Çizgi Roman Okurları Derneği'nden Duyuru!

Çizgi Roman Okurları Derneği'nden Duyuru!

ÇİZGİ ROMAN OKURLARI DERNEĞİ


Like Tree230Likes

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13.Mart.2018, 16:23   #1
Onursal Üye
Yönetici
E-Dergi
 
Önder Çakı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 06.Ağustos.2012
Mesajlar: 245
•Rep Puanı : 55478
•Rep Seviyesi :
Önder Çakı has a reputation beyond reputeÖnder Çakı has a reputation beyond reputeÖnder Çakı has a reputation beyond reputeÖnder Çakı has a reputation beyond reputeÖnder Çakı has a reputation beyond reputeÖnder Çakı has a reputation beyond reputeÖnder Çakı has a reputation beyond reputeÖnder Çakı has a reputation beyond reputeÖnder Çakı has a reputation beyond reputeÖnder Çakı has a reputation beyond reputeÖnder Çakı has a reputation beyond repute
Standart Çizgi Roman Okurları Derneği'nden Duyuru!
Çizgi Roman Okurları Derneğinden duyuru,

Çizgi Roman Okurları Derneği, dernekler masasına kayıtlı bir kurumdur.

Çizgi romana gönül vermiş herkese açıktır ve bunu her platformda dile getirmektedir. Asla taraf değildir, birleştiricidir.

Amacımız, çizgi roman okuyan, konuşan, çizen, yayınlayan, pazarlayan, koleksiyonunu yapan tüm ilgilenenlerin bir arada olmasıdır.

Dernek olarak ticari ve siyasi hiçbir çalışmamız yoktur, olmayacaktır. Tek gelir kaynağımız üye aidatları ve bağışlardır.

Tüzüğümüzde yazılı olarak belirtildiği gibi amaçlarımızdan biri de yerli çizer ve eserlerinin desteklenmesi ve gelecek nesillere aktarımının sağlanmasına yönelik çalışmalar yapmaktır. Ülkemizde satışların düşük olması sebebi ile değerli çizerlerimiz üretmekte çok zorlanmaktadır.

Son günlerde çeşitli internet platformlarında derneğimiz hakkında asılsız iddialar ve suçlamalar yapılmıştır.
11 Şubat 2018 tarihinde Kadıköy’de tüm masrafları derneğimizin imkanları ile sağlanmış ve hiçbir karşılık beklemeden, eser sahibi Sayın Hikmet Yamansavaşçılar’ın Karabala-3 albümü için imza günü tertiplenmiştir.

Uzun zamandan beri hazır olmasına rağmen maddi imkansızlıklar yüzünden yayınlanamayan albüme derneğimiz ile birlikte bir çok çizgi romansever ve grup da aynı şekilde destek vermiştir.
Eserin baskı adedine ve fiyatına eser sahibi karar vermiştir. Tahsilatını da yine eser sahibi kendisi yapmıştır.

İmza gününden haftalar evvel ön siparişle satılmış, çoğu çizgi romanseverin sadece şenlik havasındaki güne Karabala-3 albümünü imzalatmak için katıldığı; çizgi roman adına önemli ve güzel bir günün sonunda derneğimizin bu etkinlikten ciddi kazanç sağladığı, pahalı kitap sattığı okuyucuya zarar verdiği, çizerle ortaklık yaptığı gibi asılsız, ispata muhtaç çirkin iddialar ortaya konulmuştur.
Belli kişiler tarafından yapılan, bu tip asılsız ve düşmanca iddialar, yeni kurulan ve çizgi roman ile ilgili hep birlikte güzel işler yapmak isteyen Çizgi Roman Okurları Derneği’nin bilerek ve isteyerek itibarını zedelemektedir.

Bu kişiler derneğimize ve çizerimize karşı öne sürdükleri bu iftiraları ispat etmek durumundadır. İspat edemedikleri taktirde de kamuoyu önünde öncelikle tekzip etmeleri gerekir.

Yukarıda da belirtildiği üzere Çizgi Roman Okurları Derneği dernekler masasına bağlı bir kurumdur.
Asılsız, dernek üyelerinin tümünü tanımadan görmek istedikleri sıfatlara sokarak genelleyen bu tip yazılara ve yazanlara itibar etmeyiniz.
Konu ile ilgili hukuksal haklarımız saklıdır.

Çizgi Roman Okurları Derneği adına,

Önder Çakı
Yönetim Kurulu Başkanı
13.03.2018

Konu uzung tarafından (13.Mart.2018 Saat 16:50 ) değiştirilmiştir.
Önder Çakı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13.Mart.2018, 16:40   #2
Onursal Üye
 
KARAOĞLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 02.Şubat.2010
Bulunduğu yer: Gaziantep
Mesajlar: 2,783
•Rep Puanı : 1078705
•Rep Seviyesi :
KARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond repute
Standart
"Ciddi kazanç mı sağlanmış ?"
Kağıt, matbaa, emek çıktıktan sonra kalan ne ki.
300 kitabın tümü kar olsa ne olur.
Üstelik okuma özürlü ülkemizde 90 kitap hala "nezih" okurunu bekliyor...

Konu KARAOĞLAN tarafından (13.Mart.2018 Saat 22:03 ) değiştirilmiştir.
KARAOĞLAN isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13.Mart.2018, 17:34   #3
Yönetici
 
Raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 07.Mayıs.2009
Mesajlar: 1,449
•Rep Puanı : 494049
•Rep Seviyesi :
Raven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond repute
Raven - MSN üzerinden mesaj gönder
Standart
Alıntı: Önder Çakı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Çizgi Roman Okurları Derneği, dernekler masasına kayıtlı bir kurumdur.


Yukarıdaki ibare meseleyi açıklamaya yeterlidir zannederim. Resmi bir kuruma iftira atacak kişiler, Bu iddialarını ispatlamakla yükümlüdür. Ayrıca bu kişiler hangi sıfatla bu lafları söyleme cesaretini kendilerinde bulabiliyorlar? Bu kişiler çizgi romancılığın neresindedir? Çizgi romanın gelişmesi adına ne yapmışlardır? Şu açıkça bilinmelidir ki; Ne derneğimizi, Ne de Karabala'yı yıpratmaya kimsenin hakkı yoktur. Bundan sonra mesnetsiz iddialarla ortalığı karıştırıp bundan paye çıkarmaya çalışanlar, kimle muhattap olduklarını iyice ölçüp tartmalı ve adımlarını buna göre atmalıdır. Saygılarımla.
__________________
Güzel günlere...
Raven isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13.Mart.2018, 17:41   #4
Onursal Üye
Çeviri Balonlama
 
ekenciz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 13.Eylül.2009
Mesajlar: 2,552
•Rep Puanı : 287707
•Rep Seviyesi :
ekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond repute
Standart
Ağzı olan konuşur Önder Bey, siz icraat yapıyorsunuz. Böyle devam edin, bence yaptıklarınız gayet yerinde işler. Okur Derneği olmak demek yazarı çizeri desteklemek demek, siz de tam bunu yapmışsınız.
ekenciz isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13.Mart.2018, 17:58   #5
Süper Üye
 
İskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29.Temmuz.2012
Bulunduğu yer: iskenderun-Hatay
Mesajlar: 4,379
•Rep Puanı : 49725
•Rep Seviyesi :
İskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond repute
Standart
Çizgi Diyarı ve dernek pırıl pırıl üyelerden oluşmaktadır. İftira atan ve iddiasını ispatlayamayan insanın ithamları kendine döner..
__________________
İSKENDERUNLU
İskenderunlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13.Mart.2018, 19:08   #6
Onursal Üye
Çizgi Roman Ustası
 
Hakan Alpin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 24.Şubat.2015
Mesajlar: 939
•Rep Puanı : 85389
•Rep Seviyesi :
Hakan Alpin has a reputation beyond reputeHakan Alpin has a reputation beyond reputeHakan Alpin has a reputation beyond reputeHakan Alpin has a reputation beyond reputeHakan Alpin has a reputation beyond reputeHakan Alpin has a reputation beyond reputeHakan Alpin has a reputation beyond reputeHakan Alpin has a reputation beyond reputeHakan Alpin has a reputation beyond reputeHakan Alpin has a reputation beyond reputeHakan Alpin has a reputation beyond repute
Standart
Hadsiz bir kuru iftira. Onlarca saygın ve itibarlı insanın bu ülkede 9. Sanat ile alakalı inanilmaz bir çabası var. Bu çabayı böyle iftiralar gölgeleyemez. Konuyla ilgili neyin ne oldugunu bilen onlarca kişi var üstelik.
Sahsen Çizgi Roman Okurları Derneğine, yönetimine ve üstadımız Hikmet Abiye güveniyorum. Çizgiroman adına kurulmuş bir okur derneği bu ülkenin sanatçısının ve eserinin destekçisi olmalıdır, oluyor da. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi ki varlar.
Hakan Alpin isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13.Mart.2018, 21:55   #7
Yönetici
 
murtaza5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 15.Temmuz.2009
Mesajlar: 4,278
•Rep Puanı : 410817
•Rep Seviyesi :
murtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond repute
Standart
Bu emekler hiç mi reis,
Adam olmak suç mu reis,
Bu da gelir geçer reis.
__________________
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
murtaza5 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13.Mart.2018, 22:53   #8
Onursal Üye
 
Sinan Atik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 14.Haziran.2011
Bulunduğu yer: Ankara
Mesajlar: 1,546
•Rep Puanı : 101031
•Rep Seviyesi :
Sinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond repute
Sinan Atik - İCQ üzeri Mesaj gönder
Standart
Maalesef ülkemizde hiç bir başarı cezasız kalmıyor. Bu yanlışı kurallaştırmaya çalışan densizler de böylesi can sıkıcı söz veya eylemlerde bulunmaya çalışıyorlar maalesef. Sevgili başkanım bu durumu, doğru yolda olduğumuzu gösteren bir işaret olarak görmenizi istirham ederim.
Selametle...
Sinan Atik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13.Mart.2018, 23:16   #9
Yönetici
 
Baltimora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 16.Nisan.2009
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 5,311
•Rep Puanı : 104236
•Rep Seviyesi :
Baltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond repute
Standart
Meyve veren ağaç taşlanır. Maalesef kendilerinin gerçekleştiremedikleri projelerin, başkaları tarafından gerçekleştirilmesini hazmedemeyen; insanlıktan nasibini almamış "hastalıklı beyinli" bu insanlar böylece Çizgi Diyarı'na ve Çizgi Roman Okurları Derneği'ne "çamur at izi kalsın" misali zarar verebileceklerini düşünüyorlar. Oysa ki bu çabaları beyhude zira bu konuda taşın altına elini sokan herkesin kalitesi ve seviyesi belli. Ömer Hayyam ne güzel demiş: "Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım var. Ama bir lafa bakarım laf mı diye. Bir de söyleyene bakarım adam mı diye !"
__________________
Yaşam geriye bakarak anlaşılır, ileriye bakarak yaşanır. (J. Keth Moorehad)

Konu Baltimora tarafından (13.Mart.2018 Saat 23:32 ) değiştirilmiştir.
Baltimora isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 14.Mart.2018, 01:12   #10
Onursal Üye
Yönetici
E-Dergi
 
kudretsabancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 03.Mayıs.2011
Mesajlar: 612
•Rep Puanı : 180806
•Rep Seviyesi :
kudretsabancı has a reputation beyond reputekudretsabancı has a reputation beyond reputekudretsabancı has a reputation beyond reputekudretsabancı has a reputation beyond reputekudretsabancı has a reputation beyond reputekudretsabancı has a reputation beyond reputekudretsabancı has a reputation beyond reputekudretsabancı has a reputation beyond reputekudretsabancı has a reputation beyond reputekudretsabancı has a reputation beyond reputekudretsabancı has a reputation beyond repute
Standart Ben de içimi dökeyim
"Doğduğumdan beri çizgiroman okurum" desem çok da yalan olmaz. Hepimiz gibi ben de hayata dair bir sürü şeyi çizgiromanlardan öğrendim. Çizgiromana olan bu tutkum beni severek yaptığım mesleğime yönlendirdi. Bir şekilde hep çizgiroman seven insanlarla tanıştım, arkadaşlık yaptım yapmaktayım.

Hakan Alpin'den Hüsnü Çoruk'a, Zeynep Akkuş'tan Orhan Berent'e, Lami Tiryaki'den Raşit Çavaş'a, Ali Recan'dan Ersin Burak'a, Suat Yalaz'a, Ayşe ve Bahadır Zaimoğlu'na... sayısız ama gerçekten sayısız arkadaşlıklarım, dostluklarım, tanışıklıklarım oldu bu uzun yıllar içinde.

Bu insanların her birinden ayrı ayrı keyif aldım, tanıyor olmaktan gurur duydum. Kimiyle sadece sohbet ettik, kimiyle iş yaptık, kimiyle hayaller kurduk. Kimileriyle de "Darkwood Sakinleri"nden "cizgiroman.com"a, "Karaoğlan"dan "Filinta"ya maceradan maceraya koştuk, düştük kalktık. Kısaca yarım asır geçirdik beraber. Yeri gelmişken Suat abi her ne kadar zaman zaman bana söylense de o güzel ellerinden öperim. Film gişede çuvallasa da Camoka'yla aynı masada yemek yemek çok şahaneydi

Bu yarım asır içinde sanki kadim bir tarikatın üyeleri gibi olduk. Gözümüzden tanıyoruz artık birbirimizi. Yıllarca görüşememiş olsak bile, bir araya geldiğimizde 15 dakika önce ayrılmış gibi devam ediyoruz kaldığımız yerden.

Hayatımdaki en güzel insanlar, bir şekilde çizgiromanla ilgisi olan insanlar oldu hep. Okur, yazar, çizer, koleksiyoncu, yayıncı vs.

Geçen yılın sonlarına doğru bir yapımcı Barbaros Hayrettin ile ilgili bir proje istedi. Ratip Tahir'in "Barbaroslar"ı geldi aklıma doğal olarak. Ama bir cildi evde bulamadım. Acaba internette var mıdır filan derken kendimi önce "Çizgi Diyarı"nda, sonra da Zeki abi ve Savaş sayesinde "dernek"te buldum. Arpa ambarına düşmüş aç tavuk gibi oldum. Bir sürü güzel insan bir araya toplanmış, çizgiroman adına çabalıyorlardı.

Kendimi evde hissettim. Aralarında olmam gerek dedim. Sağolsunlar gözlerinde ışıltıyla karşıladılar. Bu günler tam da "Karabala" macerasının üçüncüsünün gerçekleşmekte olduğu günlerdi. Önder'den Güngör Abi'ye, İlker'den Emre'ye herkes gözünde bir ışıltıyla bir ucundan tutmuştu. Ortada muazzam bir şey vardı; Hikmet Yamansavaşçılar ve Karabala. Ve bu şahane insanlar başka muazzam bir şeyi gerçekleştiriyorlardı; sanatçıya ve eserine sahip çıkıp, bir çizgiromana can veriyor, onu yaşatıyorlardı. Bu şahane insanların gözlerindeki ışıltıyı o gün Hikmet Yamansavaşçılar'ın gözünde de gördüm!

O ışıltı, o gün Hikmet Yamansavaşçılar'a "Karabala'ya devam!" kararını aldırdı.

Bu olayın bence çizgiroman tarihine geçmesi gerek. Başka bir zamanda, başka bir yerde benzeri bir durum yaşanmadı çünkü. Tarihte bir çok konuda bir çok örneği olan şey gene olmuştu; inanılırsa ve birlikte çabalanırsa başarılıyordu.

Bu başarı ne birinin ne de diğerinin başarısıydı. Tek tek bireylerin başaramayacağı bir şeydi çünkü.
Kaç çizgiroman yarım kaldığında içimiz cız etmedi? Kaçımız ne yapabildik?
Peki şimdi fark nerde? Nasıl oldu da Karabala çizilmeye devam edecek?

Farkın ismi "Çizgi Roman Okurları Derneği".
Bir üyesi olmaktan gurur duyduğum yer.
Biz çizgiroman severlerin bir arada olduğu ve sesimizin daha gür çıktığı yer.
Burası ticari bir platform değil, burası siyasi bir yapı değil. Burası ortak tutkuları çizgiroman olan, hâlâ kahramanlara inanan birsürü iyi kalpli çocuk-adamın sanatçısına, kahramanına, çizgiromanına sahip çıktığı yer. İcabında sanatçıya "sen düşünme çiz, biz burdayız yanındayız!" dediği ve daha önemlisi bunu lafta bırakmayan adam gibi adamların yeri.
Daha bir sürü çizgiromanın yayınlanmasını sağlayacak olan yer.
Çizgiroman sever olarak sahip çıkacağımız, sesimizi duyuracağımız ve sonra da keyifle çizgiromanlarımızı okuyacağımız yer.

Serbest çağrışım 1: İt ürür kervan yürür!
Serbest çağrışım 2: İyi atın arkasından çok toz kalkar!
Serbest çağrışım 3: Güneş balçıkla sıvanmaz!
Serbest çağrışım 4: Ben gerçek çizgiroman severi gözünden tanırım!
Serbest çağrışım 5: Bir çizer bir çizgiroman platformuna derdini anlatan bir yazı yazıyorsa ve bu yazı anında kaldırılıyorsa, çizgiromanın üstündeki toz kadardır çizgiromana katkıları ve saygıları.
Serbest çağrışım 6: Lanet olası federaller cehenneme kadar yolunuz var!
__________________
Lanet olası federaller!

Konu kudretsabancı tarafından (14.Mart.2018 Saat 10:22 ) değiştirilmiştir.
kudretsabancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Yeni konu açma yetkiniz
Mesajlara cevap verme yetkiniz
Eklenti yükleme yetkiniz
Mesajınızı değiştirme yetkiniz

[IMG] Kodları
HTML Kodları
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:01

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Valid XHTML 1.0 Transitional
Not : Burası binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir.Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır.Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Eğer Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uymayan ve telif hakkı içeren bir paylaşımın forumumuzda yapıldığına rastladıysanız lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz, en geç 48 saat içinde gereken yapılacaktır. Bilgilendirme yapabileceğiniz mail adresi: [email protected] Bu foruma üye olan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır...
ÇizgiDiyarı® Her Hakkı Saklıdır.