örnek. Bu kez uyarlayıcı İngiliz ressam Leighton Jones… Çalışma, Jones’un Amerikalı sirk sanatçısı Emmett Kelly’i resmettiği “Clown” serisinden…

Kompozisyon dikkat çekici olunca her türlü uyarlaması da güzel oluyor...

Face üzerinden gelen paylaşımlardan olduğundan kaynağını bulamamıştım, Newland. Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. :)

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
264
1,450
O kadar çok uyarlamasını inceledim, ama bu örnekle ilk kez karşılaşıyorum. Gördüğüm en güzel Rockwell öykünmelerinden biri, esprisi güçlü…

Başlığın reytingi oldukça yüksek... Çizgiler üzerine konuşmak, değişik örnekler izlemek keyif verici.

Teşekkürler vakanuvis...

Kurşunkale

Kıdemli Üye
10 Ağu 2010
125
96
Kedi&Kaplan

O kedi içindeki kaplanı çiziyor.:Ğ Bakmayın öyle kedi gibi gözüktüğüne, onun içinde bir kaplan yatıyor.:)

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
O kadar çok uyarlamasını inceledim, ama bu örnekle ilk kez karşılaşıyorum. Gördüğüm en güzel Rockwell öykünmelerinden biri, esprisi güçlü…
Başlığın reytingi oldukça yüksek... Çizgiler üzerine konuşmak, değişik örnekler izlemek keyif verici.
Teşekkürler vakanuvis...

Ben teşekkür ederim. Paylaştıkça güzelleşen bir şey sanat bence... Hatta üzerine konuşup birlikte büyüdükçe :)

Kurşunkale
"Kedi&Kaplan
O kedi içindeki kaplanı çiziyor. Bakmayın öyle kedi gibi gözüktüğüne, onun içinde bir kaplan yatıyor."

Gözleri bozuk abisi onun, gözleri :Ğ

Kurşunkale

Kıdemli Üye
10 Ağu 2010
125
96
Bakış Meselesi

Kurşunkale
"Kedi&Kaplan
O kedi içindeki kaplanı çiziyor. Bakmayın öyle kedi gibi gözüktüğüne, onun içinde bir kaplan yatıyor."

Gözleri bozuk abisi onun, gözleri :Ğ
Bakmayın o kedinin aynaya bakıp da kendini çizdiğine, o gözlerinin gördüğünü değil yüreğinin gördüğünü çiziyor.:D

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Oha demek istiyorum izninizle :)

James Ryman

photo.php

Ekli dosyalar

• 551803_429173150451691_631221571_n.jpg
    551803_429173150451691_631221571_n.jpg
    55.9 KB · Görüntü: 6

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Arhanor nickli bir Sırp çizerin "Zagor" yorumu :)

Ekli dosyalar

• Zagor_te_nay_by_Arhanor.jpg
    Zagor_te_nay_by_Arhanor.jpg
    66.3 KB · Görüntü: 9

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
% 100 arkandayım Bahadır. Calvin ve Hobs bir türlü gerçek okuruna hakkıyla ulaşamış bir eserdir bence. Yayınevleri çizgi roman basmakla okunması için çabalamak gerekliliği arasındaki ilişkiyi bir türlü çözememiş görünüyorlar :(